İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense onay hakkında

ahmeetsn

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Merhaba arkadaşlar.
Hali hazırda ödeme aldığım Adsense hesabım vardı. Yeni bir proje yaptım yalnız güncelleme aldığı için onay sürecine takıldı, 10 gün oldu olacak ne zaman onay verilecek bir bilginiz var mı?

15.günde tekrardan başvuru göndermemde sakınca olur mu?

KaRNeC

İyinet Üyesi
Reaction score
260
Merhaba
Güncelleme sonrası, aktif Adsense hesabınız olsa bile, her site için ayrı onay almanız gerekiyor. Site için yaptığınız başvurular en geç 1-2 saat içinde cevaplanıyor.

Bunun için size mail ile dönüş yapılmıyor. Adsense Siteler Genel Bakış sayfasına girdiğinizde onay verilip verilmediğini görebilirsiniz.

Adsense siteler sayfası linki:
google.com/adsense/new/u/0/pub-8888888888888888/sites/my-sites
Kendi pub numaranızı 8888888888888 yazan yere yazarsanız direkt hesabınızdaki siteler sayfasına ulaşabilirsiniz.

Eklediğiniz site onaylanmadıysa Dikkat Edilmesi Gerekiyor uyarısını görürsünüz.,

google-onaylı-site-ekleme.jpg

Tekrar başvuru yapmanızda bir sakınca yok ancak sitede değişilik yapmadan da başvuru yapmayın.

ahmeetsn

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Merhaba
Güncelleme sonrası, aktif Adsense hesabınız olsa bile, her site için ayrı onay almanız gerekiyor. Site için yaptığınız başvurular en geç 1-2 saat içinde cevaplanıyor.

Bunun için size mail ile dönüş yapılmıyor. Adsense Siteler Genel Bakış sayfasına girdiğinizde onay verilip verilmediğini görebilirsiniz.

Adsense siteler sayfası linki:
google.com/adsense/new/u/0/pub-8888888888888888/sites/my-sites
Kendi pub numaranızı 8888888888888 yazan yere yazarsanız direkt hesabınızdaki siteler sayfasına ulaşabilirsiniz.

Eklediğiniz site onaylanmadıysa Dikkat Edilmesi Gerekiyor uyarısını görürsünüz.,

Ekli dosyayı görüntüle 916

Tekrar başvuru yapmanızda bir sakınca yok ancak sitede değişilik yapmadan da başvuru yapmayın.
Öncelikle geri dönüşünüz için teşekkür ederim.

Dediğiniz gibi sitemi ekledim lakin 10 gün oldu olacak ekranda ise bazen 14 güne kadar sürebilir yazıyor. Beklemekten başka çarem yok sanırım.

Siteniz inceleniyor
İnceleme sürecinin bir parçası olarak hâlâ bazı kontroller uyguluyoruz. İncelemeler bazen 14 güne kadar sürebilir.

KaRNeC

İyinet Üyesi
Reaction score
260
Hesabınızda başka site yok mu?
Sadece 1 site varsa belki ilk onay sürecinde olduğu gibi yani Adsense yeni başvurudaki gibi bir aşamadan geçmeniz gerekiyor olabilir.
Ben bizzat şahit olduğum, yanıtlanması 1 saati bulmuyor. Güncellemenin ardından 3 site onay aldı, 1 site reddedildi.

15 günü geçerse de konu ile ilgili destek mesajı atabilirsiniz.

ahmeetsn

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Hesabınızda başka site yok mu?
Sadece 1 site varsa belki ilk onay sürecinde olduğu gibi yani Adsense yeni başvurudaki gibi bir aşamadan geçmeniz gerekiyor olabilir.
Ben bizzat şahit olduğum, yanıtlanması 1 saati bulmuyor. Güncellemenin ardından 3 site onay aldı, 1 site reddedildi.

15 günü geçerse de konu ile ilgili destek mesajı atabilirsiniz.
İçerisinde hali hazırda 2adet onaylı site var reklam ödemeleride alıyorum, bende pek anlayamadım.

Site ekledikten sonra bana verdiği kodu ekledim o kadar, farklı bir şey yapmadım.

---- Önceki mesajınıza ilave bir mesaj daha yazdınız ----

Sevinç içerisinde yazıyorum dayanamayıp sildim baştan istek gönderdim 1 saat sonra onay geldi :)
@KaRNeC sorun çözülmüştür.

Son düzenleme:

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5