İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense hakkında bir kaç soru

A

Adsense_ne_ola_ki

Misafir
Merhaba arkadaşlar forumunuzdaki adsense kategorisini yeterince incelediğimi düşünüyorum ama birkaç soruma cevap bulamadım :(

1) Diyelim ki size gıcık(düşman..vs) birisi var ve bu kişi sizin web adresinizi biliyor, sırf G'nin sizi banlaması için reklamlara sürekli tıklarsa ya da bunu yapan bir program kullanırsa, bu durumda banlanır mıyım?

Bunu nasıl engelleyebilirim?

2) 10 tane domainim var ama tek host alanım var diyelim, tüm domainlerde aynı içeriği ve adsense kodunu kullanabilir miyim?

3) ücretsiz host alanı veren sitelerden yuh dedirtecek kadar alan alıp, bunları farklı içeriklerle doldurduğum zaman adsense kodlarını buralara da ekleyebilir miyim?

4)Biz ne zaman havale/eft yoluyla paralarımızı alabileceğiz? :(

teşekkürler

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
birinci soru hala muallakta bunu soran çok işi oluyo burda googleın gücüne inanmak lazım o her bişeyi bilir çözer.

ikinci nedir? bi tane site yapıp 10 tane domaini oraya mı yönlendiriceksiniz?

ekeyebilirsiniz ama bedava hostlarda genelde ordan burdan fırlayan zıplayan istek dışı reklamlar olur.

dörrdüncü hakkında bilgim yok.

sorduğunuz sorular için bişeyin altını çizerek söylemek isterim ki. bu reklam sistemine iki şekilde bakış açısı var. birisi

- reklamları yayınlamak için siteler yapmak ve para kazanmak
- siteler yapıp reklamları yayınlamak

google reklamlarını koyup da para kazanmak için site yapmaya çalışırsanız o işin sonu iyi olmaz tecrübelerime dayanarak söyliyim. bi tane güzel düzgün dopdolu bi site yapın.

A

Adsense_ne_ola_ki

Misafir
Birinci sorunun nasıl çözüleceğini merak ediyorum. :unsure:

Bakış açılarının ikisini de değerlendirmek istiyorum, ve istatistiğin gücüne bir kez daha güvenmek.

Bu arada web sitesi yapmak isteyen arkadaşlara benden bir öneri içeriğiniz özgün olsun, web'den bulduğunuz bilgileri yayınlamak pek akıl kârı gibi görünmüyor. Bunun icin kütüphaneleri kullanın ;) (telif haklarını çiğnememek için aldığınız yazıları alıntı kuralları çerçevesinde sitenize koymalısınız.)

cevaplar için teşekkürler pembekedi.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5