İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense 'de en cok kazandiranlar ...

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaslar Tekrar Merhaba

Ufak bir calisma ve arastirma sonucu en cok kazandiran turkce reklamlari tesbit ettim ve sizin ile paylasmak istedim. Bir cogumuz yabanci site yapmamiza ragmen turkce sitelerimiz de var ve bunlardan da kazanmak istiyoruz. Ve artik su donemde hangi reklamin ne kadar verdigini hepimiz merak ediyoruz...

Bazi adsense keywordlari ( TURKCE )

alışveriş $0,11
ankara hotel $0,42
ankara otel 0,24
asp hosting $0,68
bodrum hotel $0,58
bodrum otel $0,31
green card $0,49
hosting $0,82
hotel $0,36
fuar $0,85
ircd hosting $0,64
kuşadası otel $0,21
linux hosting $0,64
marmaris hotel $0,49
marmaris otel $0,30
stand $0,49
melodi $0,05 ( asagida aciklayacagim neden yazdigimi )
otel $0,23
php hosting $0,49
evliler $1,36
evlilik $0,96

( windows, antispam kelimeleri de iyi para kazandirirken cok degisken olduklari icin bu sekilde ufak not dusmeyi uygun gordum )

Oncelikle son yazdigim iki kelimeyi aciklamak isterim Evlilik ve evliler kelimeleri. Bu kadar yuksek olmalarina ragmen gunluk ayirdiklari ucret dusuk oldugu icin ilk tiklayanlara yuksek paralari veriyorlar. Sonradan tiklayanlara fiyati fazlasi ile dusuruyorlar.

Bunun yani sira melodi 5 cent veriyor ama her tiklama icin 5 cent veriyor. Ustune cikiyor ama altina dusmuyor. Sabit diyebiliriz. Bunun dusukken tavsiye etmemin nedeni ise Gunluk Melodi ye ayirdiklari ucretin fazla olmasi. Bu alanda reklam verenler bu ise daha fazla para ayirdiklari icin sabit kalacaktir bu rakam.

En cok para verenler hosting kelimeleri gibi gozuksede ilk tiklayanlar icin yukardaki ucreti veriyorlar. Yani sonradan tiklayanlar icin site sahipleri hayal kirikligina ugruyor. Ama su da gercekki artik hosting tiklama ucretleri gun gectikce yukseliyor bu nedenden oturu yazma ihtiyaci duydum.

Green Card reklamlarina ayrilan ucret bayagi yuksek ve tiklama basina en az 20 cent veriyor ( denenmistir ) ilk tiklamalar her zaman ki gibi yukseliyor ...

Bunun yani sira su zamanlarda ve onumuzdeki ay icinde en cok para alacaginiz reklamlar otel ve hotel reklamlaridir. Dikkat etmelisiniz ki otel kelimesine ayri ucret hotel kelimesine ayri ucret veriyor. Bilirsiniz ki otel ayridir hotel ayridir. ( Neden The Marmara Hotel diyorlar ? ( 5 yildizli ) Kosk Otel ( 2 yildizli ) arasindaki fark size kaliyor )

Simdilik bu kadar bu konuda ek bir bilgi oldugunda yine sizler ile paylasacagim ...

Iyi calismalar ...

M

M@latyæsporlu

Misafir
hımm teşekürler , ilginç doğrusu ... greencard reklamları 3 centten nasıl olurda bu kadar yükselir... çekiliş zamanı yaklaşıyor olsa gerek.

Editor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet tşk avrupalıları yakalamaya başladık böyle bilgilendirmelirle adamlar herşeyi paylaşıyorlar biz neden paylaşmayalım. 10 clik 400 usd alan adam bile nasıl aldıgını gösteriyor.

G

Gencadam

Misafir
Bilgi paylaşımın için teşekkür ederim kernel32, fakat ben hala green card reklamlarının oranına takıldım kaldım. Sırf günlük kazancım düşük diye green card sreklamlarını engellemiştim. Şu an yükseldi kazancım .Ama sebebi bu değişiklik mi yoksa sayfa düzenimdeki değişiklik mi bilemiyorum.

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yukarda Aciklamistim Bunun Nedenini. Ornek Olarak Evlilik ve Evliler kelimeleri click basina 96 ve 1.XX veriyor olarak yazmisim ve tam olarak verecegi degildir. Ornek X kelimesi 20 cent veriyor ama her tiklama icin 20 cent veriyor cunku gunluk ayirdigi bakiyesi 400 $ diger yandan baska bir reklam tiklama basina 1 $ verdigini soyluyor ama toplam ayirdigi bakiye 10 $ dogal olarak Google Bunu TOPLAM BAKIYE 'ye gore kendi icinde cozemedigim karmasik hesap ile yapip veriyor. O yuzden sizin tiklama basina alacaginiz para birazda reklam veren firmalarin kesesine bagli. Cimrilik edip gunluk 5 $ ile limitlemisse o reklamdan zor para kazanirsiniz.

Iyi calismalar ...

Editor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya birde anlamadıgım 2 usd idi 5 dkk sonra girdim 0-50 olmuş neden düşüyor böyle

astraler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Editor' Alıntı:
ya birde anlamadıgım 2 usd idi 5 dkk sonra girdim 0-50 olmuş neden düşüyor böyle

Evet bu konu hakkında mantıklı bir açıkmalası olan var mı?

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tam olarak sorunu anlamadim biraz aciklarsaniz biliyorsam paylasirim bilmiyorsamda ogrenip sizinlede paylasirim.

Iyi calismalar ...

Editor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2 tıklama olmuş 2 usd vermiş ikisinede 5 dkk sonra tekrar hesabıma girdigimde yarısından fazlası düşmüş .

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5