İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

adsense hesabını saldırılardan korumak

S

Skeleton

Misafir
discoface' Alıntı:
Mail şöyle olsun :
sevgili google;
24 Ekim itibariyle eğer Türkiye'den bir kişinin daha hesabını kapatırsanız, Türk webmasterlar olarak google adsense reklamı yayınlamayacağız.
Bu mesajdan 1.000 tane gitsin (spam değil - tek tek farklı maillerden dahi olsa) bakın bakalım birşey değişecek mi? yine kafasına göre atacak.

ne demek şimdi bu ? Google'u tehdit mi edicez yani ? :rolleyes: saçma...

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Skeleton' Alıntı:

google u tehdit etmek çok saçma olur bence de,
ama protesto mahiyetinde bir şeyler yazılabilir ve küçük bir ihtimal de olsa google/US e gönderilirse bizim adsense-TR nin kulağı çekilebilir.

ama benim düşünceme göre bu iş kulak çekmelik bir iş değil.
yani adsense-TR ile ilgili özel bir durum yok; belki biraz fazla kişi atılıyordur ve ona da emin olamayız zaten; hatta rekor muhtemelen Türklerde değildir :)

Bence, google un rekabetin sıcaklığını hissetmesinin ardından bu atılma olayları rutinden çıkar; yani istatistiklere bakıp adam atmayı bırakırlar.

Yahoo yu bir kullanmaya başlayalım msn i bakalım.
Bu da tahmin tabii

Bir de, ben misal gelirinden olmak istemiyorum ve uzun vadede iyi bir imkan sunacağını düşünüyorum kullanıyorum; yoksa hile yapmadan 5000+ hitli siteden 20$dan fazla kazanma umudum yok zaten ve o alanda ne yayınlasam kazanırım o kadar para ama bir reklam alanı da adsense e açmakta fayda gördüğümden kullanıyorum adsense i; düşünün ki bir çok kişi tarafından adsense tek alternatif görülüyor.. Tabii hile yaparak günde 500+ kazanmak için gerçekten tek alternatif ama ben bunu tercih etmiyorum :)

saygılar

sepya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tehdit'e gerek yok. Biraz akılcı olun. Geçtiğimiz dönem google'da öyle bir temizlik yapıldı ki sadece Türkiye'den değil tüm dünyadan sayısız hesap kapatıldı.

Şimdide bol bol surf yapanların dikkatini çekeceği gibi Adwords'te text ve banner'lı bol bol adsense reklamı yayınlamaya başladılar. Publisher sayısı azaldı ve dengeleri tekrar kurmaya çalışıyorlar...

Soru: Bu sıkı kontrol süreci dönemselmiydi yoksa bundan sonra daha mı titiz çalışacaklar?

D

discoface

Misafir
Skeleton' Alıntı:

yanı şimdi o mesajdan bunu mu anladın arkadaş?
böyle birşey yapıldıgında sonucun değişmeyeceğinin yazdım orada bak istersen bir daha. Dolayısıyla mail yollayın ya da tehdit edin demedim. yollasanızda birşey değişmez dedim. saçma demişsin ama?

R

rudi

Misafir
Yannnnnnnnnnnnnnnlışşş düşünceler içindesiniz sevgili dostlarım baküverin şimcik örneklen açıklayavereyüm:
10.000 kişi hırsıza gitse deseki " sen hırsızsın ",
ne olur?: hiç bişey.
hırsız korkarmı?: korkmaz.
niye?:çünkü sadece kendi biliyor bu şikayetleri.

Amma velakin:
o 10.000 kişi halka açık bir ortamda bu hırsız derse ne olur onu 100.000 kişi daha duyar, böylelikle hırsız tırsar, niye?: benim hırsızlığımı herkes duyacak diye.

Yani böyle birşeyi protesto etmek için google'a mail atacağınıza gidin gündem oluşturun.
dnforum, webmastertalk, ozzy gibi yabancı forumlarda gidin yazın bu derdinizi biz Türküz şöyle şöyle çok saçma falan filan arkadaşlar siz ne diyorsunuz diye böyle bir konu oluşturun, zaten google öyle yerleri takip ediyor böyle bir şeyi siz oraya yazarsanız tüm yayıncılar ufaktan tırsacaktır. işte şimdi google tırsar ve harekete geçer..

annayabüldünüz değğğülmü kuru fasülyelerüm.

pexolas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yahu aynı ipden belirli zaman dilimlerinde gelen tıklamaları saydırtmamak , hadi bunu eş zamanlı yapamıyorsun belirli periyotlarla hileli olabilecek tıklamaları silmek baktın abartılı boyutlara ulaştı yalancı hitler hesabı o zaman kapatmak çokmu zordur? versinler kodları ben yapayım ücretsiz :)

artı senin dışındaki sitelerde yayınlanmasını engellemek çokmu zor? adam sayfanın içeriğini anlıyor da adresini mi anlamıyor yahu ?..

ayıp ettin google.. bir türk webmasterının kalbini kırmak ne demektir çok yakında öğreneceksin ;)

bu arada google'a ben de mail gönderdim ama bir şey olacağına inanarak değil. bu olay ancak küresel bir eylem örgütlenerek gerçekleştirilebilir. yabancı forumlarda bunu konuşmak lazım.

Evocel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google reklam verenleri Koruyor
Reklam Alanları Niye Boyle Savuruyor? Madem Sahte Tıklama Var, O Tıklamaları Sayma, Yada Uyar Niye Emeğimiz Bosa Gidiyor?
Art Niyet Diz Boyu..

Bence Googleye Mail Cekeceğimize, Yahoo'ya Bizi Googleden Kurtarın : ) Adlı 1 Mesaj Cekelim Adamlar Gaza gelsin..

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bence arkadaşlar çok fazla umut baglamayın yahoo reklamlarına.
çünkü google un büyük hissedarı yahudilerin.yahoo'da öyle.
google reklamlarında yahoo çıkıyor.yahoo reklamlarında google reklamları çıkıyor.Dünyadaki tüm yahudiler kardeştir.Kardeş kardeş dünyayı sömürecekler.
Geçen sene bir yazıda okumuştum biri bu konuya parmak basmıştı.adam şey diyordu.google yahoonun herşeyini kullanarak bu seviyeye geldi yani datancenterlarını alt yapılarını kullanarak bu seviyelere gelirken yahoo hiç mi bir şey ögrenemedi bu adamlardan.tabi ki ögrendi ama sanki dünyaya iki farklı rakip iki farklı şirket imajı verdiler.Tekelleşme olayına girip tepki çekmemek için falan diye uzun bir makale yazmıştı.ve şunuda kimse unutmasın.biz 1000$ kazanıyorsak adamlar bizden 3000$ kazanıyor :rolleyes:

ReksNet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evocel' Alıntı:
Google reklam verenleri Koruyor
Reklam Alanları Niye Boyle Savuruyor? Madem Sahte Tıklama Var, O Tıklamaları Sayma, Yada Uyar Niye Emeğimiz Bosa Gidiyor?
Art Niyet Diz Boyu..

Bence Googleye Mail Cekeceğimize, Yahoo'ya Bizi Googleden Kurtarın : ) Adlı 1 Mesaj Cekelim Adamlar Gaza gelsin..

+1 Evocel
Aynen yahoo ya mail çekelim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5