İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense hesabım incelemeye alındı.

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Merhaba arkadaşlar,

Uzun zamandır ilgilenmediğim bir blogspot sitemde adsense hesabımdan reklam kodları yerleştirmişim. Sitede cinsel sağlık bilgileride bulunmaktaydı. Bu yazılar uygun görülmemiş adsense tarafından. 72 saatlik incelemeye alınmış hesabım ve bu bir örnektir, bunun gibi başka ihlallerde varsa hesabını bannlayacağız demişler.

Ben tabi bu uyarıdan sonra, önce blogspot sitemdeki tüm reklamları kaldırdım, sonra yazıyı sildim, üstüne blogu komple sildim :)

promosyonburada.blogspot adında bir başka blogum vardı, onuda tamamen sildim. Ve elimde sadece o projenin devamı olan sitem kaldı.

Adsense konusundaki bilgili üstadlarımız lütfen sitemi inceleyip gördükleri uygunsuzluklar varsa iletebilirlermi acaba. Şuan sitemde uygunsuz hiçbirşey olmaması lazım ama adsense reklamlarının acemisi olduğum için, benim göremediğim hataları sizlerin görebilmesi muhtemeldir.

Yardımda bulunan arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

Site adresi: www.promosyongazetesi.com

Bundan başka hiçbir sitede reklam yayını yapmıyorum şuan adsense hesabım ile.

Saygılarımla,
İlker

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
Tavsiyeniz için teşekkür ederim ama kusura bakmayın o forumun büyümesi için 1-2 sene bekleyecek vaktim yok, biraz acil bir durum benim için :)

(Forum İstatistikleri Konular: 8, Mesajlar: 8, Üyeler: 3)

:D :D :D
promosyon gazetesinde hiç bir problem yok, yerleşimi de iyi

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Promosyongazetesinde aykırı hiçbir içerik yok bence. Canını sıkmana gerek yok

:D :D :D
promosyon gazetesinde hiç bir problem yok, yerleşimi de iyi

Teşekkürler vakit ayırdığınız için, benim için önemli gerçekten. 15 günlük domaini bannlatmak istemem gerçektende :)

+replendiniz üstadlar :harika:

Edit: Deprasan, kotaya takıldın hocam sonra vercem repini, kusura bakma :)

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
Teşekkürler vakit ayırdığınız için, benim için önemli gerçekten. 15 günlük domaini bannlatmak istemem gerçektende :)

+replendiniz üstadlar :harika:

Edit: Deprasan, kotaya takıldın hocam sonra vercem repini, kusura bakma :)

önemli olan dostluk:sarıl:

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Uyarı gelen blogu silmekte iyi etmişin. Benim sana tavsiyem adsense ile sık irtibata geçme. O zaman hesabını ayrıntılı inceleyip hiç olmadık konuları bile sorun etmeye başlıyorlar. Adsense kurallarını iyi ezberle ama her ayrıntıyı (ıvır zıvır) kafaya takma. Aksi halde paranoyak olmamak elde değil.

Yıllar önce daha Türkiye'den yeni üye almaya başladıklarında bir adsense blogu açıp insanları bilgilendirmeye karar verdim. Blog kısa sürede günlük 1 k yı geçti. O zamanlarda adsense ile ilgili Türkçe pek bilgi yoktu. Blog bir süre aktif yayınlandıktan sonra, bir gün adsenseye e-mail atıp "aynı sayfada aynı koddan 2 adet kullanabilirmiyim" diye bir soru sorma gafletine düştüm. Aynı gün blogumla ilgili uyarı aldım, senin gibi. Sinir olup blogu kapattım bir daha da adsenseye bir şey sormamaya karar verdim.

hrunymaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
"aynı sayfada aynı koddan 2 adet kullanabilirmiyim"

Konuyu okurken gördüm de bu soru hep aklımdaydı. Bi ara soracaktım forumdaki arkadaşlara.

Bu konu hakkında cevap geldi mi? Ya da kullanılıp kullanılmayacağını biliyor musun?

Örnek, 728x15 "yenikanal" adlı bir bağlantı birimi oluşturdum. Sayfanın altına ve üstüne de birer tane 728x15 bağlantı birimi koymak istiyorum. Aynı kodu ( aynı kanal adı, aynı slot numarası ) kullanabiliyor muyum yoksa her biri için yeni bir birim mi yaratmam gerekiyor?

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Konuyu okurken gördüm de bu soru hep aklımdaydı. Bi ara soracaktım forumdaki arkadaşlara.

Bu konu hakkında cevap geldi mi? Ya da kullanılıp kullanılmayacağını biliyor musun?

Örnek, 728x15 "yenikanal" adlı bir bağlantı birimi oluşturdum. Sayfanın altına ve üstüne de birer tane 728x15 bağlantı birimi koymak istiyorum. Aynı kodu ( aynı kanal adı, aynı slot numarası ) kullanabiliyor muyum yoksa her biri için yeni bir birim mi yaratmam gerekiyor?

Soruyu sorduğum dönemde panelden kod oluşturma olayı farklıydı. O dönemde bana verdikleri cevaba göre "aynı boyutta 2 kod kullanman pek arzu edilmiyor, ama kullanacak olsan bile kodlar birbirinin tıpatıp aynısı olmamalıdır. örneğin renkleri farklı olmalıdır. " Biz de o zamanlarda renk kodlarını değiştirip kullanıyorduk. Günümüzde panelden oluşturma olayı var, her biri için ayrı birim oluşturmak doğru olacaktır.

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100

3 adet resim ve metin reklam
3 adet bağlantı birimi
2 adet arama birimi

kullanabiliyorsunuz bir sayfada, ama bunlar duyduklarım benim internet ortamında, tam sayıyı bilmiyorum, yinede araştırın hesabınızda sıkıntı olmasın.

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim Eif üstadım, bende geçenlerde atak saldırısı aldım galiba diye mesaj atmıştım, demekki onun izi olabilir bu gelen uyarı, kuralları iyice bi okuyayım ben başka ihlal yapmamak için :)

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Risksiz bir uygulama için bu tavsiyeye uymalı galiba.

Kurallar biraz daha ayrıntılı, güncellenmiş ve düzgün tükçeyle yazılmış olsa iyi olacak bu arada :)

Teşekkürler uyarınız için, bazen aceleden imla hataları olabiliyor, dün gerçekten yoğun bir gündü site için, Call Center gibi çalıştık valla :)

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
21.03.2011 tarihinde, mühendislerimiz yaklaşık olarak 05:00 - 09:00 PDT saatleri arasında site bakımı gerçekleştirecek.

Arkadaşlar bu ne demek acaba? Gerçekleştirilecek olan inceleme ile mi alakalı ?

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Hep yaptıkları periyodik bakımlardan biri. Genel bakım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5