İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense kodlarınızı sitenize ne zaman yerleştirirsiniz ?

Adsense kodlarınızı sitenize ne zaman yerleştirirsiniz ?

• Siteyi açar açmaz

Kullanılan: 11 26.2%
  • Google index sayısına göre

Kullanılan: 2 4.8%
  • Kullanıcı sayısını yeterli gördüğüm takdirde

Kullanılan: 13 31.0%
  • index sayısı 100+

Kullanılan: 1 2.4%
  • index sayısı 200+

Kullanılan: 0 0.0%
  • Hit sayısı 100+

Kullanılan: 5 11.9%
  • Hit sayısı 250+

Kullanılan: 3 7.1%
  • Hit sayısı 500+

Kullanılan: 7 16.7%

• Kullanılan toplam oy
    42

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Eğer yeni bir site açtıysam, direk adsense kodlarını koymaktan çekinirim. Doğru bir yaklaşım olmadığını düşünüyorum. Bu biraz da evhamlı olmamdan kaynaklanıyor olabilir.

Bu bağlamda sizelerinde nasıl davrandığınızı açıkça merak ediyorum. Ankete katılarak cevap verirseniz ve neden o şekilde davrandığınızı açıklarsanız eminim ki faydalı ve bilgi dolu bir paylaşım olur.

Teşekkür ederim...

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
87
ben ise 100 - 200 arası hit aldığı zaman

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
100-150+ hit ten sonra reklam koyuyorum bazen hemen koyuyrum sorun olmadı ama hit olmadımı ads bir işe yaramıyor zaten o yüzden hiti artmasını beklemek daha mantıklı

LeaD_SoLDieR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kullanici sayisi yeterli goruldugu takdirde konulabilir diye dusunuyorum ki bu da heralde +250 ve hit sayisi asildigi zamana denk gelebilir. Arkadaslarinda dedigi gibi ilk basta da konulur ama ne faydasi olabilirki.

emreba

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hiti 100+ olduktan sonra.. hit yoksa adsense'de bi ise yaramiyor :/ bundan dolayi bos durmasi google acisindan sakincali olabilir diye dusunuyorum

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
siteyi açınca ekler geçerim birdaha kim bilir siteme ne zaman vakit ayırırım allah bilir 40 dan fazla sitem oldu çoğunun adresini bile hatırlamıyorum

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Kullanıcı sayısını yeterli gördüğüm takdirde

WebmasterEvi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Genelde düşündüğüm kullanıcı sayısına ulaşınca koyuyorum ama bazı sitelerde açtıktan sonra koyuyorum.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
peki doğrusu nedir?
hemen, sonra, hit sayısı neleri değiştiriyor?

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Kazancın daha iyi olması bakımından adsense ne zaman eklenmeli diye araştırıyorsanız :

+ Ne zaman koyduğun kazancını asla etkilemez.

Hite daha çabuk nasıl ulaşırım diye araştırıyorsanız :

+ Belki adsense reklamlarının sitenizde olmaması kullanıcının site içinde daha rahat dolaşımını sağlar. Buda kullanıcı memnuniyeti demek ve dolayısıyla size kalıcı hit olarak geri dönecektir.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
peki etkilemiyorsa neden siteye ilk koyduğumuzda tık kazancı çok fazla oluyor?
ya da google neyi - neleri baz alarak sitelere göre aynı reklamın ücretlerini değiştiriyor?

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
peki etkilemiyorsa neden siteye ilk koyduğumuzda tık kazancı çok fazla oluyor?
ya da google neyi - neleri baz alarak sitelere göre aynı reklamın ücretlerini değiştiriyor?

1) peki etkilemiyorsa neden siteye ilk koyduğumuzda tık kazancı çok fazla oluyor?

_ Çünkü bu zamanla ilgili bişi. Daha uzun zamandır reklamların döndüğü için tıklama elbetteki sonra yayınladığına kıyasla fazla olacaktır. Ben kazancı etkilemez derken oran [tık başına kazanç] olarak bahsetmek istemiştim.

2) google neyi - neleri baz alarak sitelere göre aynı reklamın ücretlerini değiştiriyor?

_ Çok reklam gösterimi + az tık = Az Kazanç
Az reklam gösterimi + çok tık = Çok Kazanç

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
ben tık başı kazançtan bahsetmiştim. çok daha fazla alırsınız ilk koyduğunuzda.

sitelere göre ücret değişikliğini sadece gösterim-tık sayısı ile açıklamak çok gerçekçi değil. aynı gösterim aynı tık sayısıyla 2 farklı sitede aynı reklama farklı gelir elde edebilirsiniz. bunun yanında aynı içerikli farklı sitelerde farklı reklamlar çıkar. (özelde kod yerleştirme zamanını ele alırsak) neye göre bu reklamları gösterir bu sitelerde?

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
ben tık başı kazançtan bahsetmiştim. çok daha fazla alırsınız ilk koyduğunuzda.

sitelere göre ücret değişikliğini sadece gösterim-tık sayısı ile açıklamak çok gerçekçi değil. aynı gösterim aynı tık sayısıyla 2 farklı sitede aynı reklama farklı gelir elde edebilirsiniz. bunun yanında aynı içerikli farklı sitelerde farklı reklamlar çıkar. (özelde kod yerleştirme zamanını ele alırsak) neye göre bu reklamları gösterir bu sitelerde?

Hayır, yanlış biliyorsun.
Ben bunu test ettiğim için gönül rahatlığıyla yanlış diyebiliyorum.
Aynı gösterim, aynı tık, aynı şirketin reklamının verdiği kazanç oranı 2 farklı sitede de daima AYNIDIR.
1 sonraki ay daha fazla kazandırabilir, o da onun reklam gösterimi için verdiği parayla alâkalıdır.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
peki teşekkür ederim.
sadece forumda adsense konuları genel katılım ve bilgi seviyesini merak etmiştim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5