İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense'de Çözemediğim Çok İlginç Durum

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
Adsense'de aktif olarak kullanmadığım, bir yakınıma ait bir hesap var, hesabı deneme amacıyla açtığım bir site üzerinden yakınım adına başvuru yaparak almıştım. site domaini şu anda kullanılmıyor yani domain-site kapalı, ayrıca bu adsense hesabının da başka bir yerde reklam kodları mevcut değil.

bugün bu adsense hesabıma baktığımda gözlerime inanamadım, belirgin şekilde güncel olarak bu adsense hesabına ait reklamlar gösterim alıyor, tıklanıyor kazanç gözüküyor, ben bu durumu çözemedim, ve gerçekten çok enteresan bir durum.

sormak istediğim adsense yayıncı numarasından reklamların hangi site veya sitelerde yayınlandığını bulabileceğimiz bir yöntem var mı?

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
anladığım kadarıyla daha önce ads kodlarını kullanmışsınız. belki birisi oradan almıştır.

Ayrıca adsense panelinden belirlediğiniz siteler dışında yapılan gösterimlerden kazanç sağlamak istemiyorsanız siteleri belirleyebilirsiniz. Böylece birisi alıp başka bir siteye yerleştirsede pek fazla sorun olmaz.

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
bu hesaba ait reklam kodlarını sadece bir sitede kullanmıştım o sitede şu anda yayında değil, başka birisinin reklam kodlarını alıp yayınlaması doğrusu en yakın cevap olarak gözüküyor fakat böyle birşeyi kim neden yapsın anlam veremiyorum.

hrunymaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
izin verilen siteler kısmından kapat. kendine ait bir siteye izin ver sadece. kodları koymana gerek yok. Bir süre sonra sana uyarı gelir, "kodlarınız izin verilmeyen sitelerde" görüntülendi diye. Oradan yayınlayan sitenin adresini görürsün.

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
olayı çözdüm arkadaşlar, yine yabancı yere gitmemiş, aktif bir sitemde sanırım dalgınlıkla 3 reklam alanından sadece bir tanesini bu hesaptaki kodu eklemişim.

anasayfada normal kendi aktif adsense hesabımın yayıncı numarasını sorguladığımda bir gariplik yoktu, oysa yazı içeriğine girildiğinde görünen bir reklam alanı bahsi geçen pasif adsense hesabına aitmiş.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5