İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense Taktikleri - 1

T

trgy

Misafir
Merhaba arkadaşlar bu yazımda sizlere adsense'den nasıl çok para kazanabiliriz onun taktiğini vereceğim. Öncelikle yazım hakkında uzun mu olacak kısa mı olacak birşey diyemiyeceğim.

Şimdi olaya şununla başlıyalım hangi kategorilerdeki siteler daha çok para kazanıyor? Bu sorunun cevabını aslında çoğumuz biliyoruz. Sağlık, Ekonomi, Bitkiler.... diye gidiyor. Ama yanlışımız şurada oluyor. Sağlık diyince genel bir sağlık sitesi açıyoruz hemen ya da ne bileyim ekonomi diyince hemen genel bir ekonomi sitesi açıyoruz. İşte en büyük yanlış burada. Neden mi yanlış ondan da bahsedeyim hemen. Sağlık, ekonomi gibi siteler çok büyük geniş içeriğe sahip ve de internette arayan kitle sayısı az olduğu için 10-20 bin hitleri görmek zordur. Dolayısıyla bir kategori seçmek en mantıklısıdır.

Sağlık kategorisinden örnek vereyim;
Kategori seçerken şuna dikkat etmelisiniz. İçeriği neredeyse hiç bitmeyecek bir kategori olmalı ve de içerik için zaman harcamamamız gerekli. Bunları neden söylüyorum eğer zaman harcayacaksak zaten daha sağlam işler yapabiliriz, içerik içinse alt kategoriler için genelde konu bulma zor oluyor bu yüzden içeriği bitmeyen bir kategori olmalı. Örnek; ilaç prospektüs sitesi, altın fiyatları(günlük altın fiyatları ve altın takı çeşitleri), bitki çayları(yararları ve zararları şeklinde). Bu verdiğim 3 örnek ile günde az bir tıka bile 5 dolar kazanabilirsiniz.

Dipnot: Yazıyı tartışma çıkmayacak şekilde düzenledim.

T

trgy

Misafir
merak ettim ne kadar çok kazanıyosunda taktik veriyorsun :)

yok amatör reklam verenmiş gece gece ya :D

Benim yorumlarıma neden düzgün cevap vermiyorsun benimle alıp veremediğin mi var?

Kazancıma gelince geçen ay 700 dolar civarı kazandım. Gider ise 100 lira civarı screen ister misin?

T

trgy

Misafir
düzgün şeyler yaz düzgün cevap verelim :):)
screen mış hahaha
iyinet satış konusu gibi yapma 700 $ adsense gelirimi düşürüyorum 600 $ bendende sözleşme istermisin ? kimseye sölemiyceğimin garantisi için :)

Birşey derdim de boşver. Yakında görürsün neyin ne olacağını. Gece gece adamın asabını bozma. Beğenmediysen yorum yazmazsın yazsan bile yıkıcı değil yapıcı yorum yaparsın.

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
:) görelim ne olcağını

Adsense kazanç tamamen size bağlıdır. Sitenizi özgün ve güncel tutarak kategorisinde ilerlettikten sonra siteniz hak ettiğiniz kazancı verecektir arkadaşlar.
tık ücretleri tabiki fark edecektir ama önemli olan sitenizi ilerletmenizdir...

T

trgy

Misafir
Siteyi özgün ve güncel tutmak yeterli değildir. Herkes almış başını gidiyor özgün ve güncel site diye. Sana onlarca gösterebilirim özgün ve güncel site ama kazancının günlük 0.5 doları geçmediğini de iyi bilirim. Özgün ve güncel değil, Hedef kitlenizi belirleyerek gidin. Kaç kişi Başbakan bugün Samsun'a gitti haberini okur mesela, ya da google'a Başbakan bugün ne yaptı diye aratır?

Borte45

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kimse üzerine alınmasın ama herkes Adsense uzmanı olmuş :) Amerika'yı yeniden keşfetmeye kalkışmanın anlamı yok. Yinede emek verdiğin için teşekkürler TrgYlmz.

Forza FB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
doğru noktalara değinmişin,teşekkürler hocam ;)

Sağlık, ekonomi gibi siteler çok büyük geniş içeriğe sahip ve de internette arayan kitle sayısı az olduğu için 10-20 bin hitleri görmek zordur. Dolayısıyla bir kategori seçmek en mantıklısıdır.

bu nokta önemli.

