İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

[Adsense Sırları]Bizce İngilizce Siteye Getirinin Yüksek Gelmesinin Sebepleri

DijitalSanat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba iyinet ailesi. Ben askerde iken bakıyorum da adsense EFT olayını da yapmış reklamlar köşelerini yuvarlatmış, Google Reklamları'nı kendi yazı fontu ile yazmış. Ben uzak kalmışım baya girmicektim ama yeniden gireyim şu web işlerine de İnternet Çöplüğü'ne bende katkıda bulunayım :D
Şaka bi yana geçenlerde test ettiğim ingilizce site geliri ile Türkçe site geliri arasındaki fark hakkındaki görüşlerimi yazayım dedim. Hepimizde kendimizce bu konu altında toplayalım. Herkesin bildiği, ama bazılarının aklının ucundan geçirip kelimelere dökemediği adsense kazanç kapılarını burada yazalım. Yani Adsense sırlarını dökelim ortaya :D

İngilizce sitenin yüksek getirisinin bana göre nedenleri:

• İngilizce 'nin bütün Dünyada kabul edilen dil olduğundan hit oranın yüksek olması. Neticede dünyada atıyorum 150 milyon Türk var. Ama İngilizce bilenlerin sayısı milyarları bulur.
  • İngilizce reklam veren firmaların veya sitelerin, kendi ülkelerinde doların fiyatının bizim Türk lirasının dolar karşısındaki fiyatına oranla daha güçlü olması ya da Aynı seviyelerde olması.
  • Nispeten Almanya'da Aylık maaşı 8.000 EURO olan bir işçi bile tık başına 0,5$'a adsense 'e reklam verebilir. Onun için 0,5$ bizim Türk lirasına eşitlemeye kalksak 10 kuruş gibi bir rakam.
  • İngilizce'nin global bir dil olduğunu varsaydık. Bu dille reklam veren firmalar Sadece bir ülkeyi kendine kıyas alamadıkları için, oranları yüksek tutmaları lazım ki reklamları çıksın. Neticede aynı dilde reklam veren milyonlarca site var. Ama Türkçe olarak en fazla yüzbinlerle ifade edebiliriz.
  • 16 Yaşındaki kızın bir ayda ingilizce içerikle Amerika'da 900$ kazanması demek, bizim burda; Türkçe içerikle 300 YTL kazanmamız demek. Kimse aman yabancılar neler yapıyo demesin, biz yapamıyoz demesin. Marifet cilveli site yapmakta :)
  • Türkçe içerikte reklamları ziyaretçinin gözüne sokmazsan, yada sitenin bi içeriğimiş gibi göstermezsen Türk ziyaretçi profilindeki reklama tıklamama fobisini az da olsa kırarsınız.
  • Yabancıların hepsi tam anlamıyla ingilizce biliyo diye bir şey yok. İngilizce reklamda bir kelimeyi biliyodur dikkatini çeker tıklar bakar neymiş bu diye.
  • Türkiye'deki Türkçe içerikli sitelerden kimse bir tıka 0,8$-1$ fahiş fiyatlar beklemesin. Bulabiliyosanız bu rakamı, zaten sitenizde çıkan ingilizce reklamlardır, ya da Türkiye'de gayet ciddi para kazanan bi firmadır.
  • Bir zamanlar onemillionpixel vardı. Üniversitede tez ödevinde bi yabancı; sitesinde 1 pikseli 1 dolara sattı, 1 milyon pikselide ismi duyuldukça son kalan piksellerini Ebay sitesinde açık artırmada fahiş fiyatlara satarak paranın beline kamçıyı vurdu. Neydi bu siteden bu kadar parayı kazandıran. ilk olması, eşinin benzerinin olmaması. bu siteye benzer siteler çoğaldı, türedi PHP scriptini 150-180 Euroya satmaya başladılar. Ama kimse tabii ki ilki kadar tutulmaz. Ancak FenerBahçe taraftarı bir zeki kişinin yaptığını yaparsan kazanırsın. Arkana Fenerbahçe taraftarını ve medyayı alıp www.yuzyillarca.com 'da fotoğrafınıza yer satın alın yüzyıl boyunca kalsın diyerek O 150-180 Euroya satılan script ile milyon YTL'yi siz ya da bende kazanabilirdim. Marifet düşünebilmekte...
  • Türkçe içerikte ben çok kazanmak istiyorum diyosanız. Mesleğiniz ne ise onun üzerine site yapın. Yani misal mesleğiniz Aşçılık, kendi tariflerinizi yazın. Site tasarımını da biliyosunuz var sayarak, tasarımda fonksiyonellik yapın, janjanlı resimler kullanıp kaliteli tasarımda bir siteye sahip olun. E bir de Adsense reklamlarını Türk ziyaretçilerin gözüne sokarsanız, o zaman bakın geliriniz nasıl artıyo. Tabi bu artma öyle 2-3 ayda olabilcek bir artma değil. En basit özgün içerik örneği şu anda bu yazıyı okumanız. Çünkü benim görüşlerim hiç bir yerde yok ilk kez ben kendi kafamdan geçenleri döküyorum ve sizi buraya kadar bağlıyorum. Eee nolur bu site sürekli yazsam bu içerikte bişeyler gelmez misin bir daha bu konuya? Kendine bi sor!...

Kısa lafın özeti : Özgün içerikte bir siteyi ne dilde yaparsan yap kazanırsın. Ya para, ya tecrübe, Ya arkadaş!...

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
teşekkürler. konuyu sabitlerse yöneticiler faydalı olacaktır.

DijitalSanat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sır perdesi mi :D

Sizlerde katkıda bulunursanız iyi olur kanımca. Neticede sizlerin tecrübesi daha iyi benden.

burak933

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
iki ing sitem var biri travel biri Birth Control İkiside malum yüksek getirisi olan konular fakat tık başı kazandığım para 0.15 0.20$ gibi bir miktar..

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
iki ing sitem var biri travel biri Birth Control İkiside malum yüksek getirisi olan konular fakat tık başı kazandığım para 0.15 0.20$ gibi bir miktar..

Getirisi yüksek konudan ziyade getirisi yüksek kelimeler ve ülke hedefleme üzerine yoğunlaşılmalı.

burak933

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
zaten adwords kelime araçlarından kelime seçip konu yayılıyorum genelinin zaten ort tbm 10TL falan ama benim sonuç yine hüsran.Nedeninin adwords'ün dağıttığı kuponlar olduğunu zannediyorum

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Seçilen kelimede reklamveren yoksa kelime aracından kelime seçip konu kasmak bir işe yaramaz. Kontrol edilmesi gereken en önemli husus reklamveren olup olmadığıdır. Bunun için spyfu tarzı araçlar kullanılabilir.

hasanyilmaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim bir hesabım bile yok :)

Ne denediysem olmadı tutmadı. Bana bir adsense hesabını google çok gördü :D eğer ilerde bir hesabım olursa(mucize) o zaman dediklerinizi dikkate alıp bir çalışma yapacağım.. Yazılarınız gerçekten kendini okutturan ve kaliteli yazılar.. Sağolun

mrtogz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
ya bişi sorcam,deneme amaçlı yabancı içerikli, blögspot uzantılı bir site kurdum,adsense reklamlarını ekledim fakat reklamlara tıklanamıyor, internet cafede denemek istemiştim, 1 tık ne kadar getirir diye:) ama tıklanmıyor

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5