İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense ve Hit ilişkisi

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
87
Merhabalar;
Bir kaç defa karşılaştığım olayı buradan yazmak istiyorum rastlantımıdır diye çok düşündüm ama artık mantığını sanırım kavradım

Adsense eklenen sitenin hitleri sürekli artış gösteriyor düşündüm acaba neden olabilir diye ?

örnek vermek gerekirse hit aylarca 1k civarında adsenseden sonra
ertesi gün 1.2k
2.gün 1.4k
3.gün 1.7k
4.gün 2.3k
...

acaba neden böyle oluyor diye düşündüm mantıgıda şöyle çıkardım google şirketinin kazanç kapısı adwords google arama sonuçlarından siteye giden adamlardan kazanç sağlayabiliyor. şöyle düşünmek gerekiyor. ilk 10 sitede adsense yok google kazanç sağlıyamaz ama bende adsense var kazanç sağlama ihtimali var beni 11. site yapacağına 3-5-7 vs yapabiliyor. bana böyle bir mantık kurdurdu sistem

T

trgy

Misafir
Mantıklı bir yaklaşım, ama şöyle bir durum da var. Adsense yayıncısı olan kişi o heyecanla sitesine daha çok şey yapıyor ama bunun farkına varmıyor. Güncel içerik ekliyor, backlink alıyor, adsense yerleşimi yaparken kodlarını düzenliyor vs vs. Yani sitesini bir nevi bakımdan geçiriyor bu da üst sıralara çıkmakta yardımcı oluyor.

Dediğin olaya katılmakla beraber bunları da eklemek istedim. :)

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
87
ben ve heycan :p hiç gerçekci değil 6 ayda 1 sitemde 2 satır kod değiştiririm düzeltme yaparım

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
google'ın reklam ağında yer alan bir siteyi biraz daha ön plana çıkarması muhtemel, aynı konuyu başka bir arkadaş daha forumda paylaşmıştı diye hatırlıyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5