İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense için site tasarımı

Malcolm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,

Sitemin hitleri yüksek olmasına rağmen Adsense kazancı çok düşük. eCpm yerlerde sürünüyor. Site tasarımını gelirimi arttıracak şekilde değiştirmek istiyorum.

Örnek gösterebileceğiniz siteler var mı? Veya rehber tarzı şeyler de olabilir.
Genel olarak 3 kolonlu bir web sitem var, reklamlar klasik olarak üstte ve yanda. Reklamları iç kısımlara taşımaya çalışacağım.
Bunun dışında sitede hangi renkler kullanmalıyım? Nasıl bir tasarım olmalı.

Herkesin fikrini bekliyorum.
Teşekkürler.

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Tabi ki yasak google adsense reklamları üzerinde en ufak değişiklik yapamazsınız.Siz reklamverenlerin bazılarının reklamlarının çıkmamasına sebeb oluyorsunuz.Bence en kısa sürede reklam boyutu tema boyutuna göre ayarlayınız.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Merhaba,

Sitemin hitleri yüksek olmasına rağmen Adsense kazancı çok düşük. eCpm yerlerde sürünüyor. Site tasarımını gelirimi arttıracak şekilde değiştirmek istiyorum.

Genel olarak 3 kolonlu bir web sitem var, reklamlar klasik olarak üstte ve yanda. Reklamları iç kısımlara taşımaya çalışacağım.

Teşekkürler.

Bu dediğinize bir yorum getirebilmek için siteyi görmek lazım. Çünkü her siteye göre yerleşim farklı olabilir. Mesela bir site için 336*280 kazançlı olabilirken bir başka site için 728*90 kazançlı olabiliyor...

Ayrıca tek bir değişiklik yaptıktan sonra gene sonuç düşük olabilir. Bunu yapacağınız denemeler sonucunda istediğini bir düzeye oturtabilirsiniz...

artofevil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
28
bende örnek verirken diğer sitelerden hiti az ama tıkı yüksek olan siteyi örnek verdim.

Tasarım olarak ads yatkın sanırım, ya da birileri banlanıyım diye 2-3 tık yapıo :)

zahmaci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,

Teşekkürler.
Selam gecen forumdaki bir arkadaştan
www.bedavaingilizcedersi.com adlı siteyi aldım, üzerinde blue sense diye bir tema ile geldi wordpress.. Eğer tasarım bıcır bıcır olmasın reklamdan para kazanayım diyorsan bunun gibi birşeyi kullanabilirsin. site hiti az olmasına karşın (hite göre) güzel rakamlar alıyorum...

örnek şu anki bu sitenin eCpm 'i 6,43 $

Kolay gelsin bol kazançlar, birde sitenin adresini verirsen yardımcı olmaya çalışırız..

Malcolm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet bundaki mantık süper ama reklamlar siteyle çok ilgili, bende öyle bir olay yok, site daha çok uygulama sitesi gibi, konulu bir site değil. Birkaç örnek daha alırsam birşeyler oluşacak sanki.

Aslında sanıyorum temel hatam şu, sitedeki reklamlar üstte ve yanda, aslında grafik reklamlar için bu sonuç alabilen birşey, grafik güzel olduğunda dikkat çekiyor ama metin reklamlarda bakılmıyor bile.

Selam gecen forumdaki bir arkadaştan
www.bedavaingilizcedersi.com adlı siteyi aldım, üzerinde blue sense diye bir tema ile geldi wordpress.. Eğer tasarım bıcır bıcır olmasın reklamdan para kazanayım diyorsan bunun gibi birşeyi kullanabilirsin. site hiti az olmasına karşın (hite göre) güzel rakamlar alıyorum...

örnek şu anki bu sitenin eCpm 'i 6,43 $

Kolay gelsin bol kazançlar, birde sitenin adresini verirsen yardımcı olmaya çalışırız..

zahmaci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet bundaki mantık süper ama reklamlar siteyle çok ilgili, bende öyle bir olay yok, site daha çok uygulama sitesi gibi, konulu bir site değil. Birkaç örnek daha alırsam birşeyler oluşacak sanki.

Aslında sanıyorum temel hatam şu, sitedeki reklamlar üstte ve yanda, aslında grafik reklamlar için bu sonuç alabilen birşey, grafik güzel olduğunda dikkat çekiyor ama metin reklamlarda bakılmıyor bile.

Dediğim gibi site adresini verirsen şöyle-böyle yap diyebiliriz.
Ama temel mantık şu (Gurular affetsin) reklamı içeriğin içine gömeceksin.. :)

Malcolm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teşekkürler fikirlerin için. Siteyi şu anda yenilediğimden zaten anasayfa komple değişecek, şu anki haline bakmanın çok anlamı olmaz. Ben daha çok yaklaşımlar, renkler falanla ilgili araştırma içindeyim.

Mesela bedavaingilizcedersindeki üst alanın altına çizgi haline adsense reklam linkleri konmuş yatay olarak, aynısını koydum şu anki tasarımıma.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5