İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsensede özgün içerik daha çok kazandırıyor (mu acaba?)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Sorumuz yok fakat yanılıyorsunuz. Barcelona hotel :$1,89 - $2,74 Bu TBM sponsor baglantılardaki ortalama TBM dir. Reklam veren içerik ağında göster dediği an bu reklam ortalama $7 ila $8 TBM verir. :) Tabi bu tbm nin sizin sitenizde çıkıcağıda mechul. Koskocaman bir reklam agında size sıra gelirmi bilemem.

Yok doğrudur da Gökhans19 arkadaş çalıntı içerikle bile Barcelona Hotel'lerinden daha fazla para kazanılacağını iddia etmiş, ona istinaden test yaptım ve sonucu söyledim.

Reklamlarda site kalitesine göre çıkıyor sonucunu aldım ben buradan.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Gökhanın dediği bakış açısı o şekilde olunca doğru bir sonuç veriyor.

Ancak yapmış olduğu karşılaştırmaya kendimce bir bakış açısı geliştirdim...

Dün pazardan 4 kilo elma aldım. Birde içine pazarcı yanlışlıkla bir armut koymuş. :D Elma yicem ama en güzel olanını bulmak istiyorum.

Armutu ayırdım. Elmalaları tek tek çıkardım ve armut ile karşılaştırdım. En güzel elmayı bu şekilde bulmayı düşünüdüm. Bu arada armutu hiç sevmediğimi bilmenizi isterim. Bu karşılaştırma sonucunda tüm elmalar benim için güzel çıktı. Şaşırdım. Peki ben en güzel elmayı nasıl bulacaktım. Çünkü güzel olan sadece bir tanedir. Yaptığım hatayı geç de olsa anladım. Elma ile armutu bu şekilde karşılaştırarak en güzel elmayı bulamazdım. Sonunda doğru yolu bulmuştum. Tüm elmaları tek tek aralarında karşılaştırdım ve aradığım güzel elmayı buldum. Afiyetle yedim.

Bence özgün içerik ile tüm koşullar değerlendirildiğinde daha çok kazanılıyor.

Ayrıca şunuda düşünmek gerekmez mi. Çalıntı içerik ile oluşturulan sayfalar ile gelen ziyaretçi ya daha önce aynı içerik ile karşılaştıysa ki bu büyük bir ihtimal. Bu ziyaretçi size ne sunabilir ve sizin sitenize girerken beslediği umudu girer girmez yitirimiş olmaz mı ?

zaten profosyonel birisi iseniz, zamanınız varsa, yeterli bilgiye ve birikime sahip iseniz ve tabiki piyasada iyi işler yapmayı ve bunun sonucunda da faydalı, kalıcı olmayı planlıyorsanız zaten olabildiğince bu içeriklerden kaçınmaz mısınız

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Sonuç olarak özgün içerik daha çok kazandırıyor kanısına varılmıştır ki bence de öyledir.

yoruma kapalı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5