İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense Ban

tolgahat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Siteme geçende bir oyun sitesinden reklam aldım ve birde forum sitesinden 2 site googledan ban yemiş 2 kişide adamlara gönderilen mail ne olacak bu adamların durumu arkadaşlar.. ikiside aynı gün içinde ban yemişler ve sonuç olarak adamlar hesap soruyo... dedim benim yapacağım bişe yok bu konuda..

Sizce bu adamlar ne yapması gerekir. Uyarı felanda gitmemiş adamlara öle dediler.

AdSense hesabınızın önceden geçersiz tıklama etkinliği yüzünden
durdurulmuş bir hesapla alakalı olduğu bulundu, bu yüzden hesabınızı
durdurduk. Geçersiz tıklama etkinliği üzerine hesabı durdurulan
yayımcıların AdSense'e katılmalarında izin verilmez, ve AdSense'den
ödeme alamazlar. Hesabınızdaki kazanç etkilenen reklamverenlere uygun
şekilde geri ödenecektir.

Program Şartlar ve Koşullarında belirtildiği üzere, Google herhangi bir
yayımcının katılımını sona erdirme hakkını saklı tutar.

Saygılar,

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
o siteler daha önce banlanmış zaten... bişi yapsalarda fayda etmez ama yinede google'ye bi mail atsınlar. eğer site onlardan önce birindeyse ve sitenin daha önceki sahibi banlanmışsa siteyi yeni aldıklarını kayıt tarihini filan yazsınlar... ama pek bir şey değişiceni sanmıyorum...

AdSense hesabınızın önceden geçersiz tıklama etkinliği yüzünden
durdurulmuş bir hesapla alakalı olduğu bulundu, bu yüzden hesabınızı
durdurduk.

iyimi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Reklamın yayınlandığı site mi daha önceden banlanmıştı acaba, anladığım kadarıyla arkadaş kendi sitesinde 2 ayrı sitenin reklamını yayınlamış ve ikisi de banlanmış. Eğer öyleyse reklam verilecek siteyi de iyi seçmek gerekir..

tolgahat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyimi denen arkadaşa kesinlikle katılıyorum reklam vereceğiniz siteleri iyi seçin..

valla bende pek bişe değişeceğini sanmıyorum kişilerin tekrar hesaba dahil olacağını ama yani bence yapılan bir haksızlık var ortada böyle bişeyse kişileri baştan kabul etmemesi lazım kabul et adam siteyi hazırlasın kodları yerleştirsin bu site banlı desin sonradan enteresan bir durum...

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba,
Arkadaşlar aynı sebepden benim 2.5 ay önce hesabım banlandı pop up reklam almiştim 1 sitenin o site ise daha önce google dan banlanmış google icerigi arkadaşın maili olan bir e-mail gönderdi ve hesabim gitti oysa hile yapmadim hile yapanda reklam aldigim icin yada onun sitesini yayinladigim icin aynı muameleyi gördüm risk çok yapacak birşey yok. daha dikkatli olmaliyiz

tolgahat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yani bunun bi açıklaması olmalı mutlaka şimdi reklam verenlerde sorun olacak fiat düşecek google adsense olayında bir rakip çıkması ve insanların bu kadar kolay banlanmamsı lazım... birileri artık dur demeli ama google işte...

levent

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Banlanan bir sitenin reklamını yapan site de mi banlanıyor yani?
Bu çok saçma ama.

Site banlanmadan önce birçok siteyle link değişimi yapmışsa banlandıktan sonra zincir şeklinde link değişimi yapan tüm siteler de banlanma tehlikesi oluyor o zaman.

Ben mi yanlış anladım yoksa bu şekilde mi diyorsunuz.

Bence burdaki sorun farklı birşey

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5