İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

adsense HELP!...

whoeveryouare

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Yaklaşık 3 ay önce google hesabımı kappattı ve herkesin bildiği şu gecersiz tıklama msj atmış (daha önceleri arkadaslarıma başka domainleri kullanarak tıklama yaptırmıştım ama bırakalı hesabım banlanmadan aylar önceydi...)

yeni actıgım sitede hiç bir hile yapmadan günlük 1$ kadar alıyordum, ancak sitemin hostuna BAZI hekerlar (sanırsam koydukları virüse ref virüse diolarmış) kendi absürt sitelerinin gizli linklerini koymuşlar... Bunu cok gec farkettim hatta farkettiğimde google aramlarında sitemin linkinin "Bu site bilgisayarınıza zarar verebilir" diye altında not filan yazıyordu... Sanırsam google bu sebeple banladı beni... ASıl sorum şu:

Şimdi ben hesabı ilk aldıgımda "blogcu" daki adresim üzerine almıştım.. ancak banlandıgımda yukarda anlattıgım siteden banladım.. Şimdi tekrar bir hesap acmak istiyorum(başka bir arkadasım adına) hesabı actıkan sonra KOD ları o siteme tekrar koyabilr miyim? yani google domaini banlamışmıdır! YOKSA google a konuyu anlatan bir mail daha atmalı mıyım? (daha önce atmıştım, ama onda bu heker olayından bahsetmemiştim,bende bilmiodum çünkü

Sizce ne yapmalıyım?

BU arada hesaba tekrar girmeye calıştıgımda cıkan yazı:

Hesap Durduruldu
AdSense hesabınız bu giriş için şu anda devre dışı bırakılmıştır. AdSense hesabınızın durumu ile ilgili göndermiş olabileceğimiz iletiler için e-posta kutunuzuı kontrol etmenizi öneririz. Bazen iletilerimiz e-posta filtrelerine takılabilir. Bu nedenle e-posta hesaplarınızın Bulk/Spam klasörlerini de iletilerimiz için kontrol ettiğinizden emin olun.

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Başvuru ve banlanan sitelere reklam koymanız halinde Google Adsensenin sizi "banlanan hesapla ilişkili sitelere reklam ekleme" sebebiyle tekrar banlayacağı aşikardır.

Ancak banlanan hesabınızda farklı siteler varsa onlarda tekrar kullanmanızda bir sakınca yoktur.Ama başvuru ve banlanan sitelere eklerseniz tekrar banlanırsınız.

whoeveryouare

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
hocam hangi sitemden banlandığımı nasıl öğrenebilirim...?

diğer sorum o banlanan domaini başka bir arkadas devretsem o devrettiğim siteyle başvuru yapabilir mi?

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Hangi sitenin banlandığını google gönderdiği mailden anlayabilirsin.Eğer mail göndermediyse adsense mail atarak öğrenme talebinde bulunabilirsin.

Banlanan siteyi devrettiğinde, alan kişinin, içeriği kurallara uygun hale getirdiğini ve siteyi devir aldığını belirten bir mail atması gereklidir.Onlar, eğer inceler ve onaylar ise ban açılmış olur.Fakat söyleyeyim ben şimdiye kadar bu işlemi başarmış bir kimse görmedim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5