İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense ile ilgili yeni uygulama

Gazeteci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Her kese merhaba.Arkadaşlar, bu günlerde *** isimli bi forumda bi açıklama gördüm.Yanıtlarmısınız, sizce nasıl bi uygulama bu?
İşte bahs ediyim forumda Radmin nikli bi arkadaşın yazdıklarını olduğu gibi sunuyorum:

--------------------------------------------------------------------------
"Kendi başımızın çaresine bakmanın zamanı geldi

Arkadaşlar Google reklam yayıncılarının haklarını korumak adına henüz en ufak bir girişimde bulunmadı. Sitenizi ziyaret eden bir ziyaretçi kıllığına bir reklama onlarca kez tıklarsa, geçersiz tıklama yaptınız diye hesabınızı kapatıyorlar.
Sizde hakkınızı hiç bir şekilde savunamıyorsunuz.

Bu kadar basit bir konunun önlemini bilmesine ragmen bir türlü hayata geçirmediler. Çünkü banlanan her kullanıcının içerde kalan parasının bir nevi üzerine yatıyorlar. Piyasaya başka dişli bir rakip girmedikçe bu işin böyle gidecegi çok açık....

Bu sorun tek bizde degil, yurtdışındaki bir çok reklam yayıncısınında
başında oldugundan bir grup programcı bu olaya kendi yazdıkları program ile çözüm bulmuşlar.

Script kodunu adsense kullandıgınız her sayfanıza koymanız yeterli. Bir ziyaretçinin belirlediginiz tıklama adetiden fazla tıklamasına izin vermiyor. reklamları bloke ediyor. çıkartmıyor.
Tüm bunlara ek olarak hangi ip adresi, hangi reklama tıkladı onuda takip edebiliyorsunuz. Tüm reklam tıklanmalarını takip sistemi diyebiliriz özetle.
adsense arka planda yaptığı ve webmasterlara vermedigi hizmeti siz kendi kendize yapacaksınız.

AdLogger

sayfanıza şöyle 3 adet kod koyuyorsunuz hepsi bu

Alıntı:
<script type="text/javascript"><! --
var adlogger_loc = "http://www.YOURDOMAIN.TLD/adlogger";
var channel_id = "1";
//-- ></script>
<script src="http://www.YOURDOMAIN.TLD/adlogger/adloggertracker.js" type="text/javascript">
</script>

"

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5