İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

adsense reklamları neye göre çıkmakta ?

neoorog

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Sitelerde Google adsense reklamlarının dili neye göre belirlenmektedir ?

Site diline göre mi yoksa ziyaretçinin bulunduğu ülkeyi tespit ederek geldiği ülkenin dilinde mi çıkıyor ?

syt55

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Karışık çıkıyor , mesela benim sitemde hem yabancı hem türkçe reklamlar çıkıyor. Ama sitem ingilizce site. Bende pek anlayamadım bu adsense olayını

0nur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
yerel reklamlarda çıkabiliyor. Mesela ben tekirdağ'dayım şuan arada sırada tekirdağ'la ilgili reklamları görebiliyorum. Reklam veren site seçeneklerden bölge seçebiliyor bu şekilde bildiğim kadarıyla

PutTLD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
13
Merhaba,

Google web sitenizin dilini anlıyor ve sizi grublandırıyor.
Reklamlar aşağıda belirttiğim değişkenlere göre çıkmaktadır.

Bölge
Kelime
Lisan
Reklam verenin tıklama başı verdiği en yüksek teklif*

* Adsense tahminime göre web sitenizin kalitesine göre tıklama başı fiyat belirliyor, sizin siteniz 0.08$ ise reklam veren 0.07$ öderim dediyse sizin sitenizde reklamları yayınlanmıyor.Bununla birlikte sitenizin tıklama değeri 0.08 $ iken sitenize 0.80$ teklif veren siteleri yayınlamıyor....

4 aydır adwords hizmetini kullanıyoruz verdiğim bilgiler ilgili hizmetten edindiğim bilgilerdir.

---
Egemen

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5