T

trgy

Misafir
Kimse üzerine alınmasın ama herkes Adsense uzmanı olmuş :) Amerika'yı yeniden keşfetmeye kalkışmanın anlamı yok. Yinede emek verdiğin için teşekkürler TrgYlmz.

Ben teşekkür ederim. Mantıksız gelebilir size belki bu anlattıklarım ama 1 makale daha yazacağım o çok uzun olacak herşeyi detaylıca anlatacağım ondan sonra hak verirsiniz belki bana. Sanırım benim anlatım bozukluğumdan kaynaklanan bir durum oldu bu yazı. :)

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Yazılarında haklısın TrgYlmz.

Sağlık, bilim, ekonomi, eğitim... diye giden sıralama da asıl önemli nokta ziyaretçiyi sitemizde daha çok gezdirebileceğimiz siteler önemlidir.

Sitede çok sayfa gezenin, adsense getirisi daha yüksek olacaktır.

(taş attım kuyuya)

Rapmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bumu yani ?
Doktorların adwords den anlamadığını nereden biliyorsun ?
Koskoca doktor olmuş işi gübü bırakmış adwrodsle uğraşıyor ama hiç okumadan çok para veriyor diye doktor sitesi açalım, böyle bir saçmalık hiç duymadım kusura bakma...

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
Bumu yani ?
Koskoca doktor olmuş işi gübü bırakmış adwrodsle uğraşıyor ama hiç okumadan çok para veriyor diye doktor sitesi açalım, böyle bir saçmalık hiç duymadım kusura bakma...
tgrylmz sadece ben demiyorum görüyosun :)

T

trgy

Misafir
Bumu yani ?

Düzgün oku bak bakalım ben orada doktor sitesi mi açalım dedim. Onca yazılandan bunu mu anladın yani. Ayrıca bak birşeyler biliyorum da söylüyorum bunlar denenmiş şeylerdir tamamen atıp tutmaca değil. Doktor sitesi değil mesela ilaç sitesi açabilirsin. ;) İlaç sitesi aç parayı gör ondan sonra konuş ok? Saçmalayan kimmiş hep birlikte görelim.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Genel sağlık sitelerinde çıkan reklamlar abur cubur reklamlar. Kazançları oldukça düşük.
Eğer hedef kitleye yönelik söylendiği şekilde reklamların çıkabileceği siteler yaparsanız hem daha fazla tık alır hemde daha fazla kazanırsınız.
2 yıl öncesinde genel sağlık sitesinden iyi paralar kazanırken bugün aynı hitle çeyreğini zor kazanmaktayım.

raincu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
TrgYlmz arkadaşın ilk mesajında anlatmak istediklerini sanırım yanlış anlayanlar olmuş aramızda, arkadaşımızın ilk mesajında değinmek istediği konuya aynen katılıyorum kısa kelimelerle anlatmak gerekirse.

Genel konular seçip, seçilen genel konu içinde ayrıntıya inerek özel siteler oluşturmak gerek.

Örneklemek gerekirse , ilaç sektörü genel konumuz olsun sitemiz için seçeceğimiz ayrıntı ise Teramaliyus (attım) hapı olsun :) . örnek olarak açacağımız sitenin içeriği teramaliyus (atmasyon) hapının faydaları, kullanım alanları vs konular olacaktır.

İnşallah faydalı olur yazdıklarım. herkese selamlar...

( HAA BU ANLATTIKLARINI KENDİN UYGULAYABİLİYORMUSUN DİYE SORARSANIZ VAKİT BULABİLSEM NELER YAPICAMMMM AHH ... )

