İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

AdSense mi CPM Reklam Networkleri mi?

.::RIO::.

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bugun bir istatistik cikarttim.

Eger bir websiteniz varsa ve siteniz gunluk 200.000 sayfa goruntulemesine ulasiyorsa Google AdSense'ten kazanciniz asagidaki gibi olacaktir.

200.000 gosterime google dan yaklasik olarak 2800 tik alacaksiniz.

2800 tik size yaklasik olarak gunluk $100 USD para kazandiracak.

100 x 30 = aylik $3000 USD

Gelelim CPM networklere. CPM networklerin 1000 gosterime odedikleri miktar 1,5 dolar ile 9 dolar arasinda degismekte. Bu gosterim yaptiginiz ulkeye gore de degisiyor.

Ben bunu 1,5 dolar olarak aldim.

200.000 / 1000 = 200

200 x 1,5 dolar = 300 USD gunluk.

300 x 30 = 9000 USD aylik.

Buradan da goruldugu gibi karli olan CPM networkleri.

Hesabi yaparken 1,5 dolar degilde 1 dolar bile kullansaniz CPM networklerden yaklasik olarak 6000 USD kazanacaksiniz. Yani google un 2 kati.

Simdi sizce hangisi daha iyi? Google AdSense mi yoksa CPM networkler mi? veya Google Nicin CPM uygulamasi baslatmiyor?

Sport

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
burada sorun düzgün CPM network ü bulmak.

CPM networkü tavsiyesi olan varsa deneyelim.

tayfun

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
@Sport a katılıyorum. Sayımı %90 üzeri olan ve ödemesi sorunsuz olan CPM Gösterim firması varsa neden denenmesin. CPM Sektörü bu ara düsüslerde Sektörün %90 ı Gsm reklamı ve pastada önemli bir payı bulunan vodafone A.Ş Reklam hizmetlerini durdurdu.Oranlar bir ay oncesine göre %50 azaldı ödemeler aksamaya başladı çıkış icin güzel bir proje bulunmazsa CPM in fazla ömrünün kalmadıgını düsünüyorum.

murdock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
her 200bin gösterim alan site 2000 tıklama almıyor.. 2000 i bırak 100-200 tıklama zor alıyor.CPM konusuna gelince.. cpm ye ödeme yapan hangi firmalar var?

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
CPM de en onemli olay gosterimi hangi ulkenin kullanicilarina yaptiginiz. Mesela CPM de United States kullanicilarina yapilan reklam gosterimlerine firmalar 3 dolar oderken, Turkiye kullanicisina 0,02 odeme yapiyor.

TribalFusion firmasina bir goz atabilirsiniz CPM icin. Ayrica ValueClickMedia yida gozden gecirebilirsiniz.

TribalFusion:
http://www.tribalfusion.com

ValueClickMedia:
http://www.valueclickmedia.com

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
İçeriğine bağlı tamamen. 700 hitle günde 100 tıklama 5$ alan adam biliyorum ;)

Eğer adsenseden kazanmak istiyorsanız kesinlikle tek bir içeriğe yönelmelisiniz.

murdock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
CPM de en onemli olay gosterimi hangi ulkenin kullanicilarina yaptiginiz. Mesela CPM de United States kullanicilarina yapilan reklam gosterimlerine firmalar 3 dolar oderken, Turkiye kullanicisina 0,02 odeme yapiyor.

TribalFusion firmasina bir goz atabilirsiniz CPM icin. Ayrica ValueClickMedia yida gozden gecirebilirsiniz.

TribalFusion:
http://www.tribalfusion.com

ValueClickMedia:
http://www.valueclickmedia.com

united states ziyaretçilerine cpm ye 3 dolar ödeyen firma hagisi bu söylediklerinin? Türkiyeye ödeme yapıyorlarmı? yapıyorlarsa nasıl bilgi verirmisin.birde o firmanın reklamlarıyla adsense reklamlarını birlikte kullanırsak adsenseden problem çıkarmı?

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
CPM'den uzun süre Türkiye kullanıcısına para ödeyecek yer yok. İçeriğiniz kaliteliyse Türkiye'deki özel reklam ajansları bulur sizi zaten, onun dışında yurt dışındaki şirketler belki 1 ay öder sonra sizi banlar. Türk ziyaretçinin Ingiliz, Amerikan şirketine bir faydası yok.

murdock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
CPM'den uzun süre Türkiye kullanıcısına para ödeyecek yer yok. İçeriğiniz kaliteliyse Türkiye'deki özel reklam ajansları bulur sizi zaten, onun dışında yurt dışındaki şirketler belki 1 ay öder sonra sizi banlar. Türk ziyaretçinin Ingiliz, Amerikan şirketine bir faydası yok.

bahsettiğim usa ziyaretçim var ama TRdeyim.ödemeyi trye yaparlarmı nasıl yaparlar bir problem çıkar mı ödeme konusuna? adsense ile birlikte kullanımdan dolayı adsenseden problem çıkar mı? birde tabi rionun dediği 2 firmadan hangisi?

