İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense Ödemeleri !!!

S

seckal

Misafir
AdSense'de kazandığımız bir meblağ kesildikten sonra çek olarak bize yollanıyor.. Peki biz bu çeki nereye tahsil ettiriyoruz? Herhangi bir banka yeterli mi? Ödenen komisyon ne?
Cevaplar için teşekkürler..

dll

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
seckal forumda biraz araştırırsan bu konu hakkında açılmış bissürü konu var. Ben şahsen yapı krediden bozduruyorum. 160 milyona bana 130 milyon verdiler. 30 milyon kesmişlerdi.

mesajatcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşım;

Ben Koçbank ile işlemimi yapıyorum.. Bandırmada şubesi varsa gidin 2 dk da hesabınızı açıyorlar (üstelik ücretsiz).. 50$ ın üstündeki tüm işlemleri [6 milyon Damga pulu ve 18 YTL] masraf alarak hallediyorlar
+
sıra bekleme problemide olmuyor gibi birşey

Majestic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Akbank ve Yapıkredi bankaları bu işi diğer bankalara göre iyi anlayan bankalar.. Komisyon oranıda kurye dışında sizin çenenize kalmış birşey.. Kuryenin aldığı komisyonun bankayla alakası yoktur.. O tamamen kurye tarafından belirlenir ve yaklaşık 15 dolar civarındadır..

Bazı bankalar çeki aldığında tahsil için komisyon alırlar bu işte ilgili bankayla alakalıdır.. Ve bunu bazı bankalar alır bazıları almaz.. Eğer bilgisiz görünürseniz banka memuru sizden koparabildiği kadar para koparmaya çalışır..

S

seckal

Misafir
dll' Alıntı:
seckal forumda biraz araştırırsan bu konu hakkında açılmış bissürü konu var. Ben şahsen yapı krediden bozduruyorum. 160 milyona bana 130 milyon verdiler. 30 milyon kesmişlerdi.

Hocam bulamadım işte, yetenek meselesi..

Cypher

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Masrafmı veriyorsunuz :) Kimin parasını kime vermiyorlar yaw.Biraz bastırırsanız veya üst müdürlerle görüşürseniz masraf kesilmicektir.Bilemiyorum ben bugüne kadar 100 ün üstünde çek bozdurdum sadece 15 gün bekleme sürem var.Bu ne yaw komisyon filan.Bankalarımız bizi teşvik için paramızı eve kurye ile beleş yollaması lazım.Ya şaka işte ama bu komisyon olaylarını irdeleyin arkadaşlar.Keyfi alınan bir meblağ.Göstersinler tüzüklerindeki yurtdışı çeklerden şu kadar komisyon alınır maddesini.Üçkağıtçı bankalar. :)

Majestic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yok bir kağıtta var onların bilgileri ben gördüm :) Ama onu alıp almamak yinede onlara kalmış ama mevcut öyle bir masraf ücreti en azından yapı kredide gördüm :)

M

Melvana

Misafir
Yurtiçi yada yurtdışı orijinli olması farketmez çekin.
Bankoların yanında hangi işlem için belirlenen ücret ne kadardır yazar. Eğer siz uzun süredir şubenin müşterisiyseniz size doğal olarak kolaylık sağlayacaklardır. Ama sırf çek bozdurmak için gittiğiniz bir şubede size maximum kolaylık gösterip, minumum ücret almalarını beklemek absurd olur.

Çeki seven, masrafına katlanır. ;)

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Cypher' Alıntı:
Masrafmı veriyorsunuz :) Kimin parasını kime vermiyorlar yaw.Biraz bastırırsanız veya üst müdürlerle görüşürseniz masraf kesilmicektir.Bilemiyorum ben bugüne kadar 100 ün üstünde çek bozdurdum sadece 15 gün bekleme sürem var.Bu ne yaw komisyon filan.Bankalarımız bizi teşvik için paramızı eve kurye ile beleş yollaması lazım.Ya şaka işte ama bu komisyon olaylarını irdeleyin arkadaşlar.Keyfi alınan bir meblağ.Göstersinler tüzüklerindeki yurtdışı çeklerden şu kadar komisyon alınır maddesini.Üçkağıtçı bankalar. :)

arkadaşlar cypher ' a katılıyorum.

ben de çok sayıda çeki Akbank'a bozdurdum. (bu bankaya gıcık olurum bu arada diğer hizmetlerle ilgili olarak)
Kesinikle şimdiye kadar hiç masraf vermedim. (Yenişehir-Ankara şubesi)
Bazı şube veya bankalar alabildiklerinden alıyorlar; bazıları da herkesten alıyorlar bence iyi araştırın ve komisyon vermeden bozdurabileceğiniz (belirli bir süre sonra hesabınıza geçmesi karşılığında komisyonsuz bozduran ) banka ve şubeleri tercih edin..

Saygılar..

Cypher

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yani insiyatif konusunda haklısınız.Ama büyükşehirlerde oturupda komisyon veren arkadaşlar daha iyi araştırmalı mutlaka keselerine uygun bi banka bulacaktır.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5