İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense Hesabı kiralama

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Ya şimdi bu adsense hesabı satılamıyorya ben adsense hesabını kiraya vermek istiyorum diyelim bunun bir sakıncası varmıdır kiralamakla ilgili bir şey göremedim.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Bu tarz girişimlerde bulunmak bence çok tehlikeli. Hele hesap açtırmak bu kadar zor iken.

karahann

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kiralamadan kastın nedir tam anlamadım ama "adsense hesabını başkasına verirsen ve o kişi hesabı kendi bilgisayarında açarsa sanırım farklı iplerden hesap açıldığı için ban yiyebiliyorsun" diye biliyorum ama yanıltmak istemem...

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
kiralamadan kastın nedir tam anlamadım ama "adsense hesabını başkasına verirsen ve o kişi hesabı kendi bilgisayarında açarsa sanırım farklı iplerden hesap açıldığı için ban yiyebiliyorsun" diye biliyorum ama yanıltmak istemem...

O şöyle olur sen bir hesap ile giriş yaparsın sonra onu kapatıp bir tanesiyle daha giriş yaparsan banı yersin. Ya zaten hesaplara ben girmicem aylık bana 20-30$ vercek diyelim.

Bazı maddeleri değişmiş.

* PIN kodunuz: Her yayıncımıza kazancı 50$'ı aştığında, hesabında
belirttiği posta adresine bir Kişisel Kimlik Numarası gönderilecektir.

eskiden 100$ dı.

sitedede böyle yazıyor
https://www.google.com/adsense/support/bin/answer.py?answer=29077&topic=8454
Kişisel Kimlik Numaranızı (PIN) göndermemeniz.
Kazançları 10 ABD Doları'na ulaşan tüm yayıncılara bir PIN gönderilir. Ödemelerinizi alabilmek için adresinizi doğrulamak üzere PIN kodunuzu girmeniz gerekir.

X

Xman

Misafir
Ben kiraladım 6-7 ay kadar oldu, hiçbirşey getirmiyordu 7-8 ayda 10 tl birikmişti anca :D aylığı 100 usd den biriyle anlaştım ilk ayı peşin aldım adam hesabı kullanmaya başladı 1 ayda 800 usd birikti tam ödeme arefesi hesap banlandı, adam hiç para alamadı bende 100 usd aldım ve hesabım gitti, ama hiç üzülmedim çünkü bende dursa o 100 doları bile kazanamazdım 10 senede :D

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3

Hesap girişi tek pc den giriş yapılacak diye aşrt yok bugun gider internet cafeden bakarsın ertesin gün başka yerden.

1-Hesabına girdiğin pc den reklamlarına tıklanırsa ban sebebi
2-Banlanmış hesabı olan biri banlandıgı hesabına girdigi pc den giriyorsa yeni hesabınıda aynı pcden yaparsa banlanır ( hesap ilişkilendirme )

Freeborn

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
Bende zamanında birine kiralamıştım. %10 komisyon alıyordum.

Adam da sağlam kazanıyordu. Yaklaşık 5-6 ay 100 ' erden 500-600 lira girdi cebime...

Sonra banlandık.. :)

Hesap kiralamanın tek kötü yanı kara listeye girmen ama dersen ki bizde isim çok kirala gitsin derim.

raincu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
yahu bu hesap kiralama işi makul gibi görünüyor, varsa kiralık hesaba ihtiyacı olan görüşelim :)

hayaletws

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
Riske girmeye gerek yok:) sonradan pişman olacağın şeyleri yapma

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
tayfun aylık kaç $ getirir site(leri)n ? Ona göre kiralayabilirim.

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
87
ama bu yasak değilmi forum üzerinden bide

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Hiçbir sakıncası yok !

İfadeyi şöyle yapalım :

1 adet ADSENSE HESABI var ortada. Sana ait. Bir veya Birkaç arkadaşınla ortak siteleriniz var ve bunlarda reklamları yayınlıyorsunuz. Gelen geliri paylaşıyorsunuz ...

Bu durumda problem olacak konu nedir ? ifade farklı OLAY aynı.

Evet , Adsense de hesap satışı olmayabilir ama kodlarını KURALLARA UYAN dilediğin kadar web sitesinde yayınlayabilirsin. Site sahipleriyle gelir paylaşımına da mani bir durum yok.

fatih_drn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben kiraladım 6-7 ay kadar oldu, hiçbirşey getirmiyordu 7-8 ayda 10 tl birikmişti anca :D aylığı 100 usd den biriyle anlaştım ilk ayı peşin aldım adam hesabı kullanmaya başladı 1 ayda 800 usd birikti tam ödeme arefesi hesap banlandı, adam hiç para alamadı bende 100 usd aldım ve hesabım gitti, ama hiç üzülmedim çünkü bende dursa o 100 doları bile kazanamazdım 10 senede :D

bu google adsesse hesabı ile ilgili bilgi sahibi olmak stiyorum yardımcı olurmusunuz lütfen..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5