İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense ile ilgili yaşadığım ilginç durum

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
Birkaç gün önce sanırım cuma günü adsense'den bir mail aldım, adsense 3 iş günü içerisinde reklam yerleşimimde değişiklik yapmamı istiyordu, yaklaşık 4 yıllık adsense yayıncısıyım ve adsense reklamlarım tek bir sitede yayımlanıyor, hiçbir şekilde ihlalin söz konusu olmadığını sonuna kadar bilmeme rağmen, google'dan ihlale yol açanın ne olduğu konusunda bilgi istedim, bu süre zarfında reklam yerleşimi mi değiştirdim ve optimize ettim, ek olarak adsense'de İzin Verilen Siteler kısmına sadece kendi sitemi ekledim.

adsense hesabıma girdiğimde aşağıdaki ifade yazıyordu.

Yetkisiz Siteler
Aşağıdaki siteler İzin Verilen Siteler listenizde bulunmamaktadır ancak, geçen hafta içinde AdSense yayıncı kimliğinizi kullanarak reklamlarınızı göstermiştir.

ilk başta hesabımda gösterilen sitelerden bir tanesi webcache.googleusercontent.com idi doğal olarak bu linkin google'a ait olduğu görülüyordu bu nedenle önemsemedim, bugün baktığımda 2 site de daha benim yayıncı kimliğimin kullanılarak reklamlarımın yayınlandığını gördüm. işin ilginç tarafı bunlardan bir tanesi aynı alanda yayın yaptığım bir site diğeri ile ilgili ise bir fikrim yok.

Konuyu değerlendirmekteyim, acaba benim reklamlarımı ihlal oluşacak şekilde kendi sitelerine ekleyip beni banlatmaya mı çalıştılar bunu düşünüyorum. google sanırım izin verilen siteler kısmınnda hata yapmaz değil mi yorumlarınızı bekliyorum.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
banlatmaya çalışıyor olabilirler
sitendeki reklamlardan sadece pub numaranı bile alsam illegal bi sürü site açabilirim, adsense yayınlayabilirim, google ile detaylı konuşmalısın

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
banlatmaya çalışıyor olabilirler
sitendeki reklamlardan sadece pub numaranı bile alsam illegal bi sürü site açabilirim, adsense yayınlayabilirim, google ile detaylı konuşmalısın

cevap yazdığın için teşekkürler depresan, acaba google'mı hata yaptı diye düşündüm ama hata yapacaklarına da ihtimal vermiyorum, ayrıca bu 2 web sitesinden bir tanesi kaynak kodlarına baktığımda 4 içerik reklam yayınlıyor, 3'ü bir hesaba bir tanesi ayrı hesaba ait, zaten direk buradan ihlal söz konusu, şu anda her ikisine baktım benim reklamım yani pub numaramı göremedim.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
kendi pub numaran yoksa eğer, problem googledan kaynaklanıyor

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
yayınlayıp kaldırmış olamazlar mı, google'ın hata yapacağına pek ihtimal vermiyorum. google adsense'e ayrıntılı bir e-mail gönderdim.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
izin verilen siteler dışında kullanıldıysa ve google reklamları o sitede yayınladıysa suç googleda

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
izin verilen siteler dışında kullanıldıysa ve google reklamları o sitede yayınladıysa suç googleda

izin verilen siteler kısmını daha yeni aktive ettim, bana uyarı maili gelene kadar aktif değildi şimdi sadece kendi sitemi ekledim ve böyle birşey gördüm.

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Sitenden içerik çekerken, reklam kodlarınıda çekmiş olabilirler mi yanlışlıkla ? Site sahibinede pm atmanızı öneririm, bu durumda sizin adsense hesabınız kadar, diğer site sahibininde adsense hesabı da tehlikede olacaktır.

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
Sitenden içerik çekerken, reklam kodlarınıda çekmiş olabilirler mi yanlışlıkla ? Site sahibinede pm atmanızı öneririm, bu durumda sizin adsense hesabınız kadar, diğer site sahibininde adsense hesabı da tehlikede olacaktır.

teşekkür ederim, bütün ihtimalleri değerlendirmek lazım fakat şöyle bir durumda söz konusu zaten adsense kurallarını ihlal ediyor ve 4 tane içerik reklamı var bu web sitesinde. 3'ü ayrı bir yayıncı numarası 1 tanesi ayrı bir yayıncı numarası ile yayınlanıyor, farkında olmadan böyle birşey yapacaklarına ihtimal vermiyorum.

brnkrl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google tarafında birseyler cıkarmak,cozmek cok zor bence..Umarım cozebilrisn problemini...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5