İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense Gözden Kaçanlar

Bunları tamamını bliyor muydunuz?

• Evet

Kullanılan: 0 0.0%
  • Hayır

Kullanılan: 3 100.0%

• Kullanılan toplam oy
    3

bomonti

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Önerilerim;
1- Adsense Reklam Örümcekleri yada Bot ları reklam veren siteleri belli aralıklarla ,bu sizin sitemap.xlm dosyasında belirtiliyor, ziyaret edip içeriğinizin hangi konularda olduğunu anlamaya çalışıyor. Bu konuda site başlığı ve meta etiketlerine bakıyor. Şimdi siz bu etiketleri boş bırakırsanız sayfanızda yayınlanacak reklamda konunuzla uyumlu olmayacaktır. Bu sizin kazancınızı olumsuz etkileyen bir faktördür.
2- Bir diğer konu sitenizde 3 reklam bağlantısı, 3 bağlantı birimi ve 2 arama birimi yayınlama hakkınız var. Reklam boyutları nı sayfanızın dizaynı ile ilgili şeçilmekte ama gözden kaçan unsur her reklam boyutu ayrıca birbirinden farklı özellikler taşıyabiliyor, ne gibi... Mobilite > metin ve görüntülü reklamlarını her boyut desteklemiyor. Ayrıca reklam verenlerin temel de şeçtiği boyutlar var ve sizin seçtiğiniz boyutla arzuladığınız reklam çıkmayabilir.
Bağlantı birimi aslında bir link ve google tarafından tavsiye edilmese sayfanızda kendinizin tıklayacağı tek reklam bağlantısı sebebi bu linke bağlı açılan reklam sayfasına ziyaretçinin tıklaması sizin hanenize bir puan ekliyor olması aksi taktirde bu linkin tıklanmasının bir önemi yok.
3- Bir üçüncüsü sayfanızda yayınlanan reklamları takip ediyor musunuz? Siz olsaydınız Sayfanızda çıkan bu reklama tıklar mıydınız ! Eğer cevabınız hayırsa Reklam inceleme merkezinden çıkan bu reklamı birebir engelleyebilirsiniz.
Ekli dosyayı görüntüle 5596
4- Sayfanızda aynı boyutta iki reklam kullanacaksanız. Bunlara farklı isimler vererek istatisliklerini takip edin. Gerekirse birini sadece metin diğerini sadece görüntü yaparak test edin. Zaman zaman rutin günlerde yanı şartlar altında reklamlarınızın konumunu değiştirerek sonuçları takip edin.
5- Bu madde de özellikle önemli kullanıcılar sağ ile mouse kullandığına göre mouse imleci genelde sağda (ve kaydırma çubuğu da önemli) bu durumda bu alanı tercih etmekte fayda var.
Konu sizinde olumlu yada olumsuz görüş bildiren katkılarınızla daha faydalı olacaktır. Bu arada bunların hepsini bende bilmiyordum bazılarına araştırmaların sırasında rastladım bir kısmı kendi fikrim daha bilmediğimiz şeyler olduğunu sanıyorum :şekil:

Geniuss

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Elinize saglik paylasim icin tesekkurler... Henuz adsense alamadim ama ilerisi icin guzel bir bilgilendirme oldu.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5