İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense smart pricing nedir?

THR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Silindi. moderatörler kökten silerse memnun olurum

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Smart pricing denilen olay bu anlattıklarınızdan farklı bir olay, örneğin google adwords & adsense ikilisini bir turizm acentası olarak düşünün, bu acentaya bağlı olarak çalışan dünyanın dört bir yanında çeşitli rehberler olsun bu rehberlerde sitelerimiz, istanbul da hafta sonu turları için ankaranın göbeğinde oturan bir rehberin değeri sultan ahmet de olan bir rehberden elbette düşük olacaktır, dönüşüm oranının ve alaka düzeyinin açıklaması bundan ibarettir. Pagerank, site yaşı gibi durumlarsa söz konusu olduğunu düşünmüyorum, tıklama oranının google smart pricing filtresine takılacağına da inanmıyorum aksine tıklama oranı ne kadar yüksekse o kadar adsense sistemine uyumludur site, link ilgisi kısmıyla ilgili bölümse tam tersi örneğin çiçek sitesinde çıkan oto teyp reklamının açıkca bu filtreye takılacağını zaten belirtiyor google bu bir gariplikte değil kurallar dizinindeki bir bölüm. Bunun dışında olduğu düşünülen birkaç faktör daha var fakat google tarafından yapılan resmi bir açıklama yok bu konuda, örneğin
x kelimesiyle ilgili google' da reklam verilmiş ve x kelimesinden gelen ziyaretçinin siteye maliyeti 1 lira olsun ancak site y konusuna yoğunlaşmış ve ziyaretçinin geldiği x kelimesinin site içeriğiyle ilgisi yok bu durumda tıklama oranı %5 olduğunu düşünürsek x kelimesinin siteye 0,05 getirisi olacaktır, oysa y konusunu içeren kelimelerin yada reklam yoğunluğunun normalde 5 bile olsa o siteden yapılacak tıklamalara 0,05 den fazla değer biçmiyor gibi kurallardan bahsediliyor.

http://adwords.google.com/support/aw/bin/answer.py?hl=tr&answer=134761
http://adsense.blogspot.com/2005/10/facts-about-smart-pricing.html

THR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
doğru olabilir hocam yabancı bloglardan çevirdim çoğunu işin garibi çevirdiğim bloglarda benim anlattığım şeyi anlatmış ama bugün o blogları bulamadım neyse işin aslını öğrenene kadar askıya alalım :D sağol bilgi için

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5