İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense "Sayfa To" Oranı Yüzünden Banlanma Olmaz

z08g

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
adsensesayfa.png

Bir çok yerde defalarca yüksek "sayfa to" oranından bahsediliyor. "sayfa to" yüksek oldu, banlanır mıyım? "sayfa to" ne kadar olursa banlanırım vs..vs.. Ve bazı kişilerde, bu işin ustasıymış gibi çıkıp konuşuyor. "sayfa to" %15-20' yi mi geçti mi banlanırsın diyerek.

Adsense, "Sayfa To" oranları tamamiyle birer şehir efsanesinden başka birşey değildir. Adamlar, ne sizin Türk olup olmamanıza bakar ne de "sayfa to" oranına.

Ancak Adsense, "sayfa to" oranı ile ilgili bir yazı hazırlamışsa eğer, (haberim yok) bu söylediklerimi yok farz edebilirsiniz..
Son olarak "sayfa to" oranı ile ilgili olmasada ,emin olmamak ile birlikte adsense, eski hesaplara biraz göz yumuyor diyebilirim.. örnek olarak: aynı sayfada 4 text reklam veya reklamın yanına resim vs..vs.. eğer yapıyorsa bir kıyak, o kadar da olsun :hihi::kızdım::hihi:

dipnot:adsense ile iyi geçinmek istiyorsanız, sadece ve sadece etliye sütlüye bulaşmadan, kimseyi kızdırmadan, herkese sitelerinizi veya kazancınızı marifetmiş gibi söylemeden yolunuzda gidin.. (naçizane bir tavsiye)

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
87
iyi de onların çoğu geçersiz tık sayılmış zaten 0.01 $ bile vermemiş tık başı bazı günler

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
87
çok yanlış düşünüyorsun; ortada risk var risk varken banlanmaz demek yanlıştır.
sayfa to 2 şeyde yüksek olur
1- güzel yerleşim ve siteyle alakalı reklamlar ile
2- geçersiz tık

resimde gördüğün gibi geçersiz tıklar vardır geçersiz tıklar risktir hatice netice alakasız burda

z08g

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
anlatılmak istenilen, adsense kullanıcısının illegal hiçbirşey yapmadığı sürece ve sitesiyle alakalı bir sorunuda olmadıktan sonra banlanmayacağı..

sen sadece sayfa to %100 oranına bakıp yorum yaparsan eğer yanılırsın.. resimde sayfa to oranının %58 gibi bir rakamıda mevcut durumda..

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
87
100 gösterim 30 tık olsa sayfa to %30 olsa sorun yok ama kazanç en az 0.30 $ (tık bası 0.01$) sorun yoktur. ama o kazanç 0.10-15$ (yani geçersiz tık varsa) işte o zaman sayfa to önemli ve belirliyici etkendir. çok yaşadık bunları

z08g

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
100 gösterim 30 tık olsa sayfa to %30 olsa sorun yok ama kazanç en az 0.30 $ (tık bası 0.01$) sorun yoktur. ama o kazanç 0.10-15$ (yani geçersiz tık varsa) işte o zaman sayfa to önemli ve belirliyici etkendir. çok yaşadık bunları

bende, resimdeki tabloda yaşadıklarımı söyledim.. herkesin tecrübesi farklı olabilir.seni şutlamışlardır, beni şutlamamışlardır bilemem :aşık:
eğer olurda hiçbirşey yapmadığı halde, görece hiti, tıklaması ve kazancı iyi olan bir adsense kullanıcısı çıkarsa, hüsnü kuruntuluk yapmasın..yolunda devam etsin..çünkü ben vakti zamanında, reklamları dahi kaldırdığımı bilirim..:p

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5