İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense de Reklam vereni Engellemek

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar Adsensede reklam vereni kökten nasıl engelleyebilirim?
istediğim bir site adresi verip bunun adwors sorumlusunun vereceği tüm reklamları bloklama isteğim var.

Googleye yazdım bu durumu er yada geç bunun ekleneceğini düşünüyorum. Reklam veren bizi nasıl yayıncı olarak engelleyebiliyorsa aynısını ben de yayıncı olarak istiyorum.

Yok mu bunun çaresi?

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Böyle birşey varsa gerçekten çok harika olur. Daha önce duymamıştım hiç bunu. Ben de soruyorum; bilen var mı?

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Adsense Kurulumu > Reklam İnceleme Merkezi

buradan sanırım reklam verenleri kendimiz inceleyip onaylıyıp sitemizde yayınlatabiliyoruz.

yeni birşey bugün dikkatimi çekti

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
@trinsanrehberi, bu kişilerin yöntemleri biraz karışık. farklı yüzlerce site kullanıyorlarsa muhtemelen farklı isimlere ait hesapları kullanıyorlardır. genelde kampanyalardan verilen kuponlar (örneğin geçenlerde deneme amaçlı godaddy host alınca adwords kredisi vermişti). bu tür kredileri (kuponları) toplayıp satıyorlar/kullanıyorlar yanılmıyorsam

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
@trinsanrehberi, bu kişilerin yöntemleri biraz karışık. farklı yüzlerce site kullanıyorlarsa muhtemelen farklı isimlere ait hesapları kullanıyorlardır. genelde kampanyalardan verilen kuponlar (örneğin geçenlerde deneme amaçlı godaddy host alınca adwords kredisi vermişti). bu tür kredileri (kuponları) toplayıp satıyorlar/kullanıyorlar yanılmıyorsam

şu anda aynısını turkticaret yapıyor. ama dediğim yöntemle engelleniyor sanırım reklamlar yayınlanmadan önce panelinizde izin vermeniz gerekiyor

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
her reklam vereni onaylamak gibi birşeye girileceğini sanmıyorum. birçok kişi biliyorum paneli fazla takip etmiyorlar. haftada,10 günde, ayda bir gibi periyotlarla kontrol edenler var. bu tür kişilerin çok olduğu varsayımını yaparsak, her reklam vereni onaylamak adsense-adwords için ölümdür :) belki opsiyon olarak konulabilir ama varsayılan olarak ayarlayacağını sanmıyorum google ın.

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
evet opsiyon olarak var isteyenin reklamlar direkt yayına geçiyor(ki varsayılan bu) isteyenin panelde onaylanıp geçiyor. ben onaylamayı aktif ettim deneyelim bi nasıl olacak acaba.

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Adsense Kurulumu > Reklam İnceleme Merkezi

buradan sanırım reklam verenleri kendimiz inceleyip onaylıyıp sitemizde yayınlatabiliyoruz.

yeni birşey bugün dikkatimi çekti

O sadece sitenize özel (gösterim bazlı) reklam verenlere yönelik diye düşünüyorum. lakin orada çok az reklam gözüküyor

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Hala öyle ise her adwors hesabı 5 usd aktivasyon ücreti gerektirir.
ve çokluca adwors hesabı açmak risktir (çünkü google bunu sevmiyor) nedeni ise tanıtım için verdiği reklam amaçlı kuponları insanlar adworse para vermemek için kullanıyor (aynı kişi çokca hesap açtıysa bu zaten er yada geç patlayacaktır)

bir insan neden çokca adwors açar? google bunu soruyor ve makul bir davranış değil.

yine de olsun ben uyduruktan bir site gördüğümde o yayıncıdan gelebilecek bütün siteleri engelleyeyim de

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
yani çalışma şekillerini tam olarak bilmiyorum ama,

1. insanlar çeşitli araçlarla kupon kazanıyor. (dünyanın her yerinden)
2. bu insanlardan toplayanlar mevcut.
3. bir başka grup insan (bu kişileri forumlarda genelde kupon satıcısı olarak görüyoruz) 2.şıkta belirtilen kişilerden bunları satın alıyor
4. 3. gruptaki kişilerden satın alanlar da bunları kullanıyor. hesaplar arası geçişlerde "yakalanmamak için" modem reset, ip proxy vs. gibi yöntemlerle ip ve diğer özel bilgileri temizliyor. zaten kendi kimlik bilgileri filan olmadığı için pek sorun yaşamıyor.

en kesin çözüm google ın bu hediye kupon filan şeyini engellemesi veya adsense kullanıcısına, kupon kullanan kişilerin reklamlarını göstermeme opsiyonu vermesi.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5