İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

AdonisBG aldığı işi belirttiği şekilde teslim etmemiştir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kymk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
AdonisBG isimli arkadasla 500 tl'lik e ticaret paketinde anlaştık.

3YXy34.jpg

500 tl lik paket için 300 tl ye tamam dedi.

özelliklede anlaştık diye baştan savma olmasın dedim arkadas "olurmu oyle sey" mealinde guzel bişey yazacagını beyan etti
cVTwfn.png

( yazısmalar duruyor hepsini gerekirse yüklerim) size ozel tema dedi.Buyurun:
9cZwQS.png

Size Özgün
z8MFxJ.png

sonra ücretin yarısını paypal hesabına gönderdim ve basladı. gonderdiği tema hazır tema olmakla beraber konu acarken vaadettiği seylerin hiçbirinin olmadıgı ve tamamen tasarım llogo banner gibi seylerde basit oynamalar yaptıgını gordum.
cunku siteye yaptırdım diye yuklediği logo ilkokul seviyesinde site adresini alt alta yazarak yaptıgı veya yaptırdıgı logoydu.
footer ve headele ürün sayfasında istediğim bikaç şeye tamam dedi ancak gel gör ki ayın 29 da ne hikmetse arkadas paranı iade edeyim sen işi baska yere goturuyorsun vs dedi. ( siteye yuklediği paketlerde 1 ay geçerli tasarım diye bir madde var)

ihtimaldir ki kullandıgı tema themforest gibi sitelerde 48 dolarak alınmış onu paralı modüllerle desteklemiş (bir modülü bi kere alıp istedigin kadar kullanabilirsin) ve millete satmaktadır.

çünkü sana özel su bu olacak dediği seylerde çok degişim yoktur istedigim en son header bölümünde ufak bi degişiklik(arama cubugunun ortalayıp buyutulmesi ve ürünlerin çerçevesinin inceltilmesi) buna ragmen hemen ücret iade edeyim demiştir.

M7cxvp.png

epey bir zamandır işini savsaklayan arkadasın eksi trader verilmesini ve yonetim tarafından insanların magdur edilmemesini istiorum.

Crowley

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
[MENTION=72840]AdonisBG[/MENTION] lütfen açıklama yapınız.
[MENTION=45675]kymk[/MENTION] hazır tema dediğiniz temanın linkini ve size yapılan çalışmanın linkini/görüntüsünü koyun lütfen

AdonisBG

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
[/COLOR]
[MENTION=72840]AdonisBG[/MENTION] lütfen açıklama yapınız.
[MENTION=45675]kymk[/MENTION] hazır tema dediğiniz temanın linkini ve size yapılan çalışmanın linkini/görüntüsünü koyun lütfen

Merhabalar ;
gordugum kadarıyla arkadas eksik bilgi vermiştir.
1.si arkadasla daha once anlasmamıza ragmen kac kere para gonderiyorum diyipte 1 hafta ortadan kayboldugu konusunda moderator arkadasada bilgi verilmiştir. buna istinaden - trader geçilmiştir.
2.si arkadaşla 350 TL ye anlaştığım işe dahi 300 TL ye indirerek. kendisinin belirttiği siteleri baz alarak sitenin yapılmasını soylemiştir.
Bende Kendisine Pav Styleshop temasını modifiye ederek. Yazar ve Yayınevi modulu ekleyerek ( ki bu ilanımda bile yoktur. Yazar ve yayınevi modulude kurarım diye) kac kere revize ettirmiştir.
oda yetmemiş gibi. kendisinin bitkisel urunler satan sitesinin temasını benim daha once Kuruma ozel yaptıgım temayı bile bedavaya istemiştir. hepsi skype konuşmaları ile sabittir. dilerseniz mail adresinide verirseniz tek tek gonderebilirim.
En son Footer da değişiklik istemiştir. ve kendisine footeri değiştirerek gostermişimdir bu seferde yok headeri duzeltelim yok orta kısmı duzeltelim diye surekli işi yokuşa surmuştur.

Bende kendisine iş yapmayacağımı belirterek almış olduğum ön ödemeyi hesabina geri gondermişimdir.işin surekli yokuşa surulmesi ve kendisine yaptıgım duzenlemeleri kontrol etmesini soyledigim halde kendisi 1 gun sonra veya 2 gun sonra bakarak degerlendirmesi hem benim zaman kaybıma hemde iş kaybıma neden olmaktadır.Farklı forumlardada aynı hizmeti verdiğim ve oralardada müşteri memnuniyetini sürekli üst düzeyde tuttuğum , gerektiği zaman ücretsiz bile yardımcı olduğum vardır. ama arkadaşta ticari ahlak ve kural tanımazlık olduğu için kendisine iş yapmayacağım, daha öncede belirttiğim gibi -itrader verdiğim zaman [MENTION=72667]Heuristic[/MENTION] moderatörümüzede bilgi vermişimdir.

