İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense İngilizce Reklam Gösterimi

kerem96

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar.Yaklaşık 3 gün önce siteme adsense reklamı ekledim fakat sitemin içeriği ingilizce olmamasına rağmen çıkan reklamların tamamı ingilizce.Bunun nedenini ne olabilir.Cevplarınızıı bekliyorum..

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
İngilizce sitelerde gezmiş olabilirsin, senin gözatma geçmişinde bu siteler kayıtlıdır ve bu sebeplede, google senin ilgine uygun reklamlar çıkarıyordur.

Başkalarında çıkmıyordur o reklamlar.

Mesela sürekli internet explorer kullanıyorsan, bide hiç kullanmadığın bir tarayıcıda aç siteni, chorome yada mozillada.

Bunlarda yabancı siteler gezilmediyse (yada gözatma geçmişini / çerezleri sildiysen), o zaman bu reklamları görmemen gerekir.

Bende meslek gereği sürekli makine ile ilgili siteleri geziyorum, bıktım artık sitemde çin makinelerinin reklamını görmekten :) Diğer girdiğim sitelerde de görüyorum bunları, çünkü benim çerezlerde var bunlar ve google bunlarla benzer reklam çıkartıyor.

(Uzun oldu ama, umarım anlatabilmişimdir :) Çerezleri sil, Türkçe çıkar reklamlar ;) )

Ekleme: Eğer siten imzandaki ise; siten çok boş olduğundan, google uygun reklam gösteremiyorsada arada sapıtabilir böyle ;)

kerem96

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öcelikle cevabınız için teşekkürler.Evet sitem imzamda eklediğim site ve dediğiniz şekilde gözatma geçmişini sildim ve reklamlar düzeldi.Yardımınız için teşekkürler...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5