İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense Reklamlarımı Çalmayın!!!

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Sitemin bilgilerini çalanlar adsense reklamlarını (kodlarımı) da çalmışlar. Bu kadar mı olur yani?

Hem de bunu bir tek site yapmamış. İçerikten geçtim. Bu kadar mı kopyacılık olur. Pes doğrusu.

BthnKngl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Sitemin bilgilerini çalanlar adsense reklamlarını da çalmışlar. Bu kadar mı olur yani?

Hem de bunu bir tek site yapmamış. İçerikten geçtim. Bu kadar mı kopyacılık olur. Pes doğrusu.

Üzüldüm..

İnsanlar artık başkalarının emeklerini çalmadan iş yapamayacak seviyeye geldi. Bir insanın beyni hiç mi çalışmaz? Kendi kendine bir şeyler öğrenip uygulayamıyorlar mı? YAZIK!

• Like
Reactions: Eif

hrunymaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Kodlarını çalırlarsa nolurki ? Google buna bir önlem almıştır .
Sanırım konu kodların çalınması değil. ( izin verilen siteler kısmını kullanırsan zaten bi sorun yok ) Kopyacılığın iyice abartılı olması.

Sanırım içerik çektikleri botun ayarını iyi yapamamışlar :) Acemiler denk gelmiş olabilir.

• Like

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Üzüldüm..

İnsanlar artık başkalarının emeklerini çalmadan iş yapamayacak seviyeye geldi. Bir insanın beyni hiç mi çalışmaz? Kendi kendine bir şeyler öğrenip uygulayamıyorlar mı? YAZIK!

Maalesef durum budur. Bir site yıllardır yayında olsun, bir de üst sırada çıksın çalınmadık bir noktası bile kalmıyor.

Kodlarını çalırlarsa nolurki ? Google buna bir önlem almıştır .

Olayın o tarafı değil sorun olan. Adsense'de yetkilendirme yapılıp siteler için kısıtlama yapılabiliyor.

Ekleme:
Sanırım konu kodların çalınması değil. ( izin verilen siteler kısmını kullanırsan zaten bi sorun yok ) Kopyacılığın iyice abartılı olması.

Sanırım içerik çektikleri botun ayarını iyi yapamamışlar :) Acemiler denk gelmiş olabilir.

Evet. Sorun kopyacılığın bu aşamaya gelmesi.
Bot değil zaten bunu yapan. İçerik botla çekilemiyor.

BthnKngl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Maalesef durum budur. Bir site yıllardır yayında olsun, bir de üst sırada çıksın çalınmadık bir noktası bile kalmıyor.

Şimdilik kaybeden siz gibi görünsenizde asıl kaybeden onlar. Sadece burayı düşünüyolar bide hesap sorulacak kısmı var bunun..

Ama işin üzücü kısmı da ortada o kadar emek ve çaba olması.

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Geçmiş olsun.İnşallah sitenize bir zarar verilmemiştir.Peki bunu nasıl yapıyorlar.Bildiğim kadarıyla database ye girilmesi gerekiyor değilmi? Bunuda herkes yapamaz sanırım.Hosting firmasımı bunu yapan acaba?

sarp159

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Adsense kodlarınızı çalmaları pek bir işlerine yaramaz.Kalkıp da kendi sitesinde yayınlayacak değil.Öyle olsa zaten sizin hesabınıza geçer paralar.Büyük ihtimal sizi Adsense dan banlatmak için reklam kodlarınızı bir çok siteye koyacaklar ve geçersiz tık yaptırarak banlatacaklar.Yokda siz nasıl anladınız ki kodlarınızın çalındığını onu anlayamadım?

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Adsense kodlarınızı çalmaları pek bir işlerine yaramaz.Kalkıp da kendi sitesinde yayınlayacak değil.Öyle olsa zaten sizin hesabınıza geçer paralar.Büyük ihtimal sizi Adsense dan banlatmak için reklam kodlarınızı bir çok siteye koyacaklar ve geçersiz tık yaptırarak banlatacaklar.Yokda siz nasıl anladınız ki kodlarınızın çalındığını onu anlayamadım?

sarp159 zaten sitelerinde yayınlıyorlar reklamları. Bunu bilinçsiz bir şekilde yapıyorlar copy paste. Banlanacak siteler değil. Kodların bilinçsiz çalındığının farkındayım bunu anlamak zor değil bazı sitelerden pub kodu arama yapılıp nerelerde çıktığına bakılabiliyor.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Eğitimle ilgili bazı siteler akahaita. Adres vermek istemem. Adminlere mail atarım belki. Kötülüğe kötülükle cevap vermek adetim değildir. Şu anda suçları kopyacılık, onu da maalesef bu forumda yapan başka kişiler de var.

Belki yazımı okuyup kendilerine bir az çeki düzen verirler.

akahaita

0
İyinet Üyesi
Reaction score
38
Eğitimle ilgili bazı siteler akahaita. Adres vermek istemem. Adminlere mail atarım belki. Kötülüğe kötülükle cevap vermek adetim değildir. Şu anda suçları kopyacılık, onu da maalesef bu forumda yapan başka kişiler de var.

Haklısın..
Bunu yapanlar adsense kodlarına kadar kopyaladıklarına göre embesil hatta idiot olmalılar. Bu zekayla fazla yaşamazlar zaten..

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10

Burada çalınacak bir site vardı onuda ben çaldım :hönk:

2pac

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
üzülme hocam sen artık adsenseye muhtaç değilsin :D çaktırma :D

• Like

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5