sohbet odaları

Adsense Nedir?

furkansayers

Profesyonel
Bilgiler
Katılım
2 Ocak 2019
Mesajlar
165
Reaksiyon
44
Puanları
0
58 Aydır Üye
Adsense, Google tarafından geliştirilen, web site sahiplerinin (web yayıncılarının) internet üzerinden para kazanmasına olanak tanıyan bir servistir. Web sitelerinin gelir getiren reklamlarına bakıldığında Google Adsense ile gelir sağlayanların oranı yüzde 80 civarındadır. Bu da yayıncılar gözünde Google Adsense'yi farklı ve değerli kılmaktadır.

Adsense'den nasıl para kazanılır?
Google Adsense servisi için kurallara uygun bir siteye sahip olmanız gerekiyor. Google Adsense sayfasına girerek kayıt yaptıktan sonra site adresinizi Google'a iletiyorsunuz. Burada yapılan inceleme sonucunda sitenizin Adsense kurallarına uygunluğu incelenerek kabul ya da red cevabı alıyorsunuz. Kabul edilirse eğer, Google üzerinden para kazamaya başlıyorsunuz. Reddedildiğinizde de, sitenizin hangi kurallara uymadığını gösteren bir mail alırsınız. Buradaki şartlara göre sitenizi güncelleyip yeninden başvuru yapabilirsiniz.
 

kulturelbellek

İyinet Üyesi
Bilgiler
Katılım
14 Kasım 2011
Mesajlar
249
Reaksiyon
32
Puanları
0
144 Aydır Üye
O kadar çok kazandırıyor ki bir ev bir araba, bir yazlık aldık :) Bir de artık bunların vergisini ödeyeceğiz !
 

furkansayers

Profesyonel
Bilgiler
Katılım
2 Ocak 2019
Mesajlar
165
Reaksiyon
44
Puanları
0
58 Aydır Üye
Adsense'den banlandığım zaman ReklamStore kulandım. En güveniliri oydu. Google'ın verdiğinin 10/1'ini verdi ve hatta bir de kurumsal hesap değilse yüzde 18 KDV kesti. Son yıllarda sanırım ekonomik krizin etkisi ile kazançlar eridi. Yurtdışında yine kazandırmaya devam ediyor.
 
  • Yararlı
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
Üst