İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense, kazanmak ya da kazanamamak

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Webmaster forumlarında hemen hemen her zaman adsense kanaçlarından şikayet eden webmasterler vardır. Hep sorarlar; adsense kazancım çok az, yükseltmek için ne yapmalıyım diye. Birileri de hep olaya reklam yerleşiminden girerek tavsiyelerde bulunur. Reklam yerleşimi elbette ki önemlidir ancak daha önemli olan bir etken var ki o da site içeriğinin kalitesidir.

Eğer kopyala yapıştır bir site yaparsanız bu yaptığınız site arama motorları nezdinde değersiz olarak algılanacağı için çıkan reklamlar da en az kazanç sağlayan reklamlar olacaktır, bu durumda ne kadar iyi bir reklam yerleşimi yaparsanız yapın, reklamlara ne kadar çok tıklayan olursa olsun kazancınız az olacaktır.

Eğer kaliteli, özgün bir site yaparsanız bu durum hem seo açısından hem de adsense geliri açısından size katkı sağlar. Herkes Hotel, travel, forex gibi içeriklere yönelmiş ve kopyala yapıştır yapmaya alışmış, ama bu tür siteler özgün olmadıkları için çok fazla kazanamazlar. Siz, örneğin "Dünyada kaplumbağa populasyonu" ya da "Marangozluk nasıl öğrenilir" veya "Papatya çayı asıl yapılır" gibi bir konuya yoğunlaşır, konuları iyice araştırır ve özgün bir site ortaya çıkarırsanız emin olun ki travel, hotel, forex tarzı kopyala yapıştır sitelerden çok daha fazla kazanabilirsiniz.

Bu forumun en eski üyelerinden biriyim, bir kaç yıl önce bu tür "çok az kazanıyorum" başlıklı yazıları okuyunca "Yahu bu google adsense ne menem bir iştir" diyerek sırf bu konuyu denemek için bir site açtım. Sitenin içeriğini belirledim ve araştırma yapmaya başladım, kitaplar okudum, sadece bir konuya odaklı bir site yaptım ve adsense reklamları koydum. Bu ayın adsense verilerinden bazıları;

1 Haziran: 26 tık, kazanç 10.09
3 Haziran: 12 tık, kazaç 10.83
7 Haziran: 29 tık, kazanç 17.60
10 Haziran: 27 tık, kazanç 19.51

Sitenin günlük ziyaretçi sayısı ise 500 - 600 civarında.

Özgün içerik, özgün içerik, özgün içerik. Başka formüle gerek yok.

Yenile

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
194.054 sayfa gösterimi - 1.920 tıklama - 157,51 $ kazanç

Seninkine oranla düşük benim kazancım.

KIVANCEFE

0
Yasakli Uye
Reaction score
39
bu konuda kesinlikle katılıyorum ama insanlarımız alışkanlık yapmış kopyala yapıştır basite kaçmak daha hoş sanırım

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
194.054 sayfa gösterimi - 1.920 tıklama - 157,51 $ kazanç

Seninkine oranla düşük benim kazancım.

Basit bir hesap yaptım (içler dışlar çarpımı) eğer benim sitemde 1920 tıklama olsa günde 1185 dolar kazanırım. Ama benim sitem arama hacmi çok düşük bir site, dolayısıyla ne 194.000 gösterim olur, ne de 1920 tık.

Kazancın eğer günlükse tebrik ederim. Ciddi bir başarıdır bu.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
"Dünyada kaplumbağa populasyonu" konusunda özgün makale yazdığımızda, reklamları kim veriyor, parayı kim ödüyor. Kaplumbağalar mı?

sadace

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
katılıyorum özgün içerikle reklamın kazancının ne alakası varki ?

Ne mi var.Ne yok ki. Bakın özgün içerik ziyaretçi yani hit demektir hitte reklam demektir reklamda para demektir en basit açıklaması bu

hit=reklam=para

diablo_king

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şimdi özgün içeriğe göre mi değişiyor tık başına verilen miktar yoksa tıklanan reklama göre mi :)

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
1 Haziran: 26 tık, kazanç 10.09
3 Haziran: 12 tık, kazaç 10.83
7 Haziran: 29 tık, kazanç 17.60
10 Haziran: 27 tık, kazanç 19.51

Sitenin günlük ziyaretçi sayısı ise 500 - 600 civarında.

Özgün içerik, özgün içerik, özgün içerik. Başka formüle gerek yok.

Konuyu anlamamakla bir alakası yok, kaplumbağa populasyonu ile alakalı bir içeriğe uygun reklam veren olmayacağı için, google sizin sitenizi reklamverenler açısından tehlkeli (Hedef kitleye uygun olmayan içerik çıkartan site) olarak görür ve bannlar.

Sizin bu kazandığınız rakamlar ingilizce bir site olmalı. Türkçe site ile bu kazançlar bence mümkün değil.

Ayrıca tık başına yaklaşık 1$ aldığınıza göre, rekabetin yoğun olduğu bir konuda olmalı siteniz.

Anlattıklarınız ve ortaya koyduğunuz kazanç tablosu birbirine çok tezat oluşturuyor.

Özgün içerik ile, copy/paste içeriğe çıkan reklamlar arasında hiçbir fark yok bence.

Benim sitemde özgün yazıda var, bir kategorim ise özgün değil (mecbur olduğumdan yayınlıyorum). Fakat o kategoride çıkan reklamlar ile, diğer kategorimde aynı reklamlar çıkıyor.

• Like
Reactions: Eif

supheli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Konuyu anlamamakla bir alakası yok, kaplumbağa populasyonu ile alakalı bir içeriğe uygun reklam veren olmayacağı için, google sizin sitenizi reklamverenler açısından tehlkeli (Hedef kitleye uygun olmayan içerik çıkartan site) olarak görür ve bannlar.

Sizin bu kazandığınız rakamlar ingilizce bir site olmalı. Türkçe site ile bu kazançlar bence mümkün değil.

Ayrıca tık başına yaklaşık 1$ aldığınıza göre, rekabetin yoğun olduğu bir konuda olmalı siteniz.

Anlattıklarınız ve ortaya koyduğunuz kazanç tablosu birbirine çok tezat oluşturuyor.

Özgün içerik ile, copy/paste içeriğe çıkan reklamlar arasında hiçbir fark yok bence.

Benim sitemde özgün yazıda var, bir kategorim ise özgün değil (mecbur olduğumdan yayınlıyorum). Fakat o kategoride çıkan reklamlar ile, diğer kategorimde aynı reklamlar çıkıyor.

Çok haklı tıklama başı 1 dolar türkçe sitelerde rüya

zubar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
webhattı diye bir site var yada baktabul.com internetin eski marez siteleri tamamen kopyala yapıştırla hatta botla yapılmış sitelerdir. adsense kazançları 4 haneli rakamlar olduğğuna iddaya girerim.

özgün mözgün hikaye .ancak seodan anlamıyorsanız link için para ödeyemiyorsanız çeşitli seo teknikerinden haberiniz yoksa sizin yükselmek için özgünlükten başka çareniz yoktur ama dediğim konularda bilginiz ve biraz da paranız varsa tamamen çöp siteyle bile binlerce dolar kazanırsınız ki bu durumda özgün yazacam diye kasmak zaman kaybıdır. 7gunsaglik sitesi sizce o kadar makaleyi kendisi mi yazdı? en iyi sağlık sitelerinden birisidir kendileri.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5