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Angelo sen Türkiye' de olmadığın için dış piyasanın durumunu daha iyi biliyorsun.
Ben şunu merak ediyorum, kendi sitelerimin neredeyse %100' ü direkt satışa ve müşteri portföyüne hizmet eden siteler bana daha mantıklı geliyor ve o şekilde çalışmalar yapıyorum.
Yani ne olursa olsun ziyaretçi gelsin mantığında site hazırlamıyorum ama öyle bir problem varki ülkemizde malesef ben kazanmam gerekeni kazanamıyorum, arkadaşlarım ile konuştuğumda bana göre abuk subuk olan siteler benim sitelerimden iyi kazanıyor. Yani herhangi bir firmaya müşteri kazandıramayacak siteler, benim sitelerimden satış başarısı çok yüksek olmasına karşın ben onların çok daha altında rakamlar kazanabiliyorum.
Sence bu durum Türkiye' de düzelirmi? Yada kazançlarımı arttırmam için firmalar ile birebir görüşmek dışında nasıl bir politika izlemeliyim?

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Yehhu, CPM ile yayın yapan sitelere daha önce üye olmadığım için sağlıklı bir yanıt veremem. Ama PayPal ile ödeme yapıyorlarsa, oradan alırsın, nerede olduğunun bir önemi olmaz. Bazı ciddi firmalar vergi formu istiyorlar, öyle bir durumda da Türkiye'ye öderler mi bilmiyorum, o yüzden genel bir cevap yerine, şirket bulup tek tek bakmak lazım sanırım.

osahin, Türkiye'de düzelmemesi için bir neden yok ama bakarsan 5 senedir aynı şeyleri konuşuyoruz belki de 5 senedir hiçbir büyük değişiklik yok. Reklamcılıktaki tek değişim belki de Ringofon, sonradan Adtech oldu, onların getirdiği CPA modeli. Orada da satılan elle tutulan bir hizmet yok, sms veya cep telefonu ile satış yapılan insanların haberi olmadan kontör ile para kazanma modeli çoğunlukla. Bu da yurtdışından ithal bir sistem aslında, ringtone muhabbetleri yurtdışında da çok popülerdi bir ara. Ama bunun yanında yüzlerce başka servis de affiliateler aracılığıyla satılıyor, hatta forumları incelersen Adsense kullananlardan 5-10 kat fazla kazananlar var, bir çoğunun sitesi bile yok, email ya da Adwords'den pazarlama yapıyorlar. Bu apayrı bir sektör olma yolunda. Bizde online servisler, internetten satın alınan mal ve hizmetler fazla gelişmediği için reklamcılık ta kontör, oyun ve saks shop reklamlarının el verdiği ölçüde devam ediyor. Çöp sitelerle ile hit çekip, adsense hilesi veya botlarla shop reklamı yayınlayarak para kazanabiliyorsun bir tek. Onun dışında senin söylediğin şekilde uğraşmaya çalışınca karşılığını alamıyorsun. Benim kişisel görüşüm bunun bu şekilde devam edeceği. Çünkü Türkiye Dünya'dan soyut ayrı bir uzay düzleminde değil, arz ve talebi yaratan ülkedeki insanlardır. Online satış güvenliği, kredi kartı ödemelerinin şeffaflığı, vergilendirme, insanların internetten alışveriş yapma alışkanlıkları artmadıkça bu şekilde devam edecektir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yehhu!

TribalFusion iyi. Fakat odemeleri cek ile yapiyor.

Ama agirlikli ziyaretcinin yurt disi olmasi gerekiyor. Ozellikle U.S.A, UK gibi

Forza FB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
arkadaşlar benim 2K lık yabancı hit'li sitem var,ama bu adsense çıldırttı gerçekten iyi bi yer var mı bildiğiniz?düzgün ödeme yapan..

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
teşekkür ederim bilgiler için.. son olarak adsense ile birlikte kullanımda google problem çıkarırmı?

TribalFusion'in Google AdSense ile kullanilamaz seklinde bir politikasi yok. Ayni sekilde Google AdSense tarafinda da bir problem cikmayacagini dusunuyorum. Fakat dedigim gibi Tribal Fusion tarafinda bir problem yok.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5