sohbet odaları

AdMob reklamların işleyiş şekli NASIL?

SebastiHan

Profesyonel
Bilgiler
Katılım
26 Ekim 2002
Mesajlar
397
Reaksiyon
88
Puanları
0
Şube
Almanya - Flensburg
255 Aydır Üye
AdMob sayesinde Google, uygulama geliştiricilerinin uygulamaları üzerinden para kazanmalarına yardımcı olabilir. AdMob, belirlediğiniz kriterlere göre reklamları uygulamanızla eşleştirerek çalışır. Reklamlar, ürünlerini tanıtmak isteyen reklamverenler tarafından oluşturulur ve ücretleri de bu kişiler tarafından ödenir.
Bu reklamverenler her reklam için farklı bir fiyat ödediklerinden, kazanacağınız miktar da değişiklik gösterecektir.

AdLOLMob.png


3 adımda AdMob'un işleyiş şekli:

1. Uygulamanızda reklam alanı oluşturursunuz
AdMob'da reklam birimleri oluşturarak uygulama reklamı alanlarınızı kullanılabilir hale getirirsiniz. Reklam birimlerini uygulama kodunuza eklediğinizde, reklamların nerede görünmesini istediğinizi seçersiniz.

2. Kullanıcılarınıza en yüksek performanslı reklamları gösteririz
AdMob, uygulamanızda en yüksek performanslı reklamların gösterilmesini sağlamak için kendi ağıyla ve üçüncü taraf reklam ağlarıyla çalışır.

3. Ödeme alırsınız
Uygulamanızda gösterilen reklamlar için reklamverenlerin ve ağların faturalandırılması gibi arka taraftaki işlerin tamamıyla biz ilgileniriz. Ardından siz ödemelerinizi alırsınız.

Not: Ödemelerin yapılması, AdMob politikalarına uyulmasına bağlıdır.

Kayıt olmak için tıklayın
 

ServetBey

İyinet Üyesi
Bilgiler
Katılım
17 Aralık 2018
Mesajlar
159
Reaksiyon
38
Puanları
0
Yaş
36
58 Aydır Üye
Güzel bir uygulama olsa admob kazançları fena değil.
 
  • Yararlı
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
Üst