İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsene reklamlarinda "frame" "iframe" farki

SiteRehber.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Birçok başlik altinda dikkatimi çeken bir konu var. Google reklamlarinin iframe veya frame içinde gösterilmesi..

sanirim bircok arkadaş iframe ile frame olayini kariştiriyor. Google reklam kodu oluştururken ayarlar kisminda şöyle bir secenek var "İlan çerçeveli bir sayfada gösterilecek". Bu seçenek ne zaman seçilmelidir? bu seçenek eger sayfamiz birden fazla frame içeriyorsa (iframe değil FRAME) ve google reklamlari bir frame (iframe değil FRAME) sayfasinda görünecekse seçilmelidir.. Bu seçeneğin amaci ise, o frame deki reklam tiklandiği zaman acilacak olan yeni sitenin Ana Frame de (Ana sayfada) acilmasi içindir. Nitekim bu seçenek seçildiği zaman reklam koduna şu şekilde bir satır eklenir "google_page_url = document.location;"

Eger reklam kodlarini boş bir sayfaya yerleştirip iframe ile bu sayfayi cagiriyorsak bunun için "İlan çerçeveli bir sayfada gösterilecek" seceneginin işaretlenmesine gerek yoktur...

B

besiktaslim

Misafir
iframe yasak değilmi ??? sonuçta oda boş bir sayfa sayılır...

kullanıyormusun dersen ewet :)

M

malatyasporlu

Misafir
hemde iframede istedğin reklamları çıkarabiliyorsun örneğin benim sitem tv ile ilgiliye ben iframedeki titleye tek tıkta 100 dolar kazandıran (oda avukatlık firmalarıymış) reklam koyabilirim ??? bu yasaktır bence.. ama bende kullanıyorum :)

SiteRehber.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iframe yasak değil (Bence). ve iframe boş bir sayfa demek değildir..

Mesela boş bir sayfa yapalim, meta tagi felan olmasin.. içine sadece adsense reklmai koyalim. ve meta tagi olan ve içerigi olan bir sayfaya bu sayfayi cagiralim. göreceğiz ki reklamlar asil sayfamizin içeriğine göre cikacaktir...

iframe in yasak olmadigini nerden cikariyorsun dersen, oldukca büyük ve kaliteli siteler de iframe kullaniyor. Bu konuda kesin bilgisi olan varsa bilgilendirsin bizi lütfen. ama şu ana dek iframe in yasak olduguna dair hiçbir bilgiye rastlamadim..

SiteRehber.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
malatyasporlu' Alıntı:
hemde iframede istedğin reklamları çıkarabiliyorsun örneğin benim sitem tv ile ilgiliye ben iframedeki titleye tek tıkta 100 dolar kazandıran (oda avukatlık firmalarıymış) reklam koyabilirim ??? bu yasaktır bence.. ama bende kullanıyorum :)

malatyasporlu, eminmisin? reklamlar iframe in key lerine göre değil, cagrildiklari ana sayfanin keylerine göre cikiyor. bunu bizzat defalarca denedim.. ifram sayfasini tek basina acinca iframe sayfasinin keylerine gore reklam cikiyor, fakat bu sayfayi baska bir sayfadan cagirinca ana sayfanin keylerine gore reklam cikiyor.. şöyle olabilirmi? senin ana sayfanda key yoktur. bu sebeple alt dosyanin keylerine gore reklam veriyordur.? içerigi olan bir sayfanin içine iframe cagirirsan reklami mutlaka ana sayfadaki içerige gore reklam cikiyor..

1

11oz11

Misafir
frameyle sayfa yı çağırdığımızda adsense olan sayfada tağ olmassa çağırdığımız sayfanın tağlarına veya sayfanın içriğine göremi reklam çıkıyor :confused:

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5