İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense'de gerçekten uzman olanlar bakabilir mi?

fatihank

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyinet ölmüş arkadaş :) eskiden olsa bir şey sorsak anında cevaplar damlardı

Hakan Damar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Ölmedi burdayız, şimdi gördüm :)

Google Adsense öncelikli olarak sahte tıklama ve CTR oranı dengesine göre banlama olayına girişir. Yani en çok, en hızlı ban'ı sahte click olayından yersiniz.
Tabii ki bu tür hile, crack, serial v.s. gibi konular barındırırsanız, öncelikle size bir uyarı gönderirler "Kalite Kurallarımıza Uymuyorsunuz!" diye. Ardından index'lerinden çıkartırlar ve bir sonraki step'te sandbox'a alırlar.
SandBox'a girdikten sonra eğer hala reklamlar durdurulmamış ise öncelikle click rate'lerini düşürürler, daha sonrasında eğer kaliteli içerik sunmadığına tekrar karar verirlerse Adsense hesabınızı engelleyebilirler.

Türkiye'de ve Amerika'da kendileri ile yakın dövüş yapmış biri olarak Google'un Adsense ekibinden hiç haz etmem. :) Asla dinlemezler, asla uğraşmazlar. 1 kere ban yedikten sonra hesabı tekrar açılan şimdiye kadar 2 kişi gördüm.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
konuda "hile" geçtiği için olmuş olabilir
sizi mail ile uyarmış olmalılar 72 saat süre tanıyorlar

UnPoo

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Eğer ki bir uyarı alırsanız ki pek zannetmiyorum ama hile hurda olayından dolayı bunu illegal bir duruma sokup uyarı yollama ihtimalleri az da olsa var o zaman deprasan arkadaşımızın dediği gibi uyarı gelecektir. Uyarı süresinde reklamları kesmeleri lazım. Gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra yeniden değerlendirme isteyip açtırabilirsin siteni.

İnşallah başına böyle bir durum gelmez dileklerimi sunayım şimdiden.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5