İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsensede çok kazanınca kurallara uymamak serbestmi(ş)

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
0 hile ile bir çok kez banlandım
Şundan emınım Az Kazananlara Google Acımıyor
Yuksek hıt ve yuksek gosterımınız varsa dıgerlerıne gore %90 gözardı edılırsınız

Örneklermisin ? Şu hilesiz dediğin siteleri gösterirmisin rica etsem arkadaşım ? Çünkü gerçektende ben anlamıyorum, görmeden de anlayamam sanırım :)

Play

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bi sitede destek için reklamları tıklayın yazıyo şikayet etmiştim 1 ay oldu onu bilr banlamamışlar. :(

Unyesil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gerçek şu ki ''...Saklı Tutar'' gibi yazılar herzaman bizim haberimiz olmayan ve asla olmayacak bir takım işlerine gelen kuralları uygularlar. İşte sorun burda. Google birçok program kurallarında genelde geçen yazı budur.

Açık ve net olarak hiçbir zaman Microsoft gibi olanına da rastlamadım. Adamlar kurallar açık olsun diye asiklopedi çıkaracaklar nerdeyse.

dreamz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
google'da günde 100 dolara çıkınca ban yedim ay sonunda,
Hilesizmiydi ? Evet.

Hilesiz,nasıl bu kadar yaptın ? Tek konulu bir siteydi,Türkçe arama motorlarından iyi beslenen bir konu.Adwords ile de ilk sayfaya çıkana kadar parasını ödeyerek reklam yayınlamıştım.Reklam yerleşimide bir hayli iyiydi,3te1 tıklama oranı vardı.

Neden Banlandım ? Adilik olabilir. Ama olmayabilirde birçok kezde başka sitelerimden ödeme almıştım.

Sebep başka ne olabilir ? Reklamlar arasında yabancı 1-2 tane reklam çıkıyordu.Onlarda fazla tık alarak banlanmama sebep vermiş olabilir,kasıt aranmış olabilir.Keşke o zaman reklam blocklamayı bilseymişim.

işte bir adsense serüveninin sonuna daha geldim,yeni yıla yeni adsense accountu.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Hilesizmiydi ? Evet.

Hilesiz,nasıl bu kadar yaptın ? Tek konulu bir siteydi,Türkçe arama motorlarından iyi beslenen bir konu.Adwords ile de ilk sayfaya çıkana kadar parasını ödeyerek reklam yayınlamıştım.Reklam yerleşimide bir hayli iyiydi,3te1 tıklama oranı vardı.

Neden Banlandım ? Adilik olabilir. Ama olmayabilirde birçok kezde başka sitelerimden ödeme almıştım.

Sebep başka ne olabilir ? Reklamlar arasında yabancı 1-2 tane reklam çıkıyordu.Onlarda fazla tık alarak banlanmama sebep vermiş olabilir,kasıt aranmış olabilir.Keşke o zaman reklam blocklamayı bilseymişim.

işte bir adsense serüveninin sonuna daha geldim,yeni yıla yeni adsense accountu.

adwords ile adsense yi desteklemenin yasak olduğunu biliyormusunuz ? Kampanya kuponlarla bu yolda banlanan bir çok arkadaş olduğunu defalarca forumlarda tartışdılar.

Tırtıl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hilesizmiydi ? Evet.

Valla çok üzücü bir durum.Geçmiş olsun.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
bir süre öncesine kadar, geçersiz tıklama sonucu banlama konusunda hilesiz de insanların banlanabileceğini biliyor ve düşünüyorum da.
adsense in 2005 istatistikleri vardı: demiş ki bir kişi ayda ortalama 4 kere reklama tıklar. siteye giren her 100 kişiden 1 i si reklamlara tıklar. buradan hareketle veya değil:
mesela Hürriyeti düşünün, çoğu insan hergün siteye girer ve okur. standart bir kullanıcı 30 günde 3 kere adsense reklamına tıkladı. bunda sorun olması beklenebilir mi? mantık olarak beklemenemez. peki diğer bir kişi reklam yerleşiminin müsaitliği sebebiyle her gün son okuduğu haberin altındaki/yanındaki reklama tıklayarak siteden çıktı. 30 günde 30 kere tıkladı. ne olacak?
döndürün bunu, eskiden yaygın olan bunun saadet zincirleri gibi, mesela 10 arkadaşıma her ay 1 kere reklamlarıma tıklattırıyorum. ne olacak? hangisi geçersiz tıklamadır. google bunu nasıl ayırt edebilir?

ben de geçen sene geçersiz tıklama yüzünden banlandım. uzun görüşmeler sonucunda aynı kişilerin reklamlara tıklama oranlarının fazlalığı sonucunda reklamverenlerin haklarını korumak için vs gibi bir yazıyla sonuçlandı. hile mi yaptım ben? birden fazla olan tıklamaların tık ücretlerini kes o zaman. ya da kural getir. aynı kişinin bir ayda 1 den fazla yaptığı tıklama ücretlerini yansıtmam de. işine gelince aynı kişinin tıklama ücretlerini kestim diyorsun, işine gelmeyince geçersiz tıklama diyorsun.

döndürüyorsunuz, igoogle ı çıkarttı. igoogle a eklenen siteler her gün ziyareti muhtemel olan siteler. adam her gün siteme giriyor. benim suçum mu hergün girdiği sitede reklamlara tıklaması?
ama bunu da doğru olarak değiştirmek - düzeltmek zorunda kaldı. artık benzer banlamalar görülmüyor. kural ihlallerinden kaynaklanan uyarılara-banlamalara döndü.

google da da birçok şey değişti, değişiyor, değişecek de. eskiden 3-4 sıfırlı rakamlar aldığınızda direk hesabınız tehlikeye giriyordu. şimdi 3-4 sıfırlı rakamlar kazandığınızda google gel seni premium yapalım diyor :)

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Adsense öyle bişeyki.Sitene reklam koyuyosun ziyaretçi reklama tıklasa bi türlü tıklamasa bi türlü.Geçersiz tıklamalarda hesap banlama çok saçma bişey.Gelen ziyaretçi kötü niyetlyise biz ne yapabilirsiz yada iyiniyetli ziyaretçi der 3-5 fazla tıklıyımda adam çok kazansın diye siteye her girişinde habire tıklar.E gelen ziyaretçiye hey ziyaretçi sakın reklamlara 1den fazla tıklamamı diyeceksin.O zaman ziyaretçi demezmi hem siteen tıklama başı ödeyen reklam koyuyosun hemde çok tıklanmasını istemiyosun.Adsense böyle karışık bişey işte..

dreamz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
adwords ile adsense yi desteklemenin yasak olduğunu biliyormusunuz ? Kampanya kuponlarla bu yolda banlanan bir çok arkadaş olduğunu defalarca forumlarda tartışdılar.

Kampyanya kuponları mı ? Ben kupon kullanmadım,parasını ödedim.Adsense'e tıklatma amacı güdmeden. Ayrıca o kuponlarla hit basanlarla aynı kefede oldugumu düşünmüyorum.

O banlananları bir hatırlayın isterseniz kuponla tek sayfaya yerleştirilmiş yarım sayfa kaplayan adsense bannerları,diger yarısındada c/p içerige basıyorlardı trafigi.Yanılıyormuyum?

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
bir süre öncesine kadar, geçersiz tıklama sonucu banlama konusunda hilesiz de insanların banlanabileceğini biliyor ve düşünüyorum da.
adsense in 2005 istatistikleri vardı: demiş ki bir kişi ayda ortalama 4 kere reklama tıklar. siteye giren her 100 kişiden 1 i si reklamlara tıklar. buradan hareketle veya değil:
mesela Hürriyeti düşünün, çoğu insan hergün siteye girer ve okur. standart bir kullanıcı 30 günde 3 kere adsense reklamına tıkladı. bunda sorun olması beklenebilir mi? mantık olarak beklemenemez. peki diğer bir kişi reklam yerleşiminin müsaitliği sebebiyle her gün son okuduğu haberin altındaki/yanındaki reklama tıklayarak siteden çıktı. 30 günde 30 kere tıkladı. ne olacak?
döndürün bunu, eskiden yaygın olan bunun saadet zincirleri gibi, mesela 10 arkadaşıma her ay 1 kere reklamlarıma tıklattırıyorum. ne olacak? hangisi geçersiz tıklamadır. google bunu nasıl ayırt edebilir?

ben de geçen sene geçersiz tıklama yüzünden banlandım. uzun görüşmeler sonucunda aynı kişilerin reklamlara tıklama oranlarının fazlalığı sonucunda reklamverenlerin haklarını korumak için vs gibi bir yazıyla sonuçlandı. hile mi yaptım ben? birden fazla olan tıklamaların tık ücretlerini kes o zaman. ya da kural getir. aynı kişinin bir ayda 1 den fazla yaptığı tıklama ücretlerini yansıtmam de. işine gelince aynı kişinin tıklama ücretlerini kestim diyorsun, işine gelmeyince geçersiz tıklama diyorsun.

döndürüyorsunuz, igoogle ı çıkarttı. igoogle a eklenen siteler her gün ziyareti muhtemel olan siteler. adam her gün siteme giriyor. benim suçum mu hergün girdiği sitede reklamlara tıklaması?
ama bunu da doğru olarak değiştirmek - düzeltmek zorunda kaldı. artık benzer banlamalar görülmüyor. kural ihlallerinden kaynaklanan uyarılara-banlamalara döndü.

google da da birçok şey değişti, değişiyor, değişecek de. eskiden 3-4 sıfırlı rakamlar aldığınızda direk hesabınız tehlikeye giriyordu. şimdi 3-4 sıfırlı rakamlar kazandığınızda google gel seni premium yapalım diyor :)

ellerine sağlık.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5