İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense Neden Banlar

drcag

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Adsense te hepimiz hesap açtırmışızdır.
Ama çoğumuz daha ilk site açtığımız hemen adsense başvurmuş bir kaç hafta içinde ban yemişizdir.

Burada bilinenelerin aksine bazı yeni kullanıcıların neden ban yediğine değinmek istiyorum.
Öncelikle günlük çoğul hitiniz 1000nin altında ise hiç başvurmayın. Çünkü adsense gösterim başınada ödeme yapıyor. Sizde sayfanız yeni olduğu için bir sürü kez sayfanızı görüntüleyeceksiniz. Daha 100 kişinin geldiği bir sayfada sizin görüntülemeleriniz çok fazla olarak algılanacak ve banlanacaksınız.

Zaten kesinlikle kendi reklamlarınıza tıklamayın, arkadaşlarınızı tıklamaya teşvik etmeyin vs yazmıyorum.

Önceden adsenseden banlandıysanız. Önceki hesabınızı kalıcı olarak silin yoksa gene banlanırsınız.

Günlük gösterim sayınız siz hariç bini geçmeden kesinlikle adsensese başvurmayın banlanırsınız...

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
eski adsense yok artık...

drcag

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yazınız başarılı;
Tabi iframe, hit siteleri banlanma nedeni...
En iyisi Facebook reklamları Pagerankı 9 a düşürdüler ama en iyi reklam yeri facebook sayfaları...

Ekleme:
eski adsense yok artık...

Banlanma azaldı değil mi?

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
eskiden adsense pek kasmıyordu kendisini, online film ve fragman izletebiliyorduk, ama şimdi malesef izletemiyoruz, politikaları çok farklı, en ufak bişeyden banlayabiliyorlar, mesela 404 sayfaları banlanma sebebi, wordpress kullanıyorsanız 404 sayfanızı kendiniz html ile oluşturun, çünkü sidebar reklamları ve footerda olan reklamlar oto çıkıcak ve 404 sayfasında içerik olmayacak, google istemiyor bunu
örnek: http://depresan.net/iyinet

z08g

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Öncelikle günlük çoğul hitiniz 1000nin altında ise hiç başvurmayın. Çünkü adsense gösterim başınada ödeme yapıyor.
google, aynı ip ile girişleri algılayıp gösterim başına çıkan reklamları "es" geçebilecek kadar kendini geliştirmiştir diye düşünüyorum. :kart:

ayrıca kullanıcıya yararlı bir bilgi sunan sitenin hiti 1k 'nın altında bile olsa adsense başvurusu yapılıp, reklamlar gösterilebilir. :kart:

Sizde sayfanız yeni olduğu için bir sürü kez sayfanızı görüntüleyeceksiniz. Daha 100 kişinin geldiği bir sayfada sizin görüntülemeleriniz çok fazla olarak algılanacak ve banlanacaksınız.

100 kişinin hatta 100 'ün altında ziyaretçisi olan sitelerin, niche site olma gibi bir ihtimali olamaz mı?? :kart:

google, adam akıllı hazırlanmış hiç bir siteyi banlamaz. gerisi şehir efsanesi.

drcag

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google, aynı ip ile girişleri algılayıp gösterim başına çıkan reklamları "es" geçebilecek kadar kendini geliştirmiştir diye düşünüyorum. :kart:

ayrıca kullanıcıya yararlı bir bilgi sunan sitenin hiti 1k 'nın altında bile olsa adsense başvurusu yapılıp, reklamlar gösterilebilir. :kart:

100 kişinin hatta 100 'ün altında ziyaretçisi olan sitelerin, niche site olma gibi bir ihtimali olamaz mı?? :kart:

google, adam akıllı hazırlanmış hiç bir siteyi banlamaz. gerisi şehir efsanesi.

Dostum ben görüşlerimi sandım.
Google adsense zaten site sahiplerinin yanında olsaydı direk banlamaz. Şu şu ip lerden defalarca tıklama olmuş bunları siliyoruz ya da siz önceden bakın silin diye bi sistem yapardı.
Aynı ip den gelen defalarca gösterimde ondan sıkıntı yaratıyor zaten. Adamların umrunda mı senin günlük 100 hitin. 1.000.000.000.000 hit içinde

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Öncelikle günlük çoğul hitiniz 1000nin altında ise hiç başvurmayın.

Ban sebebi olamaz ama bu kadar az gösterimle kaç ayda ödeme alırsınız bilmiyorum (tabi yabancı dil veya yüksek getirili bir site değilse, tbm 0.10$ için konuşuyorum)

404 sayfaları banlanma sebebi, wordpress kullanıyorsanız 404 sayfanızı kendiniz html ile oluşturun, çünkü sidebar reklamları ve footerda olan reklamlar oto çıkıcak ve 404 sayfasında içerik olmayacak, google istemiyor bunu

%100 Doğrusun üstadım. Bende 404 sayfalarından sidebar ve footer kısımlarını sildim tamamen.

Yeterli mi bilmiyorum ama Adsense'den Banlanmamak İçin 15 Önlem başlıklı bir yazım vardı.

Doğru tespitler ama 1 maddeya katılmıyorum, adsenseye mail atmayın. Atarsanız kesin sitenizde bir açık bulup uyarı veriyorlar 3 gün içinde düzeltin diye. (Eif üstadım söylemişti bende tecrübe ettim istemeden zamanında)

drcag

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu arada Sayfa BGBG değerlerinize dikkt edin 1 2 $ ve üstü ise risklisiniz demektir. 1$ altında tutmya özen gösterin derim ben

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5