İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense Geri Ödeme İster mi, Dava Açar mı?

hakanzorbey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Adsense'de hileyle kazansak, google parayı geri istermi, icralık, davalık, mahkemelik olurmuyuz?
Bir kaç yerde gördüm aklıma takıldı.

FireLord

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
google milyon dolarlık şirket biraz USD İçin dava mava işleriyle uğraşmaz

GreeNEyeS

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
Adsensede hile ile kazanman biraz zor.
Hile yaptığını anlarlar, anladıkları zamanda banlarlar seni.

OnuR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
Hile ile kazansan kazansan taş çatlasa 100$ yaptın diyelim, 100$'ı da gönül rahatlığıyla al bişeyine kimse karışmaz :)
xxxx$ ları bekleme hatta bi x'i sil onlarıda bekleme hile ile milyarda 0 ihtimal :D

leventt

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
3
199$ kaptırmıştım:) tur bindirim dedim Google bindirdi :)

hakanzorbey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kazanabilirmiyim diye sormadım xxxx$ bi çok kez aldım. Sorun yaratır mı diye sordum.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Google'ın bu zamana kadar böyle bir uygulaması olsaydı elbet duyulurdu, 2005'ten beri adsense kullanıyorum, daha önce birkez ban yedim, çevremde de atılanlar oldu, geri ödeme gibi birşey duymadım, ki olmasıda mantıksız.

bybart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Google hileli hesabı yakalayıp, banlayıp, parana el koymakla görevli. Dava açacaklarını sanmıyorum. Açıklamarında dava açılabilir diye bir yazı yoktur sanıyorum.

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Kaç senedir internetle ilgileniyorum böyle birşey duymadım, olacağınıda sanmam sonuçda ödemeleri yapan departman inceliyor hesapları ve ona göre yapıyor, yanlıklık v.s ödeme olursa onların sorumluluğunda.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Önemli olan geri alması değilde hile ile kazanılan parayı yenilip yenilemeyeceği olmalı bence.

OnuR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
Bu çok farklı bir olay, demek ki içine siniyorki öyle birşeye başvuruyor bu tamamen insanın vicdanına kalmış birşey.

Katılıyorum.. Bende o şekilde cevabımı verdim..
Hile yapmak içine siniyorsa yapsın bu birincisi, yapabiliyorsa yine yapsın bu da ikincisi :)

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Düşünün 100.000 tıklama aldı, 100.000 kişinin haksız yere parasını gasp etmiş oldu, o kadar kişinin hakkına girmiş oldu çok kötü birşey :p

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Düşünün 100.000 tıklama aldı, 100.000 kişinin haksız yere parasını gasp etmiş oldu, o kadar kişinin hakkına girmiş oldu çok kötü birşey :p

Peki birde şöyle düşün, burada yüzlerce kişinin ekmek yediği bir şiket, yayıncının hesabını kapattığında , reklam veren şirkete bu miktarı ödüyor mu ?
Bunu adsense de yapıyor, formaliteden maile yazıyorlar reklam vereni tehlikeye soktuğu için kapattık v.s reklamveren parası geri iade edilecek tarzında fakat ben hiç görmedim, bizde adwors yayınlıyoruz nedense bizim reklamlara hiçmi geçersiz tıklama olmuyor, eminimki %20 si rahat geçersizdir lakin gel gelelim bize bir geri ödeme yapılmıyor !

Bırakında hep balıkçı para kazanması birazda balık müşterisi kazansın.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Ben onları bilemem bildiğim şey şu dürüst kazanmak gerekiyor. İnsanlar böyle düşündüğü sürece kaybetmeye mahkumlar. Olaylara tek taraflı yaklaşmamak gerek.

z08g

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
milyar dolarlık şirketi kandırmak bana göre yavru bir ceylanın aslan sürüsünün elinden kaçması gibi bir şey.. bunun için dava açmaz belki ama bir türk, iki türk, üç türk derken google bizden soğumasın. sonra en ufak bir yanlışta fişlemesinler bizi, sonra 1 ay geçmesine rağmen hesap alamamazlıklar olmasın..

ayrıca hileyle para kazanma yolları düşünmek yerine yarında para kazandıracak bir proje düşünmek çok daha yararlı olacaktır fikrindeyim..

ayrıca hiç bir yayıncaya dünya üzerinde google dava açtı haberi ile karşılaşmadım. zaten dava açmış olsa milletin eli ayağı titrer, nasıl çıkacan koskoca google' ın karşısına :D

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Adwords'den kalite ayarlamasi diye cok defalar aldim ben geri. Normal sitelerde gecerli gecersiz tiklamayi olcmesine zaten imkan yok. Adam sitene gelip begenmeyip 2 sn icinde cikabilir, bunu olcemez. Ancak banladiklari paralari geri veriyorlar. Bu tarz sirketlerin vergilerinin 2 centine bile bakarlar, binlerce calisanlari bu sistemlere erisiyor, biri sikayet etse o sirkete bir daha is yaptirmazlar. Dolayisiyla burada forumlarda para icleyen zortingenreklam.com popup sirketleri uygulamalari Google'da olamaz.

Hile kismina gelince, zaten adsense'den hicbirsey kazanilmamasinin nedeni de bu. O kadar cop ve kalitesiz ki trafik, acikcasi content network'e 1 cente ya veririm ya da hic vermem reklam Turk hitine. Genelde de boyle dusunuluyor. Dolayisiyla kimse birsey kazanamiyor. Hile yapcaksaniz da yabanci yapin bari daha az dikkat ceker.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi