İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense'de Çıkan "İndir, 100 kontör, bedava, yükle" Reklamlarına Karşı Hareket

excy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar,
Bu konuda google teknolojisi yetersiz, ne kadar filtreleseniz yenisini yayınlıyorlar.
Google'a yoğun baskı yapmamız şart.
Lütfen aşağıdaki blogda anlatıldığı gibi, şikayet formunu doldurun.
Bu konuyu devamlı üstte tutun ve tüm webmaster'ların bunu yapmasını sağlayın.
Formu doldururken blogda verilenden başka bir adres vermeye özen gösterin.
Belki binlerce şikayet gönderirsek google sesimizi duyar.
Ayrıca bu blogu bildiğiniz tüm webmaster forumlarına da yollayın.
Kolay gelsin.
Google Şikayet Blogu

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
peki sizce bu reklamların adwords kuralları hangi maddesine aykırı ?

google neden bu reklamları kabul etmesin ?

excy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bilmiyorum, ama 500 değişik domain'in aynı sayfaya yönlenmesi bir ihlal olabilir.

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
1 kişinin birden fazla kuponla hesap açması olabilirmi ?
beklemek gerekli elbet bunlarda geçcektir

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
bunun adı tilkilik değil çakallık. akıllılık değil suistimal.

kimsenin 100 lerce site adına reklam vermesi kimsenin umrunda değil hatta birçok kişi gelirleri yükselttiği için dua bile eder. ama google ın verdiği bir opsiyonu gelip çıkar amaçlı afedersiniz b*kunu çıkarmak hem etik değil hem gelirleri düşen veya hoşuna gitmeyen herkes birşeyler söyleyebilir.

engelle engelle bir yere varılamıyorsa (engellendiği için aynı linke giden birçok site adına uygulanmıyor mu kuponlar) farklı birşeyler neden denenmesin. bu gasptır resmen. "ben senin sitende bu gereksiz reklamlarımı illa yayınlatıcam"ın normalcesidir bu.

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
arkadaşlar bende adsense kullanıyorum benim söylemek istediğim duygusal olarak değil de google'a mantıklı sebeplerle şikayette bulunulması ancak o zaman dikkate alınacaksınız.

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google en ufak detaydan bile adsense hilelerini tespit edebilirken çoğul kupon kullanımını da illa ki büyük ölçüde izleyebiliyordur. 0,01 alt sınırı koyan da kendisi. Demek ki Türkiye için politikalarına aykırılık görmüyor ki müdahale etmiyor, aksi takdirde çoktan ederdi. Türkiye'de reklamveren yeterli sayıda olmadığı için muhtemelen piyasasını canlı tutan bir faktör olarak görüyor, şikayetle vb. ile değişeceğini hiç sanmıyorum. Türkiye'de firmaların internet reklam bütçeleri arttıkça zaman içinde kendiliğinden değişecektir. Affiliate marketing olayı bütün dünyada çok büyük bir pazar, yabancı forumlarda "bugün ilk 500$'ımı kazandım : DDD" türü başlıklara bakarsanız genelde hep zil sesi, cep zamazingosu pazarlayan adamlardır fakat orada diğer reklamlar da çok hacimli olduğundan affiliate'ler bizdeki kadar baskın görünmüyor. Şunu da unutmamak lazım; Türkiye'deki sitelerin büyük bir çoğunluğu belli bir konuya odaklı olmayan genel içerikli siteler, eğer bu affiliate reklamları olmasa birçoğunda genel hizmet reklamı çıkmaya başlar. Benim rahatsız olduğum şey yatak arkadaşı, rus hatun bul türü çirkin reklamlar, fiyat kısmı bir serbest piyasa hadisesi.

NeverCare

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
"Bu alanadı, ve yüzlerce benzeri, aynı sahtekar web sayfasına yönlenerek kullanıcıları tehdit etmektedir. Web sitesi sahipleri, üyelerini korumak için, 200 limitli filtre yüzünden bu sayfaları engelleyememektedirler. Çünkü şu an aktif 500 kadar aynı siteye yönlenen alanadının reklamı dönmektedir. Bu servis, kullanıcılara bedava kontör vereceğini vaad ederek, kullanıcıların yüzlerce kontörüne el koymaktadır. Lütfen bu yayıncıyı programınızdan çıkartınız."

Öncelikle bu metinle olacağını sanmıyorum.Yanlış anlaşılmak istemem ama "Kontör"? Ne kontörü bu? Güzel bir türkçe ile yazalım ki dikkate alınsın. Resmi bir yazı yazar gibi dikkatle yazalım.

Google adwords maddelerini bilmiyorum. Ama google, adsense hesabımı "Reklam verenin haklarını korumak adına" kapatmıştı. - Her ne kadar haksız bir şekilde olsada :) -.
Buradan yola çıkarsak google, reklamları görüp ve tıklayıp siteye girenlerin de haklarını korumak zorundadır. Resmen dolandırıcılıktır. Bir ziyaretçimin bana attığı emaili aynen aktarıyorum.

sitenizde mevcut olan reklam da 2 gün önce 100 kontor cekilssiz kurasiz hediye basligi altinda 50 kontorum gasp edilmistir..hic bir sekilde asil reklami veren sirketin ticaret ünvani ve ücretlendirme bilgisi yoktur...resmen sanal dolandiricilik olan bu sistemde sizde araci oldugunuz icin siteyi kiniyor ve her türlü yasal takibin baslatilacagini bilgilerinize duyururum. mevcut isgüzarligin resmi ve fotolari cekilmistir sanal ortamda...sizden talebim en kisa zamanda bu durumu tarafima aciklamanizdir....

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3

içerikli site reklamları yasak diye biliyorum... +18 siteler +18 arkadaşlık siteleri - Yatak Partneri siteleri bu kategoriye giriyor.

AYRICA zaten dini içerikli siteler ve Çocuk sitelerinde dahi bu reklamları görmemiz başlı başına bu reklamların engellenmesi için yeterli sebeptir.

Ahlak anlayışları yerinde olsa azcık insan olabilseler anahtar sözcük seçiminde daha dikkatli olurlardı.

Moderatör tarafında düzenlendi:

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
Bir kişi 1 kere kupon ile hesap açabilir ve aktif edebilir !
birden fazla hesapta kupon kullanımı yasaktır. ve bunlar bu yasaklara uymuyor
bunu söylemek gerekli

Borte45

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kuponları veren Google zaten. Al kullan diyor nasıl kullanırsan.Bizim yapmamız gereken en güncel kontör domainlerini paylaşıp engellemek.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5