İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense gosterimim ve tıklarım

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
Arkadaslar eskiden boyle olmazdi ama bu son hesabimda google cok az vermeye basladi tık basına...

gunluk bugun gosterimim 1014 suan itibariyle ve 5 tıkım var 0.34 $ vermiş. Normalmi sizce ne yapmam gerekli?

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
normal değil, 1014 gösterime normalde 20-25 tıklama olması gerekirdi. reklamları içerik renklerinizle optimize edin.

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
anladimm ama ole gelmiş anlamiş değilimm reklamlarima bakarsanız renklerde uyumlu aslında..

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
içerikle reklamları bütünleştirmeye çalışın, örneğin 300-250 reklamda sitenin arka plan rengi gri tonda fakat reklam beyaz tonda çıkıyor, bunları aynı renk yaparsanız daha etkili olur diye düşünüyorum.buna ek olarak reklam sağda veya solda yazılar onun yanında yaparsanız daha etkili olur.
reklam yerleşiminiz daha iyi olabilir.

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
ben reklam solda yanında yazılar olmasını istiyorum ama o modu bulamadim smf 2.0 rc3 için

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
smf konusunda benim de çok fazla bilgim yok, ama sanırım google'da aratırsanız vardır.

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
tşkler bilgisi olan varsa link verirse sevinirim aramaktayım googleden ama cikmadi bir turlu

SadeceDownload

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
arkadaşım gösterimle tıklamanın ne alakası var?
Sitene giren kişinin bilgisayar bilgisiyle alakalıdır tıklama. Sen kalkıp webmaster sitesi yapıp ona adsense koyarsan 100000000 gösterimde 10 tıka zor ulaşırsın.
Fakat sen kalkıp bir oyun sitesi yaparsan 10 gösterimde 10 tıka bile ulaşabilirsin.. Kısacası bu tamamiyle sitenin misyonuyla alakalı bir durum.
Ayrıca Ekim(bu ayda) adsense tık başı ortalama değer fiyatı ne yazıkki düştü..

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
arkadasim iyi de biz oyun sitesi kurmadik diye reklam koymucazmı bununda bir yolu yordami vardir. yapan yapiyor. Herkes oyun sitesimi kuruyor.. Mantıklı biraz daha. Ben size diyorum ki sadece bu tıka daha fazla vermekteydi eskiden şimdi neden olabilir dedim?

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Zaman zaman tıklamalara karşılık olarak aldığınız fiyatın düşmesinin birçok nedeni olabilir.

Sizden yani siteden kaynaklı olabilir. Bu sitenizin içeriğine gelen ziyaretçinin artık farklı sayfalar üzerinden geliyor olması olabilir. Yani ziyaretçi ilgi alanınız değişmiş olabilir.

Google kaynaklı farklı zamanlarda ki düşüşler den kaynaklı olabilir.

Ayrıca bazı arkadaşlar reklamları içerikle aynı yapmayı deneyin demişler çoğu zaman bu tutmaktadır. Ancak sitenin içeriğine, tasarımına vs... göre bunun tersine daha ilgi çekici renklerin ayarlanması da etkin olabilir. Bu konuda yapılacak en iyi şey denemeler yapmaktır.

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
tşkler gerçekten ole içerikleri konuyla alakalı ypmak bazen olmuyor cikmiyor heleki sitenin konusu cok farkli ise sitenizle ilgili reklam bulmak cok kolay değil ?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5