Crowley

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
[/COLOR]

Merhabalar ;
gordugum kadarıyla arkadas eksik bilgi vermiştir.
1.si arkadasla daha once anlasmamıza ragmen kac kere para gonderiyorum diyipte 1 hafta ortadan kayboldugu konusunda moderator arkadasada bilgi verilmiştir. buna istinaden - trader geçilmiştir.
2.si arkadaşla 350 TL ye anlaştığım işe dahi 300 TL ye indirerek. kendisinin belirttiği siteleri baz alarak sitenin yapılmasını soylemiştir.
Bende Kendisine Pav Styleshop temasını modifiye ederek. Yazar ve Yayınevi modulu ekleyerek ( ki bu ilanımda bile yoktur. Yazar ve yayınevi modulude kurarım diye) kac kere revize ettirmiştir.
oda yetmemiş gibi. kendisinin bitkisel urunler satan sitesinin temasını benim daha once Kuruma ozel yaptıgım temayı bile bedavaya istemiştir. hepsi skype konuşmaları ile sabittir. dilerseniz mail adresinide verirseniz tek tek gonderebilirim.
En son Footer da değişiklik istemiştir. ve kendisine footeri değiştirerek gostermişimdir bu seferde yok headeri duzeltelim yok orta kısmı duzeltelim diye surekli işi yokuşa surmuştur.

Bende kendisine iş yapmayacağımı belirterek almış olduğum ön ödemeyi hesabina geri gondermişimdir.işin surekli yokuşa surulmesi ve kendisine yaptıgım duzenlemeleri kontrol etmesini soyledigim halde kendisi 1 gun sonra veya 2 gun sonra bakarak degerlendirmesi hem benim zaman kaybıma hemde iş kaybıma neden olmaktadır.Farklı forumlardada aynı hizmeti verdiğim ve oralardada müşteri memnuniyetini sürekli üst düzeyde tuttuğum , gerektiği zaman ücretsiz bile yardımcı olduğum vardır. ama arkadaşta ticari ahlak ve kural tanımazlık olduğu için kendisine iş yapmayacağım, daha öncede belirttiğim gibi -itrader verdiğim zaman [MENTION=72667]Heuristic[/MENTION] moderatörümüzede bilgi vermişimdir.

Her ne kadar arkadaşa istediği değişikliklerde yardım etsenizde başta "size özel, özgün tema yapacağım" demişsiniz. Bu ne demektedir olmayan bir şey yapmaktır, yani ben öyle anlıyorum. Sizin yaptığınız ise hazır tema alıp editlemek, bunu yapacaksanız hazır temayı değiştirip özgünleştireceğim dersiniz. Bu kısmı doğru mu anladım?

Ayrıca, bu iş için 300 lira mı aldınız? Sonrasında geri iade yaptınız mı? Yaptıysanız ne kadar geri iade yaptınız bilgi alabilir miyim?

AdonisBG

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Her ne kadar arkadaşa istediği değişikliklerde yardım etsenizde başta "size özel, özgün tema yapacağım" demişsiniz. Bu ne demektedir olmayan bir şey yapmaktır, yani ben öyle anlıyorum. Sizin yaptığınız ise hazır tema alıp editlemek, bunu yapacaksanız hazır temayı değiştirip özgünleştireceğim dersiniz. Bu kısmı doğru mu anladım?

Ayrıca, bu iş için 300 lira mı aldınız? Sonrasında geri iade yaptınız mı? Yaptıysanız ne kadar geri iade yaptınız bilgi alabilir miyim?

Özgün tema konusunda Herhangi bir temanın altyapısıda kullanılarak kendi ozgunlugunden cikarilması ilede olur bu konuda size bir cok ornekte gosterebilirim. ki degisikliklerle zaten tamamiyle alınan temadan bagimsiz bir tema oluşturulmuş oluyor.

Kendisinden 150 TL on odeme alınmıştır ve iadede edilmiştir.size ozelden iadesi konusundaki yazışmaları ve gonderim dekontunuda paylasabilirim.

Hem kendisi işi aksatıp geciktirmeye ugratiyor hemde benim zararım söz konusu oluyor. birde arkadaş ustune ustluk şikayet oluşturuyor buna anlam veremiyorum.

Ozel mesajla iade gonderimini size gonderiyorum.

Crowley

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
[MENTION=45675]kymk[/MENTION] tarafıma iletilen belgelere göre 150 tl ödeme yapılmış size. Eğer sizde arkadaşa 150 tl dışında bir ödeme yapmadıysanız ticarette her hangi bir sorun bulunmuyor. Eğer bir itirazınız yok ise para tarafınıza ulaştıysa ortada bir dolandırıcılık durumu bulunmadığı için konuyu kapatacağım.

[MENTION=72840]AdonisBG[/MENTION] arkadaşa itiraz/ekleme yapabilmesi için 1-2 gün süre veriyorum bu süre içerisinde bir dönüş yapmaz ise veya bir sorun çıkmaz ise konuyu kapatacağım.

---

[MENTION=45675]kymk[/MENTION] özelden parayı teslim aldığını söylemiştir. Ödeme iade edildiği için ticarette bir sorun görmüyorum.

[MENTION=72840]AdonisBG[/MENTION] ilanınızda logo tasarım vs. yazmışsınız arkadaşın dediğine göre bunlar çok acemice olmuş madem ki profesyonel bir tasarım ve logo vaat etmiyorsunuz bunu konunuza ekleyin lütfen yanlış anlaışmaları önlemek adına. Ödemeyi iade ettiğiniz için ve bir dolandırılma olmadığı için iki tarafada ceza vermiyorum anlaştınız olarak sayıyorum konuyu kitliyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5