İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Admin ve Üyelere Birkaç Soru!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

swit35

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Ben daha önce iyinet e isabkk kullanıcı adı ile üye oldum, "isabkk" benim ilk ve tek üyeliğimdi. Pek çok arkadaş ile ticaret yaptık ve hala da yapmaya devam ediyoruz, yaptığım işlerde ne e-ticaret puanı derdim oldu (iş yaptığım kimseden istemedim) nede itibar puanı-rep derdim oldu. Kimseyi kesinlikle rahatsız etmedim, attığım msjlarda dahi konuşmalarıma dikkat ettim ancak bir gün geldi SEBEPSİZ bir şekilde banlandım.

Banlanma sebebi olarak hiçbirşey belirtilmemişti ancak daha sonra öğrendiğim kadarı ile şurada açtığım konu sebebi ile banlanmışım.
Banlanan bir arkadaşımın neden banlandığını sordum, "ANGELO" nickli admin beni de banlamış, sebebi ise aynı IP den farklı iki kullanıcının girmesiymiş.
Peki bu kullanıcılar günün belirli vakitlerinde aynı, belirli vakitlerinde farklı IP den giriyorlar bunu admin farketmiyor mu?

Meslektaşım ile aynı kurumun internetinden faydalanıyoruz ve doğal olarak IP adreslerimiz aynı, ancak akşam saat 5 den sonra herkes kendi evine gittiği için o saatten sonra IP adreslerimiz de doğal olarak farklı.

Soracağım şey şu; aynı kurumdan 1 den fazla kişi iyinet e üye olamaz mı? Yada aynı internet bağlantısından faydalanan 1 den fazla kişi?

(diyeceksiniz ki multi üyeliklerin önüne geçmek için! Tamam da, 24 saat sürekli aynı IP den bağlansak anlayacağım )

2.Sorum ise; bu şekilde sorgusuz sualsiz, "hiçbir sebep belirtmeden" bir kişiyi karalamak, iş yaptığı insanlar karşısında küçük düşürmek bu kadar kolay mı?

Hadi bir hata yapıldı, daha sonra info ~at~ iyinet.com adresine durum bildirildi,farklı kullanıcılar olduğumuz hatta 1 ay boyunca farklı ülkelerden giriş yaptığımız belgeleri ile ispat edildi, yine cevap gelmedi.(diyelim ki yoğunlar)

Aynı şekilde banlayan admin "ANGELO" ya da durum bildirildi ancak "bana o kişi ile ilgili herhangi birşey sormayın" cevabı alındı!

BU ADALET Mİ? (umarım adminler bu konuyu hemen kapatmazlar,sadece cevap almak istiyorum.Eger haksız yere de olsa banlandıktan sonra yenı kullanıcı acmak yasaksa yine banlayabilirsiniz)

retrospektif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
2.Sorum ise; bu şekilde sorgusuz sualsiz, "hiçbir sebep belirtmeden" bir kişiyi karalamak, iş yaptığı insanlar karşısında küçük düşürmek bu kadar kolay mı?

Burada açtığın konuda savunduğun kişi şurada koskoca forumu küçük düşürmeye çalışmıştı.

O zaman soruyorum sana, bir kişinin bir topluluğu / forumu küçük düşürmeye çalışması bu kadar kolay mı?

bilteksis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
20
neden böyle saçma ve boş işlerle uğraşılıyor iyinet daha iyilerine layık lütfen faydacı ve yapıcı olalım. Köstek olmaz kimseye birşey kazandırmaz. Dedikodu forumuna dönmüş resmen.

abuz89

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
daha önce çok kez konu açtınız bu tip gerekli cevaplar verildi.
Başka forumlarda bizi karalıyorsunuz,gerekli açıklamar daha önce verildiğinden konu daha fazla uzamasın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5