İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense olan sayfada online müzik dinlettirmek

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Adsense olan bir sayfada ziyaretçilere online müzik dinlettirmenin bi zararı olurmu? Amacım bi site açıp içine binlerce şarkı koyup online müzik dinlettirmek değil.

Siteye ipod şeklinde hazırlanmış bir flash müzik player ekliycem ve o servise 5-6 şarkı upload edip şarkıları bu player ile ziyaretçiye dinleticem.Bunun adsense açısından bi sakıncası varmı?

Flash müzik player yaklaşık olarak şöyle bişey:

adszct7.jpg

gokozlu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hayır kesınlıkle olmaz... download edılmesı mumkun degıl ;) yoksa youtubeden kımse vıdeo ekleyemezdi.. altına tanıtım amaclıdır falan yazarsın

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Adsense sourlarının gözde cevap veren genci kim derdi bir gün gelecek o da soru soracak :)

Şaka gökhancım arkadaşın dediği gibi indirmeye falan izin vermiyorsan bence de zararı olmaz...

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
olur sadece google açısından değil müyap açısındanda olur ;)

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
olur sadece google açısından değil müyap açısındanda olur ;)

Eminmisin?

Ben müzik indirtmiycem sadece 5-6 tane müzik koyup gelen ziyaretçiye dinleticem.

Bakalım biraz daha araştırıyım.Aslında en iyi sonuç adsenseye sormak ama onlara şimdi sorsam 6 ay sonra ancak cevap gönderirler..

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tabii ki sorun olur bu da soru mu :)

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Örneğe gerek yokki ? Telif hakkı olan sayfalarda ihlal yapıp kullanmak zaten adsense kurallarına aykırı.Heee banlanırmısın ? Bence hayır.Ama kurallara aykırı, kullanmamalısın.

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eminmisin?

Ben müzik indirtmiycem sadece 5-6 tane müzik koyup gelen ziyaretçiye dinleticem.

Bakalım biraz daha araştırıyım.Aslında en iyi sonuç adsenseye sormak ama onlara şimdi sorsam 6 ay sonra ancak cevap gönderirler..

eminim tabi telif haklarına aykırı.. müzik dinletmek youtube ye attıgın müzik klibini üstünde şarkı bulunan slaytı dinletmek suç hatta youtubeye koymak bile suç... telif hakkı sende olmayan birşeyi paylaşamazsın... dolayısıyla adsenseden banlanırsın banlanmasan bile trden banlanıcaksın sana 100% garanti veriyorum..

mesela ben sana net bir gelir kapısı söyleyim.. 10 tane adam gibi makale yazıp telif hakkını alıcaksın.. sonra internette yayınlıcaksın.. googleden makaleleri aratıp yayınlayanları bulup tazminat davasını açıcaksın.. telif hakkı başkasının emeğiyle para kazandığın sürece haksızsın.. dinletsende indirtsende

(Şimdi yeni üyelerin saçma sorularına aldıgın tavırla telif hakları hakkında bu kadar bilgisiz olmanda bir çelişki var ama neyse ben açıklamaya devam ediyim )

internet radyosu kurmanın yasal dayanağı hakkında sizi biraz bilgilendiriyim..

1. ulusal yayın yapan bir radyo olmanız gerek...
2. bu yayını gecikme olmadan yayınlayabilmeniz gerek..
3. çalan radyo ile internetteki radyo arasında zaman farkı olmamalı..

not: podcast yayınlayan radyolar varmı ? evet var.. bakınız powerfm bununla bana gelmemeniz için belirtiyim powerfm herşarkıyı çalmak için para alır ve anlaşmada podcast olayınıda bi yere sıkıştırıyordur muhtemelen...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5