İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense Telif Haklı İçerik Dmca

batuhanqq

0
Onaylı Üye
Reaction score
8
Merhaba arkadaşlar web sayfamda bir konu dmca dan uyarı almış o yüzden adsense bir sayfada sayfa bazlı reklamı durdurmuş. Politika merkezin siteadı.com/konu/ - telif haklı içerik - reklam sunumu devre dışı yazıyor. Önceden basit hataları düzeltince inceleme talebi gönderiyorduk bunda gönderemiyoruz inceleme talebi isteme kapalı. Şimdi birde geri bildirim var ama içerik seninse geri bildirimde bulun diyor yoksa bulunma diyor. Gözümden kaçan bir paylaşım 1 hafta gibi süre kaldı ztn acaba herhangi bir geri bildirim yapmalımıyız o sayfayı tamamen kaldırdım url leride googleden kaldırma işlemi başlattım böle durumla karşılaşan varmı ?

KaRNeC

İyinet Üyesi
Reaction score
260
Böyle bir durumla şu ana kadar karşılaşmadım.
Ancak belli ki Telif hakkı sahibi sizin sitedeki kendi içeriği için şikayette bulunmuş.

Zaman dolmadan bence telif hakkı sahibi ile iletişime geçip şikayetinden vazgeçmesini isteyin.
Aksi taktirde Adsense'nin de yapacağı bir şey yok. Adsense reklam sunumunuzu devre dışı bırakabilir.

batuhanqq

0
Onaylı Üye
Reaction score
8
Google, Dijital Binyıl Telif Hakkı Yasası'nın (DMCA) şartlarına göre sayfalarınızdan bazılarında başkalarının telif haklarının ihlal edildiğini iddia eden bildirimler almıştır. Bu şekilde diyor google dmca ile 50 tane siteye yakın telif hakkı ihbarı çekmiş varmı böyle karşılaşan acaba ?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5