İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense kafasına göre ban

Centilmen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kendi reklamlarınıza tıklamanızlada böyle direk ban olmaz geçersiz tıklama sayıp geçer

nasıl geçersiz tıklama sayar. tıklıyorsun reklama ip adresin kayıta alınıyor, eee illlaki gün içerisindede adsense hesabına giriş yapıyorsun, ipler uyuştuğu zaman tıklama geçersiz sayılır ama bu hemen ban demek değildir bir kaç kere uyarılır

Centilmen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki arkadaşlar bu gittigidiyor reklamı hakkında biraz bilgi verirmisiniz kullanan varsa kaç tık alıyorsunuz tık başı nedir vs.

bende kullanmayı düşünüyorum, sitelerimde adsense harici reklam almadığım zaman yer boş kalıyor ne gelse iyidir :D

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Bunun için öncelikle sitenizin onaylanması lazım. Bu işlem uzun sürebiliyor.
Bazı sitelerden çok tık alınabilirken bazı sitelerden az tık alınabiliyor. Bu tamamen ziyaretçi potansiyelinize bağlı olarak değişiyor.
Mesela siteniz kitaplar üzerinde kurulu bir site ise ve tasarımınızda uygun ise gittigidiyor'da kitap reklamlarının çıkmasını sağlayarak ortalama 1k ziyaretçiden 30-50 arası tık çıkartabilirsiniz.

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
kendi reklamlarınıza tıklamanızlada böyle direk ban olmaz geçersiz tıklama sayıp geçer

nasıl geçersiz tıklama sayar. tıklıyorsun reklama ip adresin kayıta alınıyor, eee illlaki gün içerisindede adsense hesabına giriş yapıyorsun, ipler uyuştuğu zaman tıklama geçersiz sayılır ama bu hemen ban demek değildir bir kaç kere uyarılır

Üstelik ben STATİK ip kullanıyorum ip adresimde değişmiyor. Google bana yamuk yaptı

Centilmen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bunun için öncelikle sitenizin onaylanması lazım. Bu işlem uzun sürebiliyor.
Bazı sitelerden çok tık alınabilirken bazı sitelerden az tık alınabiliyor. Bu tamamen ziyaretçi potansiyelinize bağlı olarak değişiyor.
Mesela siteniz kitaplar üzerinde kurulu bir site ise ve tasarımınızda uygun ise gittigidiyor'da kitap reklamlarının çıkmasını sağlayarak ortalama 1k ziyaretçiden 30-50 arası tık çıkartabilirsiniz.

peki bu 30 50 tıka ne verir?

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bu olaydan sonra Google adsenseye mail atmıştım.

Cevap vermişler

Merhaba Ali,

Bize ek bilgi verdiğiniz için teşekkür ederiz. Ancak, hesap verilerinizi ayrıntılarıyla inceledikten ve geribildiriminizi dikkate aldıktan sonra hesabınızın reklamverenlerimiz için büyük bir risk oluşturduğunu tekrar doğruladık. Bu nedenle hesabınızı yeniden etkinleştiremiyoruz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Örnek site olarakta bir portal birde otomasyon sitemi göstermiştim.
Bilgilendirme amaçlı buraya yazdım herkese teşekkürler

dreamz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Geçmiş olsun,adsense'in pek farkı yok basit ppcnetworklerinden kafasına göre banlaması açısından.

Bende düzenli ödeme alırken , kazançlarım tomarla diye tabir ettigimiz seviyeye gelince banladılar.Hiçbir sebep yokken...Ciddi vakit ve nakit yatırımım olmuştu.O olaydan sonra baya bir moralim bozulmuş bırakmıştım net işlerini uzun bir süre.

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Teşekkürler

Vallahi bende bu aralar ilgilenemiyorum seçimlerden dolayı
(siyasi değil)
İnşallah seçimlerden 2 hafta sonra biraz daha uğraşacağım böyle ufak seyleride kafama takmıyorum önemli olan Googleden banlanmamak :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5