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Peep dikkat ediyorum TrgYlmz'ın her mesajında hoş olmayan yorumlar yapıyorsun.
Ayrıca VIP Forumda da arkadaşın hakkında söylediklerin hiç hoş değil.
Derdini biliyorum; TrgYlmz fiyatı bir yukarı bi aşağı çekmiş olabilir, ancak o bir ticaret başlığı idi ve ticarette böyle şeyler olabilir.
Hele söz konusu yüksek bir meblağ ise.
Bizim buralarda bir lâf vardır iyi bilirsin, yontarak söylüyorum sen anlarsın.
"El bilmem nesiyle gerdeğe girilmez."
Kaldı ki bu başlıkta arkadaşın söyledikleri harfiyen doğru.
Kategorilerin kazanç dağılımı ise değişkendir, o bu kadar kazandırıyor, bu şu kadar kazandırıyor diye genelleyemeyiz.
Mesela 2-3 sene evvel Sibirya Kurdu sitesi ile çok paralar kazanan birisini duymuştum.
Ama bu arkadaş tüm köpek çeşitlerini içeren bir site yapsaydı aynı parayı kazanamazdı.
Özgün içeriğin çıkacak reklamların kalitesine etkisi yoktur.
Kopya içerikli siteler ilede aynı paraları kazanırsınız.
Ancak özgün içeriğin şöyle faydası vardır;
Atıyorum "İnek Büyüklüğünde Sibirya Kurdu Üretin" gibi bir özgün makale yazdığınızda, sibirya kurdu araması yapan bir adam sizin başlığınızı farklı görür ve en azından bir göz atmak ister.
İlgi çekici bir makale yazdıysanız reklamınıza da tıklanır, bundan emin olabilirsiniz. ;)
Her ne kadar Adsense Reklamı'nın amacı takdire göre para kazan mantığı olmasada bir sitede aranılanı veriyorsanız takdir etmek için reklamlarınıza tıklanıyor. ;)

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
Peep dikkat ediyorum TrgYlmz'ın her mesajında hoş olmayan yorumlar yapıyorsun.
Ayrıca VIP Forumda da arkadaşın hakkında söylediklerin hiç hoş değil.
Derdini biliyorum; TrgYlmz fiyatı bir yukarı bi aşağı çekmiş olabilir, ancak o bir ticaret başlığı idi ve ticarette böyle şeyler olabilir.
Hele söz konusu yüksek bir meblağ ise.
Bizim buralarda bir lâf vardır iyi bilirsin, yontarak söylüyorum sen anlarsın.
"El bilmem nesiyle gerdeğe girilmez."
Kaldı ki bu başlıkta arkadaşın söyledikleri harfiyen doğru.
Kategorilerin kazanç dağılımı ise değişkendir, o bu kadar kazandırıyor, bu şu kadar kazandırıyor diye genelleyemeyiz.
Mesela 2-3 sene evvel Sibirya Kurdu sitesi ile çok paralar kazanan birisini duymuştum.
Ama bu arkadaş tüm köpek çeşitlerini içeren bir site yapsaydı aynı parayı kazanamazdı.
Özgün içeriğin çıkacak reklamların kalitesine etkisi yoktur.
Kopya içerikli siteler ilede aynı paraları kazanırsınız.
Ancak özgün içeriğin şöyle faydası vardır;
Atıyorum "İnek Büyüklüğünde Sibirya Kurdu Üretin" gibi bir özgün makale yazdığınızda, sibirya kurdu araması yapan bir adam sizin başlığınızı farklı görür ve en azından bir göz atmak ister.
İlgi çekici bir makale yazdıysanız reklamınıza da tıklanır, bundan emin olabilirsiniz. ;)
Her ne kadar Adsense Reklamı'nın amacı takdire göre para kazan mantığı olmasada bir sitede aranılanı veriyorsanız takdir etmek için reklamlarınıza tıklanıyor. ;)
neyi savunuyorsunki sen :)
neyin hoş olup olmadığını öğretecek son kişilerdensin...
doktorlar reklam vermeyi bilmiyomuş yok reklamları fazla veriyomuş yok o yok bu hadi ya, rapmaster'ın dediği gibidir...

T

trgy

Misafir
neyi savunuyorsunki sen :)
neyin hoş olup olmadığını öğretecek son kişilerdensin...
doktorlar reklam vermeyi bilmiyomuş yok reklamları fazla veriyomuş yok o yok bu hadi ya, rapmaster'ın dediği gibidir...

