İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense banlanmamak için ipuçları(tecrübelerle)

serdar048

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
merhabalar sayın üye arkadaşlar herkesin merak ettiği konuların başında geliyor aslında.Adsense'den ban yememek için neler yapmalıyız ,acaba bu sefer şöyle yapsam ban yer miyim? acaba reklamları kaldırsam mı? çok kazanıyorum ban yer miyim? gibisinden sorular aklınızdan sürekli geçiyor...Ben Serdar tecrübelerimi sizlere yazacağım...

1-pahalı ve çok kullanılan kelimelerle sitenizi kurmayın!

2-Domain isminiz farklı bir nitelik taşısın!

3-Sitenize 3'ten fazla reklam birimi yerleştirmeyin!

4-Asla reklamlarınıza tıklamayın!(kesinlikle)google bunu hemen tespit edecek yazılımlara sahiptir ertesi gün hemen banlar!

Peki yanlışlıkla tıkladım şimdi ne olacak ban mı yerim?

-Bunun aritmetik olarak bir cevabı yoktur fakat reklamınıza 1 kez yanlışlıkla tıkladıysanız benim önereceğim tavsiye modemi resetleyin,sitenize 3 4 gün gerekirse hiç girmeyin,bir daha tıklamamak için çok dikkat edin!

5-Reklamlarınızı video içerisine kullanıcıları tıklamaya teşvik edecek yerlere koymayınız!

6-Farklı ip adresleri,farklı bilgisayarlar olsa bile reklamlarınıza 1 kez dahi olsa tıklamayınız!

7-Siteyi mümkünse akrabalarınızla paylaşmayın!(google'ın resmi açıklaması)

8-Gerçekten kazanmak istiyorsanız hile yapmadan sabrederek bu işi yapın.

9-Adsense hesabını siteniz alexa'da yükseldikten ve içeriğin yeterli ve kurallara uygun olduğunu ve adsense hazırım dediğiniz an başvuru yapınız!

10-İlk ay mümkünse çok fazla adsense giriş çıkış yapmayınız!

11-Mümkünse farklı ip adreslerinden adsense giriş yapmayınız!

12-Reklam birimlerinden birinin normalden çok tıklandığını görürseniz hemen düzenleyin!

şimdilik bu kadar sayın üye arkadaşlar bir yararımız dokunduysa eğer ne mutlu bana...Herkese bol kazançlar diliyorum teşekkürler....

grandeur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google, reklamlarının yayıncılarının da ilgisini çekebileceğini düşünür. Dolayısıyla "bi tıklarsan ertesi gün banlarlar" gibi ergen netçi açıklamalar doğru değildir.. Tabi ki tıklamamak doğru olandır ve modemi resetledim abi bir şey olmaz tarzı yaklaşımlar da doğru değildir.. Google'ın sizden bizden daha zeki olduğu gerçektir..
Google'dan para kazanmak isteyenler için tek önerim yurt dışı kaynaklı host - yabancı niş domain ve site ve özgün içeriktir... tıklama başına 0.90 gördüğüm oldu.. Ne yazıkki sıkılıp bıraktım vakitsizlikten...

bandirma

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
4-Asla reklamlarınıza tıklamayın!(kesinlikle)google bunu hemen tespit edecek yazılımlara sahiptir ertesi gün hemen banlar!

Peki yanlışlıkla tıkladım şimdi ne olacak ban mı yerim?

-Bunun aritmetik olarak bir cevabı yoktur fakat reklamınıza 1 kez yanlışlıkla tıkladıysanız benim önereceğim tavsiye modemi resetleyin,sitenize 3 4 gün gerekirse hiç girmeyin,bir daha tıklamamak için çok dikkat edin!

AdSense reklamlarınıza yanlışlıkla tıklamamak için Google tarafından verilen AdSense eklentisini kurun. Reklamlarınızı yayınladığınız sitelerden bir açık iken Google AdSense eklenti ikonuna tıklayıp en alttaki "Show ad overlays on [sitenizinadı]" onay kutucuğunu işaretleyin.

Böylece reklamlarınızın üzerini siyah bir örtü kaplayacak, kanal isimleriniz ve dün, bugün, haftalık kazançlarınız görüntülenecek. Reklam birimlerinizin üzerine tıkladığınızda AdSense hesabınızdaki Reklamlarım sekmesine ulaşacaksınız.

serdar048

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
AdSense reklamlarınıza yanlışlıkla tıklamamak için Google tarafından verilen AdSense eklentisini kurun. Reklamlarınızı yayınladığınız sitelerden bir açık iken Google AdSense eklenti ikonuna tıklayıp en alttaki "Show ad overlays on [sitenizinadı]" onay kutucuğunu işaretleyin.

