İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense de bir soru

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Bir sitem de sadece 160x600 gökdelen banner reklam koydum diğerlerini koymaya üşendim demekki varmış bir hayır ve 2 click de 0.80 - 1 Dolarları görüyorum. Aklıma şu soruyu getiriyor ..

Sayfamızda tek adsense reklamı yayınlamak daha mı mantıklı ??
Bakıyorum başka sitelerimde 3 adsense reklamı var 10 click 0.10 dolar .

yuri_orlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
site içeriğin ile alakalıdır, pek farkedeceğini düşünmüyorum,97 tık 2.17$ bugün, dün 57tık 2.45$ google'ın işine karışmıcaksın bırak bildiğini yapsın

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Sayfa gösterimine oranla aldığın tıklama ile alâkalı bir durum. Kelime bazlı farklılıklarda olabilir tabiki.

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
site içeriğin ile alakalıdır, pek farkedeceğini düşünmüyorum,97 tık 2.17$ bugün, dün 57tık 2.45$ google'ın işine karışmıcaksın bırak bildiğini yapsın

Zaten Google bildiği gibi yapıyor ..
Ya da google'ın işine karışmıyorum ..
(Bunu böyle yapsa daha iyi olur gibi bür cümle yazmadım ..)

Kimsenin kazancını da sormadım ...

Tek sormak istediğim tek adsense reklamı koymak kazancı daha da artırıyor mu .. İçerik dedin bunu bir kenara yazdım .. Teşekküler ..

toplumesajci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba ,
tek adsense koymak kazancı arttırmıyor,
1 arkadaşın sitesi verdı neredeyse piyasadaki tüm reklamları eklemişti affialite olanlar sitenin en altındaydı. kazancım 5 kat arttı diyordu.
en son kendisi satış yaptığı bir ürünü koydu ,bu sefer kendi ürünü daha çok kazandırdı.
Yani birden fazla reklam koymakta sorun yok, ama en mantıklısı kendi reklamınızı yapmanız bence.
Saygılar

varyemez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Gösterim ne kadar az olursa o derece de kazancın yükseldiğini düşünüyorum ben.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Matematiksel olarak 1 sayfada 1 reklam daha fazla kazandırır. Sebebi; gösterim başına alınan tıklama adedidir.
İşlevsel olarak ise sitenin en can alıcı noktalarına (kurallar dahilinde) yerleştirmek daha fazla kazandırır. Sebebi; fazla gösterim almasına rağmen daha fazla tıklanma alma olasılığıdır. Mesela ben laptop ile makale falan okuduğumda, yazıların içlerinde 2-3 tane reklam görebiliyorum ve touchpad yüzünden istemeden bu reklamlara tıklıyorum. :)

abasaran

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çözebildiğim kadarıyla, gösterim ve tık oranına göre
fiyat düzeyi ve adsense kullanım kaliteniz de ona oranla
artıyor. {düşüncem}

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Tek adsense reklamı koymak şu şekilde gelirinizi arttırabilir;
Sitelerinizdeki adsense reklamları tıpkı google adwords ile reklam verdiğimiz şekilde verilen reklamın ücretine göre listelenir yani yukarıdan aşağı 4 sütunlu bir reklamdaki 1. sıradaki reklam veren en iyi ücreti veren demektir, dolayısıyla az olan reklam alanı için google en iyi reklam verenleri seçer ve sizinde tıklama/kazanç oranınız artar. Çok fazla reklam gömülen sitelere bakın genelde az kazandığından yakınır işte buda tıklamaların dağılmasından kaynaklanıyor.
Bu söylediklerim tamamen benim kendi tecrübelerimle gördüğüm izlenimler, ancak reklamların sitenizde çıkma sırasını google' da saklamıyor söylüyor.

[email protected]

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google bir sayfasında kaç adsense kodunun, açılıp kapandığına kesinlikle dikkat ederek buna oranla da bir takım değişikliklerde bulunuyordur. Kazanç ilişkisi etkilenmiyor değil. Adsense kodu çöplüğüne dönüşmüş bir sayfanın, pek önemseneceğini ve yahut kazandırılacağını da sanmam.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5