İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adobe Photoshop Tasarımlarını CSS’e dökmek [1/2]

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
Merhaba arkadaşlar, bu yazımda Photoshop ile yaptığımız tasarımları CSS’e dökmeyi göreceğiz. Bunun için iki yol var, şimdi size ilk yoldan bahsedeceğim biraz.
Adobe Photoshop’un zaten öyle bi özelliği var aslinda, direkt olarak HTML/CSS olarak alabiliyorsunuz tasarımlarınızı.
Şimdi öncelikle ders CS3 üzerinden verilmiştir. Ben 900×500 büyüklüğünde ufak bi tasarım yaptım, onun üzerinde örneklendireceğim.

Tasarım bu, bi sitede istenen aşağı yukarı böyle bişey vardır zaten. Şimdi arkadaşlar photoshop’ta önemli olan şu; ilk tasarımınızdaki yazıları öylesine yazarsınız yani taslak göstermek için. Normalde keserken yazılar silinir ama göstermelik olduğu için ben yazıları silmeyeceğim. Şimdi kesiyoruz.

Ben biraz saçma bi şekilde kestim ama olsun, şimdi en önemli kısım kayıt kısmına geliyoruz.
File -> Save For Web&Devices sekmesinden sonra “Save” tıklıyoruz ve karşımıza çıkan ekranda OTHER seçeneğini seçiyoruz.

Ve burda pencerede karşımıza çıkan “Outpot XHTML” seçeneğini işaretliyoruz.

Daha sonra oradaki HTML yerine SLİCES’ı seçiyoruz ve orada GENERATE CSS’ten istediğiniz alanı seçiyoruz ve ok tuşuna basıyoruz.

Vee CSS kodlarını HTML dosyasının içinde bulabilirsiniz.
Buradaki işlediğim örneğin HTML + CSS türünden indirmek için; tıkla.

Orjinal makale: http://alkolik.org/adobe-photoshop-tasarimlarini-csse-dokmek-12/

Angelica

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
3 farklı dns ile de açılmıyor. Daha önceden de Alkolik.org'a bağlanamamıştım. Bağlanılabiliyorsa bende sorun vardır.

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
Türkiye çıkışlarında sorun var sanırım hostumun :'(.
Arkadaş halledecek yakın bi zamanda, vtunnelden falan dener misiniz? Oradan giriyordur ama..

caliente

Domain Avcısı
İyinet Üyesi
Reaction score
10
Siteye bağlantı varda, bölgesel olarak ttnet kullanan kişilerde sorunlar mevcut.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5