Böylece reklamlarınızın üzerini siyah bir örtü kaplayacak, kanal isimleriniz ve dün, bugün, haftalık kazançlarınız görüntülenecek. Reklam birimlerinizin üzerine tıkladığınızda AdSense hesabınızdaki Reklamlarım sekmesine ulaşacaksınız.

gayet açık anlatmışsınız...+++

Ekleme:

yabancı hosta gerek yoktur hocam benim sitelerim tamamen türkiye bağlantılı host sistemiyle kuruldu tıklama başına o rakamları görüyorum :)

kulturkankiler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Telif hakları kapsamına giren hiç bir içeriği sitenize koymayın.Farkettikleri anda hemen banlanırsınız.Adsense hesabınız bile kapanabilir. hiç başka şansınız yok tecrübe ile sabittir.

gokhan.83

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google, reklamlarının yayıncılarının da ilgisini çekebileceğini düşünür. Dolayısıyla "bi tıklarsan ertesi gün banlarlar" gibi ergen netçi açıklamalar doğru değildir.. Tabi ki tıklamamak doğru olandır ve modemi resetledim abi bir şey olmaz tarzı yaklaşımlar da doğru değildir.. Google'ın sizden bizden daha zeki olduğu gerçektir..
Google'dan para kazanmak isteyenler için tek önerim yurt dışı kaynaklı host - yabancı niş domain ve site ve özgün içeriktir... tıklama başına 0.90 gördüğüm oldu.. Ne yazıkki sıkılıp bıraktım vakitsizlikten...

yanlış anlamayında 0.90 ın nesinden sıkıldınız...?

dfn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir kaç kelimede ben ekleyeyim.

1. Google sizin yapabileceğiniz yaptığınız veya daha sonraki dönemlerde yapmayı düşünebileceğiniz her türlü hile için hazırlıklıdır. Sadece bu iş için adamlar 100 lerce mühendis çalıştırıyorlar googleye hiç bir hile sökmez bu işten para kazanmak isteyen arkadaşlar emeklerini ve zekalarını googleyi kandırmak için değil sitelerini geliştirmek için harcasınlar.

2. Google reklam tıklamalarının tamamını hem ip bazında hem kaynak bazında takip eder. Msn üzerinde link yollayarak verdiğiniz site adresine giren birisi hiç bir yeri okumadan direk gidip reklamı tıklıyorsa buna ilkokul düzeyinde bir eğitime sahip herhangi bir kişi dahi inanmaz. yada her hafta 3 gün aynı iplerden gelen trafik reklam tıklatıyorsa veya ayda bir bir ip adresinden trafik alıyor ve her seferinde bu ipten giren kişi reklam tıklıyorsa bunlar hileli tıklama olarak googlenin bardağına eklenir ta ki bardak taşana kadar.

3. Google reklamlarındaki kalitenizi artırmak için hileli kelimeler hiç bir işe yaramaz bu internet efsanesi ben burda adwords yazdım diye google 10 dolarlık reklamını buraya vermez google reklamcının haklarını korur sitenizde yayınlanan her reklam bir açıkartırma usulu ile seçilir. Örneğin bir reklam bölümünüze aynı anda sistemden 10 reklam yönlendirildiğinde bu reklamların en yüksek ücreti vereni yayınlanır. Burda en yükseğin bir altı 0.10 dolarsa diğer kişi en yüksek vereceği miktara 100 dolar bile yazmış olsa google ondan 0.11 dolar keser. Bu tür bir sistemle para kazanmanız için sitenizde muazzam bir rekabet olması ve reklam verecek kişilerin her birinin bu reklam alanı için bir biri ile yarışması ve verecekleri son limite kadar ödeme yapmaya razı olmaları gerekir.

4. Diyelim ki trafiğiniz çok çok iyi hileli sözcüklerlede bu reklamları sitenize çektiniz. İngilizce ve sitenizle zerre kadar alakası olmayan bir reklam sizin sitenizde yayınlanınca bunu kim tıklayacak. Tıklanmadığı sürece bu reklam size para kazandırmaz. Amerikadaki bir gazino reklamı bizim webtasarımcı türkleri ne kadar ilgilendirir. Hileli şekilde bu reklamı tıklattırsanız google türk kullanıcıların amerika ile ilgili bir reklamı tıklamalarınıda hileli kabul edecektir.

5. Bu hileleri yaptınız ve hala reklamlarınız yayınlanıyor bana bişey olmuyor anlayışı içindesiniz. bence bu kadar sevinmeyin bakiyenizin 99 dolar olmasını bekleyin. Google ödeme yapmadan önce son bir kez 100 dolar sınırında reklam tıklamalarınızı bütünü ile inceler. bu tıklamaları kategorilere ayırır. mesela 1000 tane tıklamanız var bunun 50 tanesi ni aynı kişi yapmış :) işte o zaman canınız yanar sağda solda tamda 1 dolar kalmışken banlandım diye anlatırsınız.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar dürüst olun enerjinizi sitnizin gelişimi için harcayın sitenizi adsense reklamı koymak için değil bir amaç için yapın mutlaka kazanırsınız.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5