İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense Gelirli Video İzleme Sitesi

serkanixtr

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
3
Site adresi : Önce konuyu okuyun lütfen
Site için istenen fiyat : 3000TL
Sitenin aylık getirisi: Adsense ve diğerleri Aylık en az 500 TL En yüksek 750 TL
Sitenin açılış tarihi: 13.04.2015 - 13.04.2017
Kategori, sitenin içeriği nedir: Global Video
Günlük hit sayısı: ortalama 1k
Ziyaretçi kaynağı: ( örn: %90 google - %10 yandex )
Domainin yaşı ve Pagerank değeri: 0pr - 9 aylık
Site tüm içeriği birlikte mi satılık, sınırlama var ise neler: Tüm herşeyi ile satılık
Hosting dahil midir: Belli bir süre idare edilir.
Banlı olduğu sponsor var mı: Yok
Banlı olduğu arama motoru var mı: Yok
Kullanılan yazılımın lisansı satışa dahil mi: Evet dahil
Yazılım lisans sonlanma zamanı: süresiz
Sitenin satışında herhangi hukuki bir problem var mı, telif hakkı vb..: hukuki bir sorunu yok.

Siteye ait aktif bir facebook sayfasıda vardır. En yüksek 1.5 milyon etkileşim almış 3-4 ad. videosu vardır. Sayfası 3.508 %100 organik kullanıcıdır ve aktifdir. Neden sattığımı üstte belirttim. Daha önceki satış fiyatım 7500 TL idi. İhtiyacım oldugundan dolayı fiyatı düşürdüm arkadaşlar. Aylık geliri aylık 500 TL den fazladır.
Siteden tanıtım yazısı ve link satışı yapılmamaıştır.

Tüm kazançlarını size şeffaf olarak vereceğim ben bugüne kadar elimden geldiğince geliştirmek adına herşeyi yaptım. Bundan sonra alacak kişide yaparsa geliri artırabilir.

Alexa Global 198K Türkiye Alexa 17K

Kullanıcıların %90 arama motorlarından gelmektedir.

Sitede kendine özel botlar mevcuttur. Yaklaşık 10-15 arası çalışan botu mevcuttur. 3 adet siteyi de apilerle istediğiniz gibi video çekimi yapabilirsiniz. Bunlar Youtube, Dailymation ve Vimeo siteleridir. Botu gerçekten muhteşemdir.

Site için yapılan işlemler

1- Seo : Premium paket uygulanmıştır.

2- 11 Sözlüğe tanıtım yazısı verilmiştir.

3- Ekşi sözlük için özel olarak verilmiştir. Buradan bakabilirsiniz.

4- Facebook sayfası için reklam çalışmaları yapılmıştır.

5- Şuanda popüler tüm sitelerde backlinki mevcuttur.

6- Youtube api ile ilgili geliştirilmeler yapılmıştır. Ben şimdilik deaktif ettim bu apileri. İstenilirse dosyalarını veririm kendisi aktif edebilir.

7- Kullanıcılar siteye yazı gönderebilmesi için özel çalışma yaptırılmıştır. Bunuda deaktif ettim dosyaları mevcut.

8- Premimum sosyal medya hesapları ile 1 ay desteklenmiş geri dönüş gerçekten iyi olmuştur.

9- Daha bir çok siteye yatırımlar yaptım aklıma gelenler bunlar Alexaya bakarsanız anlarsınız zaten 165K

Sitede kullanılan reklam firmaları
1- adsense (Açıldığı günden beri) Son zamanlarda 2-3 reklam alnı kullanıldı.
2- reklam store (Belirli sürelerle test ettim. 1 ad. reklam alanı var)
3- ad h ood (2 ay kullanıldı 1 ad. reklam alanı var)
4- Adcash (son 7 gündür kullanılıyor. 3 reklam alanı var)
5- Mobil reklamlar (Toplam 30 gün kullanılmamıştır.)

Adsense

Mg1266.png

Reklam store

zlGLYD.png

****** Reklam firması

XqbNqR.png

Adcash bugünkü tıklamalar daha geçmemiş istatistiğe son 7 günlük

5mNXMj.png

Mobil reklam (Bu reklam modelide diğer mobil reklam modellerini denemekten dolayı zaman zaman kaldırılmıştır. 230 TL olan dönem facebook reklamı ile desteklenmiştir.) Normal olarak 1 aylık kazancı adsense reklamlarına denk gelmektedir.

P67Nk9.png

Analistik bilgileri İstatiskde hit olmayan yerlerde Hemen çıkma oranı %4-5 lere düşünce durum kötü sandım bende yandexe taşımıştım. Ama daha sonra öğrendim ki Hemen çıkma oranı düşük olunca değerli oluyormuş daha sonra tekrar analistiğe geri getirdim

4qpQMA.png

İhtiyacım olduğundan dolayı değerinin altında satılmaktadır. PM istenilecek bir durum bırakmadım sanırım. Tüm bilgilerini herşeyini sizinle paylaştım. Zararına satış bu olsa gerek.

Sitede görülen en çok online sayısı

5Ml8ql.png

En basiti video-one sitesini bilen bilir. Bu siteyi arayıp benim sitemi ziyaret eden günlük en az 10 kişi vardır. TBM oranı yüksek olan sitenin aranmasıda çok yüksek ve sadece o kelimede 1 harf eksik .com domaindir. Video-one sitesinin tarzında bir domaindir. ve tüm herkesin dilinde olan bir kelime haftada veya 15 günde bir içerik giriyorum.

www.Onewideo.com sitesinin Google indexi 180K üzerindedir.

Evet arkadaşlar bu siteyi yeni aldım. Fakat şubatın 8 'inde yurt dışına çıkmam gerekiyor ve acil olarak satmam lazım. Aldığım arkadaşın konusudur. Hiç ilgilenmek nasip olmadı. Adsense bile eklemedim arkadaşlar. Alan arkadaşa şimdiden hayırlı olsun.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5