İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

adsense' i euro cinsinden kullanmak

z08g

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
arkadaşlar, çoğu kişinin adsense hesabı dolar cinsinden. ve çoğu kişide Türk reklam tıklamalarından aldığı kazanç 3 aşağa 5 yukarı $ 0.01 veya 0.05..

şimdi misal bizim adsense hesabımız euro cinsinden olsun. ;) kazanç gene aynı kazanç dahi olsa € 0.01 büyüktür $ 0.01.. haliyle güzel Türkiye' nin ekonomiside belli olduğundan daha tatlı parak kazanmamız gerekmez mi? mantıken gittiğim yol doğru mudur ?

bu kurguladığım olay sadece düşük tık veren reklamcılar içindir. tahminen tık başı $1 kazansam, euro geçişinde €0.50 olur.

adsense hesapalarını euro olarak kullananlar var mı aramızda.. tecrübeleri, tavsiyeleri nelerdir ?

D

dragon

Misafir
Benim bildigim genelliklen dolar kullanılıyor ama bazı ulkelerde ise euro olarak kulnılıyor yani mesala almanyanın adsense odeme sekli euro ben bunu bir alman sitesini incelerken gördüm almanlara ads odenen euro seklidir sen bunu türkiyede unut derim ancak

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Euro avrupadakilerin hesabında görünüyor. 0,01 dolar 0,01 euro olarak görünmez hesabında.

z08g

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
arkadaşlar benim yeni açmış olduğum adsense hesabının döviz kuru € ! zaten euro almak gibi bir niyetim yok, ama bu hesabı kullanmaya başladığımda işlem € cinsinden olacak, para alacağım zaman ise € üzerinden hesaplanıp tl 'ye çevrilecek. mantık bu..

haliyle tık başı 0.01 $ ödeyen firma , € kullandığım hesaba tık olduğunda bu sefer panale 0.01 € olarak yansıyacak. ay sonu tl 'ye çevrilecek € 'nun kuru yüksek olduğu için daha iyi bir meblağ kazanmış olacağım bende. neyse 3-4 gün içinde diğer hesaba geçiş yapacağım, neler olup bittiğini paylaşırım.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
arkadaşlar benim yeni açmış olduğum adsense hesabının döviz kuru € ! zaten euro almak gibi bir niyetim yok, ama bu hesabı kullanmaya başladığımda işlem € cinsinden olacak, para alacağım zaman ise € üzerinden hesaplanıp tl 'ye çevrilecek. mantık bu..

haliyle tık başı 0.01 $ ödeyen firma , € kullandığım hesaba tık olduğunda bu sefer panale 0.01 € olarak yansıyacak. ay sonu tl 'ye çevrilecek € 'nun kuru yüksek olduğu için daha iyi bir meblağ kazanmış olacağım bende. neyse 3-4 gün içinde diğer hesaba geçiş yapacağım, neler olup bittiğini paylaşırım.

işte o 0,01$ 0,01€ olmayacak.

Muhendis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
haliyle tık başı 0.01 $ ödeyen firma , € kullandığım hesaba tık olduğunda bu sefer panale 0.01 € olarak yansıyacak.

Peki o zaman 1 elma kaç armut eder ? Hayır 1 etmez. Bu şekilde bir kıyas yapılamaz. Dediğiniz olayı da açıklayacak olursak,

1 ABD Doları = 1,53849941 Yeni Türk Lirası
1 Euro = 1,99251058 Yeni Türk Lirası

Buna göre 1 € = 1,2951 $ yapar. Yani bir kişinin bütçesi 5 $ ise euro bazında bütçesi 3,86 € 'dur. Tık başına 0,1 $ veriyorsa euro cinsinden 0,077 € veriyor demektir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5