İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense Kazancı neden Düşer, Nasıl artırılır?

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar şöyle bir başlıkları incelediğimde görüyorum herkes kendisi bişeyler söylüyor ama doğru düzgün şu işi bilen yok bi de konular çok dağılmış vaziyette.

Benim mesele 50 Civari sayfa gösterimimim var, bir buçuk ay öncesine kadar 400 tık civarıydu ve günlük kazanç da 25-30 $ civarıydı. Fakat son bir aydır tıklama oranı birden bıçakla kesilir gibi 150'lere indi ve hala da öyle. CPM'ler de %0.40 'lardan %0.10 'lara düştü ve artık 150 tık ve 8$ 'a kadar düştü ve öyle gidiyor.

Şimdi sayfa gösterimi çok olunca ve tıklanma olmayınca reklamın değeri düşüyor diyen arkadaşlarımız var. Ben 400 tıka 30 $ kazandığım zamanlarda da sayfa gösterimim çok yüksekti, fakat ne oldu da bıçakla kesilir gibi kesildi. Bu nerdeyse imkansız gibi bişey, her an 400 ve üzeri tıklanan bir yerde 200 bile olmaması çok düşündürücü.

Adsense reklamlarına fazla tıklanmayan sayfalarınızdan kaldırın, o zaman reklam ücretleriniz artar diye de bir fikir var. Peki hangi sayfalardan en çok Adsense'e tıklanıyor, hangi sayfalardan tıklanmıyor bunu nerden bilicez, görebileceğimiz bir yer var mı? Ama Forumu olan sitelerde zaten en çok sayfa gösterimini artıran o oluyor. Header'a eklendiğinden her yenilemede o çıkıyor.

Bu konuda görüş ve önerileri bu başlıkta toplayabiliriz. Şimdiden teşekkürler...

bedavaonline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
reklam verenlerin de sitelere filtre koyabildiklerini sanıyorum.
Sen günlük 400 tık alıyorsan ve bu düştüyse, çıkan reklamlara ilgi yok demektir.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mesela üyelikli bir siten varsa ve hergün aynı ziyaretçiler geliyorsa artık aynı reklamlara tıklamıyor olabilirler. Yeni ziyaretçi potansiyeli olmayan sitelerde oluyor bu.

eXtreme

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tıklama başına 1$ ödeyen Beverly Hills Otellerinin reklamları çıkıyor sitemde :)

marjinal tıklama geliri ortalamam artıyor ve üstteki gibi reklamlar çıkıyor alakasız alt sayfalarımda. Google.com`da olduğu gibi Google Adsense`de zaman zaman işleyiş eksiklikleri olduğunu düşünüyorum.

Editor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
nasıl çıkarıyorsun bizede söyle bizde çıkaralım.:)

G

guajira

Misafir
Seal' Alıntı:
Arkadaşlar şöyle bir başlıkları incelediğimde görüyorum herkes kendisi bişeyler söylüyor ama doğru düzgün şu işi bilen yok bi de konular çok dağılmış vaziyette.

Benim mesele 50 Civari sayfa gösterimimim var, bir buçuk ay öncesine kadar 400 tık civarıydu ve günlük kazanç da 25-30 $ civarıydı. Fakat son bir aydır tıklama oranı birden bıçakla kesilir gibi 150'lere indi ve hala da öyle. CPM'ler de %0.40 'lardan %0.10 'lara düştü ve artık 150 tık ve 8$ 'a kadar düştü ve öyle gidiyor.

Şimdi sayfa gösterimi çok olunca ve tıklanma olmayınca reklamın değeri düşüyor diyen arkadaşlarımız var. Ben 400 tıka 30 $ kazandığım zamanlarda da sayfa gösterimim çok yüksekti, fakat ne oldu da bıçakla kesilir gibi kesildi. Bu nerdeyse imkansız gibi bişey, her an 400 ve üzeri tıklanan bir yerde 200 bile olmaması çok düşündürücü.

Adsense reklamlarına fazla tıklanmayan sayfalarınızdan kaldırın, o zaman reklam ücretleriniz artar diye de bir fikir var. Peki hangi sayfalardan en çok Adsense'e tıklanıyor, hangi sayfalardan tıklanmıyor bunu nerden bilicez, görebileceğimiz bir yer var mı? Ama Forumu olan sitelerde zaten en çok sayfa gösterimini artıran o oluyor. Header'a eklendiğinden her yenilemede o çıkıyor.

Bu konuda görüş ve önerileri bu başlıkta toplayabiliriz. Şimdiden teşekkürler...

Haline şükret. Günde 1$ ı tamamlayamayanlar var.

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
trextra' Alıntı:
Mesela üyelikli bir siten varsa ve hergün aynı ziyaretçiler geliyorsa artık aynı reklamlara tıklamıyor olabilirler. Yeni ziyaretçi potansiyeli olmayan sitelerde oluyor bu.
Hayır hayır onunla ilgili değil bu, yeni ziyaretçi oranı da yüksek.

Benim aklıma gelen şu var, sayfa gösterimi çok yüksek bende, Google reklamlarına tıklanmayan sayfalardan çeksem ben kodları bu sefer sayfa gösterimi azalmış olacak ama tıklama oranı aynı olacak. Bu sayede CPM değeri de artar diye düşünüyorum. Ama hangi sayfalardan en çok tıklanıyor, yada en çok adsense'e tıklanan sayfalarım hangileri bunu öğrenebileceğim bir yer var mı acaba, bunu bilemiyorum. Varsa eğer bi öğrenme imkanım söyleyen olursa çok memnun olurum.

bedavaonline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Seal' Alıntı:
Hayır hayır onunla ilgili değil bu, yeni ziyaretçi oranı da yüksek.

Benim aklıma gelen şu var, sayfa gösterimi çok yüksek bende, Google reklamlarına tıklanmayan sayfalardan çeksem ben kodları bu sefer sayfa gösterimi azalmış olacak ama tıklama oranı aynı olacak. Bu sayede CPM değeri de artar diye düşünüyorum. Ama hangi sayfalardan en çok tıklanıyor, yada en çok adsense'e tıklanan sayfalarım hangileri bunu öğrenebileceğim bir yer var mı acaba, bunu bilemiyorum. Varsa eğer bi öğrenme imkanım söyleyen olursa çok memnun olurum.

Reklam ayarlarından her sayfan için ayrı kanal yarat ve bu kodları o sayfalara koy.Sonra raporlardan kanala göre inceleme yaparsın.

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teşekkürler Dostum, yalnız ben bu kanal olayını anlamadım işte. Şu kanal olayını biraz açabilir misin, hiç anlamadım ben bu olayı? şimdiden teşekkürler

ejder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Kanal yaratıyorsun, sonra o kanala özel bir kod üretiyor, böylece kanallardaki gösterimleri, tıklamaları :)

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sitenin her bölümü için ayrı reklam kodu yaratıyorsun. sana ayrı ayrı gösterim ve tıklama istatistiği gösteriyor. bu şekilde olayı çözebilirsin.

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aforizmalar, ejder

Teşekkür ederim, ben de hiç kullanmamıştım ne işe yarıyor diye, meğer çok önemliymiş. Saolun.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5