İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

adsense için özgün içerik ve telif hakkı

erhana

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
arkadaşlar dun google yardım sayfasına yazdım adsense için özgün içerik kullanılması gerekıyormuş bu doğrumu yanı illa özgün içerikmi yazmamız gerekiyor

sonra program indirmedede telif hakları sorunu oluyormuş mesela ben sadece demo yayınları yayınlarsam budamı adsense için illegal olmuş oluyor tam genel şartları belirtebilirmisiniz bana sadece genel şartları ben adsense koşullarını tek tek inceledim

Gorikezella

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Demo yayınlamak serbest diye biliyorum, uzmanlar cevaplasın bakalım. Yalnışımız ortaya çıkar.

chalap

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Normalde demo yayınlamak ban sebebi değildir ancak yine de büyük risk teşkil edebilir. Yani google siteyi incelerken bunun demo mu gerçek sürüm mü olduğunu ayırt edemezse banlar...

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
1. Sorunun yanıtı:

Demo yayınlamak bann sebebi değil.

Konu başlığına full-free-beleş-indir gibi şeyler yazmak ban sebebi. Yani demoyu full gibi gösterip ziyaretçi alıyorsan bu bann sebebidir. Siten sahte trafik almış olur google gözünde.

2. Soru ise;

Özgün içerik değilsen buda bann sebebi. Özellikle ingilizce sitelerde hemen bannlıyorlar, Türkçe site içinse şikayetler önemli.

Misal benim sitemden alıntı yaptın, yazının tamamını yazdın ve linkte eklemedin. Ben seni şikayet ediyorum google amcaya, emek hırsızlığı yağtığın için. Bunun gibi bikaç şikayet daha geldi mi siten hakkında, geçmiş olsun ;) O ayki gelirin 100-200$ neyse, üzerine yatar google amca ve bannlar.

erhana

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
peki birisi beni çekemedi yazılarım özgün olmasına rağmen benı bir kaç kişiyle şikayet ettiler ve google bu yuzden benı banladı ben onlara kendımı nasıl ıspat edebilirim nereye başvurmam lazım bu konuyla ilgili açıklamada ingilizcemı yazmam gerekıyor

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Bu kadar korkacak şey yok kardeş. Sen içeriğini adam akıllı özgün tuttukça google kimseyi banlamıyor.

erhana

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
okadar cok banlanan varki insan korkuyor yanlış bişey yapmaktan helekı sözleşmelerı sayfalarca

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
2006 yılında bi uyanıklık yapmıştım, 15 gün sürmedi sonuç banned.

Yaklaşık 8-9 aydır yeni adsense hesabımlayım, hile yok hurda yok, sayfa to %0.70 civarında oluyor max.

Bir sıkıntı yok, zaten sayfa to değeriniz çok yüksek değilse, sorun yaşamazsınız.

İsterseniz sitenizi pm atın kurallara uygun veya uygun olmadığını inceleyeyim.

Mesela haber siteleri uygun değil adsense için. Çünkü hertelden haber yayınlıyor, belli bir konuya yoğunlaşmıyorlar. Buda adsensenin içeriğe uygun reklam çıkarmasını engelliyor. Adsensenin temeli içeriğe uygun reklam üzerinedir. Haber siteleri genelde bann yiyorlar, programa uygun olmadıklarından, her telden yayın yaptıklarından.

Ekleme: Sitenize ziyaretçiler google vb. arama motorları ile gelmeli. Hit arttırma sitelerine üye olma sakın adsense yayıncısı isen. Facebook üzerinden geliyorsa ziyaretçilerin yada adwors reklamları ile geliyorsa, adsense yayınlama. Hitinin %85i organik olsun (Arama motorları ile gelsin ziyaretçiler) derim bence ;)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5