Bak güzel kardeşim yazma benim konularıma tamam mı tatsızlık çıksın istemiyorum it başımdan ok? Bilmediğin konularda da mümkünse yorum yapma. Madem benim dediklerime karşı çıkıyorsun sana şunu soruyorum kaç lira kazanıyorsun da karşı çıkıyosun bu dediklerime. Mesela temmuz ayında kaç dolar kazandın öğrenebilir miyim? 1000 $ kazandım de eyvallah derim ama karşıma 150-200 dolar kazandım diyipte çıkma sakın.

Birşey bilmiyorsan dinlemesini öğreneceksin. Öğrenmezsen öğretirler. Dün sana pm de cevap yazdım emin ol bundan sonra seni adam yerine koymam.

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
şunu beynine sok !
burası parayla dönmüyor senin gibi para ile adamlık yok bizde kimki doğru insan olgun insan ise o adamdır bizim gözümüzde... iyinetin farkı budur zamanla anlayacaksındır.

Kimlerle muhattap oluyoruz hey allahım ya adsense uzmanı 1000 $ lık adam büyüksün egolu insan tamam
büyüksün...
senin gibilerine mesaj yazmak sadece zaman kaybıdır büyük insan egolu insan...
konuya son mesajımdır.

Gel, gel, ne olursan ol yine gel,
ister kafir, ister mecusi,
ister puta tapan ol yine gel,
bizim dergahımız, ümitsizlik dergahı değildir,
yüz kere tövbeni bozmuş olsan da yine gel...

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Öncelikle şunu söyleyelim, örnek üzerinden gidelim genel sağlık sitesi yapmak yerine tek konu üzerine yoğunlaşılmış bir sağlık sitesi yapmak tık başı alınan ücret bakımından faydalı olabilir. Ama şunlarda hesaba katılmalı. Seçilecek konu ve onun getirebileceği hit. Kimse buna değinmemiş. Ha dersiniz ki ben 10 tane farklı konularda site açarım onları google'da yükseltirim vs... Eğer yapacağınız siteler kaliteli siteler olmaz ve site sayınız da oldukça fazla olursa google'dan banlanma riskiniz de büyük oranda artar.

O yüzden ben sizlere TrgYlmz önerdiği taktik yerine kaliteli siteler oluşturmak yolunda ilerleminizi tavsiye ederim.

Ben şuna inanırım ve bilirim. 10 tane tek konu üzerine kurulu site açacağıma hepsini kapsayan ve gerçekten kaliteli bir site yapmayı yeğlerim. İnanın eğer siteniz kaliteli olursa ( İÇERİKTE ÖZGÜN ) kazanacaklarınız diğer yöntemden daha fazla ve daha garanti olur...

Ayrıca TrgYlmz son mesajınızda yazdığınız eğer 1000$ kazanıyorsan bilgilisin 100$ kazanıyorsan bilgili değilsin gibi bir karşılaştarma da çok anlamsız, yersiz ve mantık dışı olmuş.

Ben çok gördüm 1000'lerce $ kazananı ! Ama nereye kadar... Şimdi o arkadaşlar benden daha bilgili herhalde, sizin mantığınızdan yola çıkarsak.

Çünkü kazanabilmek için sadece bilgi yeterli değil. Onları uygulayabilecek zamana ve imkanlara sahip olmanızda gerekir. Belki arkadaşın bu kadar şuan zamanı yok, ortamı müsait değil...

Bol kazançlı günler...

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Yahu şu mübarek günlerde tartışmanın anlamı yok.

peep'in demek istediği sanırım konuyu açan arkadaşın "ben yaptım oldu" tavırları.

Aslında ilk önce benim de dikkatimi çekti "taktikleri" diyince, itici olmuş gibi.

Konuyu açan arkadaş genel site açarsanı başarısız olursunuz diyor.
peep ise bunun önemi yok, özgün olsun yeter diyor.

Aslında ben tam ortadayım.
Eğer çok önemli bir ste yapacaksınız özgünlükle de ilerletebilirsiniz ama her konuda değil.

Ayrıca Trgylmz'ın da "100 dolar alarak karşıma gelme" demesini de anlamsız buluyorum.
Açıkçası ben de milyar dolarlar kazanmıyorum, bugüne kadar 300 dolardan fazla da kazanmadım tek seferde.
Ama kazanamadım diye de aşağılanmamın anlamı yok.

Neyse sallayın bunlar önemsiz.

Sağol Trgylmz, devamını bekliyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5