İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense Ödemeleri Haziran

Akyıldız

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
Türk sitelerden mi kazanıyorsunuz Adsense gelirlerinizi? Gerçekten merak ediyorum uğraşmaya değen bir durum var mı. İyi vermesi gereken bir niche'de site açtık. (Google keyword tool CPC sine $7 dolar diyor) - İlk sayfadayız. CTR bir kere yerlerde sürünüyor, ya kullanıcı tecrübesinden vazgeçip amatör marez sitesi gibi heryere reklam koyacağız, o zaman da ranking düşecek. Zaten click başı 0.03 veriyor, dandik kelimelerde kaç veriyor bir centin 100 de birini filan mı? Açıkçası ortalama bir ingilizce kelime bunun 10 katından başlarken, bununla uğraşmak mantıklı mı?

Ne yapıyorsunuz, bir milyar sayfa gösterimi filan mı yapıyorsunuz Adsense'den birşey kazanabilmek için?
Benim gösterim aylık 7 milyon.Ve günlük rahat 200 tık alıyorum ..
Hiçbirşey yapmıyorum sitelerim sadece kaliteli içerik :)

Ayrıca konumuz kilitlenebilir konu sapmasın lütfen..

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
CTR yaklaşık 1000'de 1. Benim soruma cevap oldu bu sağol.
6000 tıkla 4400 dolar alabileceğin kelimelerin 7 milyon gösterim yapacak arama hacmi bile yok Türkçe içerikte ama neyse. Ben yaşlandım sanırım.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
keyword kelimeleri konu içlerine sıkıştırıyorsun ve yüksek tıka para veren kelimelerde paraları götürüyorsun.

Bu da sanırım düşük tıklama oranlarını açıklıyordur, "kaliteli içerik". :)

@Line: Parayı veren Adsense değil reklamverenler. Reklamverenler bu gibi olaylar ve sayamayacağımız yüzlerce neden yüzünden geri dönüşüm alamadıkları için bu seviyede.

Neyse bu iş senelerdir böyle, ilk defa test için özgün içerikli yüksek getirisi olan bir kelimede deneme yapıp bu sonuçları görünce, artık tamamen boş iş olduğunu anladım. İngilizce blog'a 10 kişi gelir 1 kişi tıklar, alırsın 1 dolar. Basit.

T

trgy

Misafir
Adsense derken adwords kullanıcılarını kastetmiştim ama ..

Adwords ile de alakası yok. Ben bir kere olsun adwords yayıncılarına haksız tıklamadan dolayı para verildiğini görmedim varsa gören duyan söylesin.. Devleti ilk kez birşeyde kutladım Google'a kesilen vergi cezasında. Adamların yeterince sömürdüğünü anlayan devlet buna bir dur demeliydi ve dedi de.

Şaka gibi gelebilir ama adsense bizden 10 alıyor bize geri 1 veriyor. Sağlam bir reklam firması çıksa Türkiye'den yemin bile ederim onu destekleyeceğime. Biraz biz webmaster kişilerin de elinde bu. 1 ay para kazanmasak ölmeyiz toplu olarak devletin yanında yer alıp bayilik açmasını istesek o zaman bakın kazançlar nasıl artıyor muhattap olabildiğiniz için.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Çok fazla veren kelimeler var Türkiye de ama aranma hacimleri çok küçük. Çok fazla aranan kelimelerde bir işe yaramıyor yarısı kupon kodu oluyor.

FireLord

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
vallaha ingilizce site açmak istiyorum ama ingilizcem kısıtlı :)

T

trgy

Misafir
Google haksız tıklamaları geri hesabınıza yansıtıyor birçok kez hesabımda tanık olduğum bir durum...Türkiyede bayiliği olsa veya türkiyede bir reklam şirketi olsa bu vergilerle bu aldığınız rakamlardan farklı rakamlar (HATTA DAHA AZINI) alamazsınız.

Çünkü google türkiyeye girse vergi vermeye başlıyacak ama aldığı 3 de 2 den vaz geçmiyecek ve gelirler düşücek ...Türkiyede bir reklam şirketi olsa vergi vericek yarısını alsa ödemelerin yine şuandaki google ödemeleri kadar olucak.Ayrıca google kadar deneyimli ve otomatik önleme gelişmişliğini gösteremiyecekleri için bir süre sonra sömürülmeye müsahit olacaklar.Böylece tıklama başı getiri okadar düşcekki sadece hile yapanlar parseli kapıcak ;)

O yüzden ne istediğinize dikkat edin :)

Gelirlerin düşmesine imkan yok 0,01 veriyor çoğu kişiye zaten. :) Vergi versin memleketim kazansın yurtdışına direk para çıkışı olmasın. Memleketimdeki bir kaç kişi daha iş sahibi olsun.

Adwords konusuna gelince çok adwords reklam vereni gördüm arkadaşlarımın çoğu da veriyor 1 kere geri alındığını görmedim. Google'ı koruyoruz ama o bizi koruyor mu hayır. Hile yapmamama rağmen banlamıştı zamanında o zaman dedim ki Google gerçekten birşeyler çeviriyor. O zamandan bu zamana değişen hiçbirşey olmadı aynı tas aynı hamam.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Gelirlerin düşmesine imkan yok 0,01 veriyor çoğu kişiye zaten. :) Vergi versin memleketim kazansın yurtdışına direk para çıkışı olmasın. Memleketimdeki bir kaç kişi daha iş sahibi olsun.

Adwords konusuna gelince çok adwords reklam vereni gördüm arkadaşlarımın çoğu da veriyor 1 kere geri alındığını görmedim. Google'ı koruyoruz ama o bizi koruyor mu hayır. Hile yapmamama rağmen banlamıştı zamanında o zaman dedim ki Google gerçekten birşeyler çeviriyor. O zamandan bu zamana değişen hiçbirşey olmadı aynı tas aynı hamam.

Yurt dışına çıkmasın para dersen hayatımızdaki şeylerin %80 ini çıkarmamız gerekir...

Ama demek istediğim farklı , ben diyorumki google haricinde başka bir şirket şu durumda asla o reklam ağını yönetemez.Bir kaos ortamı olur ve para illa haksız dağılıma uğrar.O aldığınız 0.01 i bile göremezsiniz.

Google ı koruduğum yok. Aslında tam tersini düşünüyorum , bir çok siteye reklam gelmemesinin veya sitelerin gelişmemesinin nedeni google.Ancak olasılıklarıda görmezden gelemeyiz.

+ Ben deneme yaptım birçok fake tıklama yaptım hemde google aramadan , gün içinde o para alınırken daha sonra tıklamalarla alınan paranın uyuşmadığını görüyorsunuz.Sizden tıklamaların parasını almıyor.

Line

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
Bu başlığı gördükce üzülüyorum.4 senedir bu işlerin içindeyim bi kere bile ads ödemesi alamadım :(

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5