İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

adsense arama soru

B

Baria

Misafir
Adsense arama kodunun yanına veya altına txt yazı yazabilirmiyiz? veya submit butonunun adını değiştirebilirmiyiz?

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
butonun adini kesinlikle degistiremiyosun, altina veya yanina yazi yazabilirsin ancak tesvik edici yazilar olmamali.

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
nasıl değiştiremiyosun? ben aylardır üstünde arama yazan buton kullanıyorum hatta değişik sitelerde daha değişik kullanıyorum sorun yaşamadım. emin misin değiştirilemediğinden yoksa bahsedilen şey farklı mı?

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pembekedi' Alıntı:
nasıl değiştiremiyosun? ben aylardır üstünde arama yazan buton kullanıyorum hatta değişik sitelerde daha değişik kullanıyorum sorun yaşamadım. emin misin değiştirilemediğinden yoksa bahsedilen şey farklı mı?

merhaba pembekedi,
eger, google in logolu olanini kullanirsan yaninda ki isim "Ara" oluyor, eger logosuzunu kullanirsan "Google Arama" yaziyor.

bunlarin disinda herhangi birseyi degistirmek Google'ın anlasmada soyledigine gore kesinlikle yasak.

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yasaklı Kullanımlar. (i) Tekrarlanan manuel tıklamalar, robot veya başka otomatik sorgu araçları ve/veya bilgisayarla oluşturulmuş arama talepleri kullanımı ve/veya başka arama motoru optimizasyon hizmetleri ve/veya yazılımlarının yetkisiz bir biçimde kullanımı da dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere herhangi bir otomatik, yanıltıcı, hileli araçlar veya başka geçersiz araçlar yoluyla herhangi bir Reklam, Bağlantı, Arama Sonucu veya Yönlendirme Düğmesi'ne ilişkin doğrudan veya dolaylı olarak sorgu, Yönlendirme Olayı, görüntülenme ya da tıklama oluşturmak; (ii) herhangi bir şekilde herhangi bir Reklam, Bağlantı, Reklam Birimi, Arama Sonucu veya Yönlendirme Düğmesi'ndeki bilgileri düzenlemek, değiştirmek, filtrelemek veya sıralamasıyla oynamak ya da herhangi bir Reklam, Reklam Birimi, Arama Sonucu veya Yönlendirme Düğmesini silmek, gizlemek veya küçültmek;

.....

GoTcHA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
walla bende yasak die biliyorum... hatta onları değiştirebilsem reklam clickinden daha fazla kazanırım aramadan heralde .

B

Baria

Misafir
yani aramanın altına

<<<<buton yeri>>>>
örnegin:en iyi armut ağacı

şeklinden yazı yazamayız mı?

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Baria' Alıntı:
yani aramanın altına

<<<<buton yeri>>>>
örnegin:en iyi armut ağacı

şeklinden yazı yazamayız mı?

aramayi, tesvik edecek ya da mesela yazdigin seyi burda arayin gibi bir anlam ifade etmedikten sonra yazabilirsin...

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Mesela bir konu ile ilgili makaleniz var ortasında birde bu konuyu google da aratalım gibi yazı ekledik ve o arama kutusunu koyduk bu yasak mı?Bence doğru olan bu olmalı?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5